www.svethardware.cz
>
>
>

Asus ProArt PA32UCX: profesionální LCD s 1000zónovým podsvícením

Asus ProArt PA32UCX: profesionální LCD s 1000zónovým podsvícením
, , aktualita
Asus s sebou na CES 2019 přivezl také svůj nový hlavní model monitoru pro profesionály. Jde o ProArt PA32UCX s rozlišením 4K, který se chlubí 1000zónovým podsvícením FALD, takže od něj můžeme očekávat velice slušný gamut a kontrast.
K oblíbeným
reklama
ProArt PA32UCX je tak vlajkovou lodí firmy Asus pro rok 2019, co se týče profesionálních monitorů. Nabízí rozlišení 3840 x 2160 na 10bitovém 32" panelu typu IPS, který dokáže pokrýt barevné prostory DCI-P3 i Rec. 2020, a to z 97 a 89 procent, a chlubí se hlavně podsvícením FALD s tisícovkou zón. Full Array Local Dimming dnes běžně využívá matici 384 zón podsvícení, což znamená, že obrazovka je rozdělena na 384 oblastí s přímým podsvícením a především možností toto podsvícení individuálně ovládat. Pokud má být nějaká část obrazu opravdu světlá, zapne se podsvícení na maximum a naopak. Je ale jasné, že 384 zón je dost málo, ostatně ideální by to bylo pro každý pixel zvlášť, jak pracují OLED, ale to je v případě LCD technologií nereálné. Takže Asus to alespoň navyšuje na 1000 zón, což umožní dosáhnout i částí obrazu s podsvícením jen 0,003 až 0,001 cd/m2 pro hlubokou černou. Na VESA DisplayHDR True Black ale ani to stačit nebude.
 
 
Maximální jas Mini LED využívaných pro podsvícení tohoto panelu dosahuje 1200 cd/m2, takže co se týče standardu VESA DisplayHDR 1000, jeho požadavky tento ProArt ještě překračuje. O Dolby Vision se výrobce nezmiňuje, stejně jako o podrobnostech o 3D LUT či dalších podobných specifikacích, jež budou zajímat především grafiky. 
 
Dozvíme se však o rozhraní DisplayPort pro DCI-4K při subsamplingu 4:4:4 na 50/60 Hz, dále tu jsou dva porty Thunderbolt 3 s tím samým a pak HDMI 2.0 se 4:2:2 na 50/60 Hz pro DCI-4K. Z tabulky můžeme ještě vyčíst velikost pixelu 0,1845 mm2, hustotu 138 pixelů na palec a to je vše. Zatím se nedozvíme nic ani o odezvě, kontrastu, zda je v nabídce také USB hub či jiná další výbava. Stojan ale bude flexibilní s možností nastavení výšky a podobně, ale to je u takového modelu samozřejmost. 
 
Asus ProArt PA2UCX přijde na trh někdy na jaře za neuvedenou cenu, kterou snad raději ani nechceme znát, protože to bude částka v řádu tisíců dolarů. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek