Bitcoin se od letošního září do listopadu držel nad 6000 dolary, ale v posledním měsíci jeho hodnota prudce spadla pod 4000 dolarů a od té doby se jen trošku spravila. Hodnotu Bitcoinu obvykle kopírují další důležité kryptoměny, takže takové Ethereum je už na 113 dolarech, takže sotva na desetině hodnoty ze začátku tohoto roku. Nelze se divit, že těžaři o něco takového nemají zájem, pokud nedokáží provozovat opravdu efektivní hardware. Asus ale má za to, že bychom chtěli v této době těžit kryptoměny běžně doma se svými zahálejícími grafickými kartami.

K tomu je třeba dodat, že z konce druhé vlny těžby kryptoměn budou mít těžkou hlavu právě firmy jako Asus, Gigabyte či MSI. Na ty se ostatně snesl i nedostatek procesorů Intel a záměrné snížení jejich dodávek do obchodů. Zatím to taky stále vypadá na 25% clo na mnohý hardware vyráběný v Číně, který bude proudit do USA. Zmíněné společnosti jsou samozřejmě tchaj-wanské, ale jde o to, že clo celkově ovlivní ochotu kupovat nové počítače a upgradovat. Možná že právě proto se Asus snaží opět vzbudit zájem o těžbu a opět zažehnout plamen.

Asus se tak spojil se společností Quantumcloud, která poskytuje blockchainové technologie a obě firmy společně chtějí povzbudit lidi k těžbě právě pomocí softwaru od Quantumcloud. Asus upozorňuje na to, že na tom rozhodně rychle nezbohatneme, ale můžeme lehce získat nějaké peníze. A především je tu také zmínka o tom, že Asus rozhodně nezaručuje, že nám daný software vůbec zajistí nějaký zisk. Vzhledem k tomu, že ani nevíme, jaké kryptoměny budeme pomocí daného softwaru těžit, tak to celé vypadá spíše tak, že zisk bude zajištěn především firmu Quantumcloud a celé věci se mohou chytit pouze ti, kteří si nedokáží spočítat náklady a možný výdělek, nebo jim je to jedno.
Zdroj: techPowerUp