www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus představuje desktopový superpočítač s Nvidia Tesla

Asus představuje desktopový superpočítač s Nvidia Tesla
, , aktualita
Společnost Asus představila nový desktopový superpočítač ESC 1000, který je založen na procesoru Intel Xeon a GPGPU kartách Nvidia Tesla c1060. Rozměry počítače jsou 445 × 217,5 × 545 mm. Uvnitř počítače nalezneme procesor Intel Xeon W3580...
reklama
Společnost Asus představila nový desktopový superpočítač ESC 1000, který je založen na procesoru Intel Xeon a GPGPU kartách Nvidia Tesla c1060. Rozměry počítače jsou 445 × 217,5 × 545 mm. Uvnitř počítače nalezneme procesor Intel Xeon W3580 do patice LGA 1366 na frekvenci 3,33 GHz, 24 GB DDR3 RAM na frekvenci 1333 MHz, grafickou kartu Nvidia Quadro FX 5800 a pevný disk o kapacitě 500 GB. Hlavní zbraní počítače ale budou tři GPGPU karty Nvidia Tesla c1060, přičemž jedna z nich nabízí výkon 933 GFLOPS. Celkem je tak přítomno 960 stream procesorů. Každá Tesla karta je dvouslotová a nenabízí žádné výstupy na monitor.Napájení bude zajišťovat zdroj o výkonu 1100 W. Podle Asusu je počítač již připraven k vypuštění do světa, ale přesné datum zatím neznáme. Cena bude pravděpodobně okolo 254 000 Kč ($14 519).

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek