www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus prosazuje využití zahálejících GPU pro těžbu kryptoměn

Asus prosazuje využití zahálejících GPU pro těžbu kryptoměn
, , aktualita
Kryptoměny jsou na ústupu, mluví se o splaskávající bublině a Asus má přesto za to, že by se naše zahálející GPU mohla využít pro těžbu, respektive že bychom o to měli mít zájem. Za tímto účelem se spojil s Quantumcloud. 
reklama
Bitcoin se od letošního září do listopadu držel nad 6000 dolary, ale v posledním měsíci jeho hodnota prudce spadla pod 4000 dolarů a od té doby se jen trošku spravila. Hodnotu Bitcoinu obvykle kopírují další důležité kryptoměny, takže takové Ethereum je už na 113 dolarech, takže sotva na desetině hodnoty ze začátku tohoto roku. Nelze se divit, že těžaři o něco takového nemají zájem, pokud nedokáží provozovat opravdu efektivní hardware. Asus ale má za to, že bychom chtěli v této době těžit kryptoměny běžně doma se svými zahálejícími grafickými kartami. 
 
 
K tomu je třeba dodat, že z konce druhé vlny těžby kryptoměn budou mít těžkou hlavu právě firmy jako Asus, Gigabyte či MSI. Na ty se ostatně snesl i nedostatek procesorů Intel a záměrné snížení jejich dodávek do obchodů. Zatím to taky stále vypadá na 25% clo na mnohý hardware vyráběný v Číně, který bude proudit do USA. Zmíněné společnosti jsou samozřejmě tchaj-wanské, ale jde o to, že clo celkově ovlivní ochotu kupovat nové počítače a upgradovat. Možná že právě proto se Asus snaží opět vzbudit zájem o těžbu a opět zažehnout plamen. 
 
 
Asus se tak spojil se společností Quantumcloud, která poskytuje blockchainové technologie a obě firmy společně chtějí povzbudit lidi k těžbě právě pomocí softwaru od Quantumcloud. Asus upozorňuje na to, že na tom rozhodně rychle nezbohatneme, ale můžeme lehce získat nějaké peníze. A především je tu také zmínka o tom, že Asus rozhodně nezaručuje, že nám daný software vůbec zajistí nějaký zisk. Vzhledem k tomu, že ani nevíme, jaké kryptoměny budeme pomocí daného softwaru těžit, tak to celé vypadá spíše tak, že zisk bude zajištěn především firmu Quantumcloud a celé věci se mohou chytit pouze ti, kteří si nedokáží spočítat náklady a možný výdělek, nebo jim je to jedno. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CPU chladiče Noctua nyní běžně obsahují montážní sady pro AMD AM4 CPU chladiče Noctua nyní běžně obsahují montážní sady pro AMD AM4
Noctua sice už dávno nabízí chladiče ve speciálních verzích SE-AM4, které jsou určeny i pro moderní procesory AMD Ryzen do patice AM4. Nyní se příslušné montážní sady dostanou do všech chladičů Noctua jako jejich hlavní výbava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář