www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus prosazuje využití zahálejících GPU pro těžbu kryptoměn

Asus prosazuje využití zahálejících GPU pro těžbu kryptoměn
, , aktualita
Kryptoměny jsou na ústupu, mluví se o splaskávající bublině a Asus má přesto za to, že by se naše zahálející GPU mohla využít pro těžbu, respektive že bychom o to měli mít zájem. Za tímto účelem se spojil s Quantumcloud. 
K oblíbeným
reklama
Bitcoin se od letošního září do listopadu držel nad 6000 dolary, ale v posledním měsíci jeho hodnota prudce spadla pod 4000 dolarů a od té doby se jen trošku spravila. Hodnotu Bitcoinu obvykle kopírují další důležité kryptoměny, takže takové Ethereum je už na 113 dolarech, takže sotva na desetině hodnoty ze začátku tohoto roku. Nelze se divit, že těžaři o něco takového nemají zájem, pokud nedokáží provozovat opravdu efektivní hardware. Asus ale má za to, že bychom chtěli v této době těžit kryptoměny běžně doma se svými zahálejícími grafickými kartami. 
 
 
K tomu je třeba dodat, že z konce druhé vlny těžby kryptoměn budou mít těžkou hlavu právě firmy jako Asus, Gigabyte či MSI. Na ty se ostatně snesl i nedostatek procesorů Intel a záměrné snížení jejich dodávek do obchodů. Zatím to taky stále vypadá na 25% clo na mnohý hardware vyráběný v Číně, který bude proudit do USA. Zmíněné společnosti jsou samozřejmě tchaj-wanské, ale jde o to, že clo celkově ovlivní ochotu kupovat nové počítače a upgradovat. Možná že právě proto se Asus snaží opět vzbudit zájem o těžbu a opět zažehnout plamen. 
 
 
Asus se tak spojil se společností Quantumcloud, která poskytuje blockchainové technologie a obě firmy společně chtějí povzbudit lidi k těžbě právě pomocí softwaru od Quantumcloud. Asus upozorňuje na to, že na tom rozhodně rychle nezbohatneme, ale můžeme lehce získat nějaké peníze. A především je tu také zmínka o tom, že Asus rozhodně nezaručuje, že nám daný software vůbec zajistí nějaký zisk. Vzhledem k tomu, že ani nevíme, jaké kryptoměny budeme pomocí daného softwaru těžit, tak to celé vypadá spíše tak, že zisk bude zajištěn především firmu Quantumcloud a celé věci se mohou chytit pouze ti, kteří si nedokáží spočítat náklady a možný výdělek, nebo jim je to jedno. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih
Adobe je známý jako softwarová společnost, která si osvojila model předplatného a moderní pojetí "prodeje" softwaru. Zákazníci si nekupují kopii, nýbrž stornovatelnou licenci na využití produktu a co s tím může přicházet, nám nyní Adobe předvádí naživo. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd
Kdysi spirální galaxie NGC 4485 se v dávné minulosti téměř srazila s mnohem větší galaxií NGC 4490. Srážka nebyla přímá, ale i tak změnila menší galaxii v rodiště nových hvězd, na něž se nyní blíže podíval Hubble. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty
AMD už dokončuje svou novou generaci desktopových APU, což jsou čipy, které nesou kódové označení Picasso. A máme tu opět známého thajského leakera, který nám prozradí, jaké takty můžeme očekávat. O takty totiž zde půjde především. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek