www.svethardware.cz
>
>
>

Asus ProArt PA32UCX: profesionální LCD s 1000zónovým podsvícením

Asus ProArt PA32UCX: profesionální LCD s 1000zónovým podsvícením
, , aktualita
Asus s sebou na CES 2019 přivezl také svůj nový hlavní model monitoru pro profesionály. Jde o ProArt PA32UCX s rozlišením 4K, který se chlubí 1000zónovým podsvícením FALD, takže od něj můžeme očekávat velice slušný gamut a kontrast.
K oblíbeným
reklama
ProArt PA32UCX je tak vlajkovou lodí firmy Asus pro rok 2019, co se týče profesionálních monitorů. Nabízí rozlišení 3840 x 2160 na 10bitovém 32" panelu typu IPS, který dokáže pokrýt barevné prostory DCI-P3 i Rec. 2020, a to z 97 a 89 procent, a chlubí se hlavně podsvícením FALD s tisícovkou zón. Full Array Local Dimming dnes běžně využívá matici 384 zón podsvícení, což znamená, že obrazovka je rozdělena na 384 oblastí s přímým podsvícením a především možností toto podsvícení individuálně ovládat. Pokud má být nějaká část obrazu opravdu světlá, zapne se podsvícení na maximum a naopak. Je ale jasné, že 384 zón je dost málo, ostatně ideální by to bylo pro každý pixel zvlášť, jak pracují OLED, ale to je v případě LCD technologií nereálné. Takže Asus to alespoň navyšuje na 1000 zón, což umožní dosáhnout i částí obrazu s podsvícením jen 0,003 až 0,001 cd/m2 pro hlubokou černou. Na VESA DisplayHDR True Black ale ani to stačit nebude.
 
 
Maximální jas Mini LED využívaných pro podsvícení tohoto panelu dosahuje 1200 cd/m2, takže co se týče standardu VESA DisplayHDR 1000, jeho požadavky tento ProArt ještě překračuje. O Dolby Vision se výrobce nezmiňuje, stejně jako o podrobnostech o 3D LUT či dalších podobných specifikacích, jež budou zajímat především grafiky. 
 
Dozvíme se však o rozhraní DisplayPort pro DCI-4K při subsamplingu 4:4:4 na 50/60 Hz, dále tu jsou dva porty Thunderbolt 3 s tím samým a pak HDMI 2.0 se 4:2:2 na 50/60 Hz pro DCI-4K. Z tabulky můžeme ještě vyčíst velikost pixelu 0,1845 mm2, hustotu 138 pixelů na palec a to je vše. Zatím se nedozvíme nic ani o odezvě, kontrastu, zda je v nabídce také USB hub či jiná další výbava. Stojan ale bude flexibilní s možností nastavení výšky a podobně, ale to je u takového modelu samozřejmost. 
 
Asus ProArt PA2UCX přijde na trh někdy na jaře za neuvedenou cenu, kterou snad raději ani nechceme znát, protože to bude částka v řádu tisíců dolarů. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře