www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus prosazuje využití zahálejících GPU pro těžbu kryptoměn

Asus prosazuje využití zahálejících GPU pro těžbu kryptoměn
, , aktualita
Kryptoměny jsou na ústupu, mluví se o splaskávající bublině a Asus má přesto za to, že by se naše zahálející GPU mohla využít pro těžbu, respektive že bychom o to měli mít zájem. Za tímto účelem se spojil s Quantumcloud. 
K oblíbeným
reklama
Bitcoin se od letošního září do listopadu držel nad 6000 dolary, ale v posledním měsíci jeho hodnota prudce spadla pod 4000 dolarů a od té doby se jen trošku spravila. Hodnotu Bitcoinu obvykle kopírují další důležité kryptoměny, takže takové Ethereum je už na 113 dolarech, takže sotva na desetině hodnoty ze začátku tohoto roku. Nelze se divit, že těžaři o něco takového nemají zájem, pokud nedokáží provozovat opravdu efektivní hardware. Asus ale má za to, že bychom chtěli v této době těžit kryptoměny běžně doma se svými zahálejícími grafickými kartami. 
 
 
K tomu je třeba dodat, že z konce druhé vlny těžby kryptoměn budou mít těžkou hlavu právě firmy jako Asus, Gigabyte či MSI. Na ty se ostatně snesl i nedostatek procesorů Intel a záměrné snížení jejich dodávek do obchodů. Zatím to taky stále vypadá na 25% clo na mnohý hardware vyráběný v Číně, který bude proudit do USA. Zmíněné společnosti jsou samozřejmě tchaj-wanské, ale jde o to, že clo celkově ovlivní ochotu kupovat nové počítače a upgradovat. Možná že právě proto se Asus snaží opět vzbudit zájem o těžbu a opět zažehnout plamen. 
 
 
Asus se tak spojil se společností Quantumcloud, která poskytuje blockchainové technologie a obě firmy společně chtějí povzbudit lidi k těžbě právě pomocí softwaru od Quantumcloud. Asus upozorňuje na to, že na tom rozhodně rychle nezbohatneme, ale můžeme lehce získat nějaké peníze. A především je tu také zmínka o tom, že Asus rozhodně nezaručuje, že nám daný software vůbec zajistí nějaký zisk. Vzhledem k tomu, že ani nevíme, jaké kryptoměny budeme pomocí daného softwaru těžit, tak to celé vypadá spíše tak, že zisk bude zajištěn především firmu Quantumcloud a celé věci se mohou chytit pouze ti, kteří si nedokáží spočítat náklady a možný výdělek, nebo jim je to jedno. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek