www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus prosazuje využití zahálejících GPU pro těžbu kryptoměn

Asus prosazuje využití zahálejících GPU pro těžbu kryptoměn
, , aktualita
Kryptoměny jsou na ústupu, mluví se o splaskávající bublině a Asus má přesto za to, že by se naše zahálející GPU mohla využít pro těžbu, respektive že bychom o to měli mít zájem. Za tímto účelem se spojil s Quantumcloud. 
reklama
Bitcoin se od letošního září do listopadu držel nad 6000 dolary, ale v posledním měsíci jeho hodnota prudce spadla pod 4000 dolarů a od té doby se jen trošku spravila. Hodnotu Bitcoinu obvykle kopírují další důležité kryptoměny, takže takové Ethereum je už na 113 dolarech, takže sotva na desetině hodnoty ze začátku tohoto roku. Nelze se divit, že těžaři o něco takového nemají zájem, pokud nedokáží provozovat opravdu efektivní hardware. Asus ale má za to, že bychom chtěli v této době těžit kryptoměny běžně doma se svými zahálejícími grafickými kartami. 
 
 
K tomu je třeba dodat, že z konce druhé vlny těžby kryptoměn budou mít těžkou hlavu právě firmy jako Asus, Gigabyte či MSI. Na ty se ostatně snesl i nedostatek procesorů Intel a záměrné snížení jejich dodávek do obchodů. Zatím to taky stále vypadá na 25% clo na mnohý hardware vyráběný v Číně, který bude proudit do USA. Zmíněné společnosti jsou samozřejmě tchaj-wanské, ale jde o to, že clo celkově ovlivní ochotu kupovat nové počítače a upgradovat. Možná že právě proto se Asus snaží opět vzbudit zájem o těžbu a opět zažehnout plamen. 
 
 
Asus se tak spojil se společností Quantumcloud, která poskytuje blockchainové technologie a obě firmy společně chtějí povzbudit lidi k těžbě právě pomocí softwaru od Quantumcloud. Asus upozorňuje na to, že na tom rozhodně rychle nezbohatneme, ale můžeme lehce získat nějaké peníze. A především je tu také zmínka o tom, že Asus rozhodně nezaručuje, že nám daný software vůbec zajistí nějaký zisk. Vzhledem k tomu, že ani nevíme, jaké kryptoměny budeme pomocí daného softwaru těžit, tak to celé vypadá spíše tak, že zisk bude zajištěn především firmu Quantumcloud a celé věci se mohou chytit pouze ti, kteří si nedokáží spočítat náklady a možný výdělek, nebo jim je to jedno. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3DMark Port Royal přijde 8. ledna, už tu máme video 3DMark Port Royal přijde 8. ledna, už tu máme video
3DMark Port Royal je nejnovější benchmark, který se zaměří na DXR, čili ray tracing pod DirectX. Nyní už víme, že jeho finální verze dorazí na trh 8. ledna, čili těsně před CES. Především se ale už můžeme podívat na video.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Abraham Lincoln na Curiosity ukazuje sílu marťanského větru Abraham Lincoln na Curiosity ukazuje sílu marťanského větru
Zvláště v průběhu tohoto roku se rozebíraly efekty atmosféry na Marsu, jeho prachové bouře a schopnost větru očišťovat zanesené objekty. Co si ale pod tím máme představit? To nám může ukázat mince, kterou si s sebou veze Curiosity.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Thermaltake Pacific R1 Plus: chce to víc RGB LED! Thermaltake Pacific R1 Plus: chce to víc RGB LED!
Silvestr už není daleko, tak si to dnes trošku odlehčíme a podíváme se, co nám připravila společnost Thermaltake. Ta vycítila, že někteří zákazníci by mohli nešťastní bez barevně svítících modulů RAM, a tak přispěchala na pomoc i s firmou Corsair.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory
Vesmírná sonda BepiColombo Mercury je výsledkem spolupráce evropské agentury ESA a japonské JAXA. Míří k Merkuru, na jehož oběžné dráze se má usídlit, a to s využitím dosud nejsilnějšího iontového pohonu, jaký byl kdy vyroben. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google genderově vyvažuje svůj Překladač Google genderově vyvažuje svůj Překladač
Aby se některé pohlaví necítilo diskriminováno v Překladači společnosti Google, ten nyní zavádí genderově vyvážené překlady, které by měly ve vybraných jazycích zobrazovat všechny možné varianty překladu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala