Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus pracuje na nové základní desce formátu mini-ITX

5.1.2012, Štepán Veselý, aktualita
Asus pracuje na nové základní desce formátu mini-ITX
Na internetu se objevily neoficiální informace o nové malé základní desce, na které pracuje společnost Asus. Zaměřena je především na použití v serverech a průmyslu. Je formátu mini-ITX, disponuje označením D25NM10-I/CSM a integrovaným procesorem,...
Na internetu se objevily neoficiální informace o nové malé základní desce, na které pracuje společnost Asus. Zaměřena je především na použití v serverech a průmyslu. Je formátu mini-ITX, disponuje označením D25NM10-I/CSM a integrovaným procesorem, který je v tomto případě Intel Atom D2500.

Tato základní deska se vymyká podobným zařízením na trhu a to z toho důvodu, že není zaměřena hlavně na průmysl, ale Asus předpokládá její použití i v domácích serverech. Tato univerzálnost se ale může odrazit v konečné ceně. Vybavena je nicméně jedním konektorem LVDS, pěti sériovými porty (dva jsou kompatibilní s RS422/485) a možností vyvedení paralelního portu.
Je zde i jeden slot PCIe x1, slot pro kartu mini PCIe, výstupy DVI a D-sub, dva porty pro gigabitový Ethernet, port PS/2, dva porty SATA, 5.1 zvukový čip a osm konektorů USB 2.0. Nechybí ani výstup S/PDIF, měnič napětí DC-DC a paměťové sloty (maximálně mohou být použity 4 GB paměti na 1 066 MHz).

Chlazení zajišťuje pasivní chladič, který nebude pravděpodobně úplně malý, aby vše zvládnul uchladit. Prozatím však neexistuje žádná dostupná fotografie této základní desky a stejně tak není ani známo kdy se začne prodávat.

Zdroj: Softpedia.com