www.svethardware.cz
>
>
>

Asus ProArt PA32UCX: profesionální LCD s 1000zónovým podsvícením

Asus ProArt PA32UCX: profesionální LCD s 1000zónovým podsvícením
, , aktualita
Asus s sebou na CES 2019 přivezl také svůj nový hlavní model monitoru pro profesionály. Jde o ProArt PA32UCX s rozlišením 4K, který se chlubí 1000zónovým podsvícením FALD, takže od něj můžeme očekávat velice slušný gamut a kontrast.
reklama
ProArt PA32UCX je tak vlajkovou lodí firmy Asus pro rok 2019, co se týče profesionálních monitorů. Nabízí rozlišení 3840 x 2160 na 10bitovém 32" panelu typu IPS, který dokáže pokrýt barevné prostory DCI-P3 i Rec. 2020, a to z 97 a 89 procent, a chlubí se hlavně podsvícením FALD s tisícovkou zón. Full Array Local Dimming dnes běžně využívá matici 384 zón podsvícení, což znamená, že obrazovka je rozdělena na 384 oblastí s přímým podsvícením a především možností toto podsvícení individuálně ovládat. Pokud má být nějaká část obrazu opravdu světlá, zapne se podsvícení na maximum a naopak. Je ale jasné, že 384 zón je dost málo, ostatně ideální by to bylo pro každý pixel zvlášť, jak pracují OLED, ale to je v případě LCD technologií nereálné. Takže Asus to alespoň navyšuje na 1000 zón, což umožní dosáhnout i částí obrazu s podsvícením jen 0,003 až 0,001 cd/m2 pro hlubokou černou. Na VESA DisplayHDR True Black ale ani to stačit nebude.
 
 
Maximální jas Mini LED využívaných pro podsvícení tohoto panelu dosahuje 1200 cd/m2, takže co se týče standardu VESA DisplayHDR 1000, jeho požadavky tento ProArt ještě překračuje. O Dolby Vision se výrobce nezmiňuje, stejně jako o podrobnostech o 3D LUT či dalších podobných specifikacích, jež budou zajímat především grafiky. 
 
Dozvíme se však o rozhraní DisplayPort pro DCI-4K při subsamplingu 4:4:4 na 50/60 Hz, dále tu jsou dva porty Thunderbolt 3 s tím samým a pak HDMI 2.0 se 4:2:2 na 50/60 Hz pro DCI-4K. Z tabulky můžeme ještě vyčíst velikost pixelu 0,1845 mm2, hustotu 138 pixelů na palec a to je vše. Zatím se nedozvíme nic ani o odezvě, kontrastu, zda je v nabídce také USB hub či jiná další výbava. Stojan ale bude flexibilní s možností nastavení výšky a podobně, ale to je u takového modelu samozřejmost. 
 
Asus ProArt PA2UCX přijde na trh někdy na jaře za neuvedenou cenu, kterou snad raději ani nechceme znát, protože to bude částka v řádu tisíců dolarů. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD G.Skill uvedl moduly Trident Z DDR4-3466 pro AMD
Výrobce pamětí G.Skill představil nové paměťové moduly Trident Z RGB DDR4-3466 ideální pro platformu AMD X399. Nabídne tedy vysokou frekvenci, RGB osvětlení a balení se čtyřmi moduly pro 4kanálové zapojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile USA vyšetřuje Huawei za krádež průmyslových tajemství od T-Mobile
Huawei to opravdu nemá jednoduché. V USA jej totiž federální úřady vyšetřují v souvislostí s krádeží průmyslových tajemství z roku 2014. U civilního soudu byl za totéž přitom odsouzen už před dvěma lety.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen ECS SF110-A320 tenký desktop a HTPC s APU Ryzen
Na CES 2019 se také objevil zajímavý počítač od firmy ECS, a sice model SF110-A320. Ten se řadí mezi PC formátu UCFF, čili ultra-compact form-factor a jako takový se bude hodit třeba na místo HTPC vybaveného APU Ryzen
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety Asteroidy narážejí do Země více než dvakrát častěji než před 290 miliony lety
Doba permu byla dle vědců studujících dopady asteroidů v minulosti mnohem klidnější než pozdější doba. Jak na to přišli? Jednoduše tím, že se podívali na povrch Měsíce, který tím odhaluje svou historii. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek