www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Asus ROG Crosshair VIII Impact dosáhl 6 GHz taktu CPU i RAM

Asus ROG Crosshair VIII Impact dosáhl 6 GHz taktu CPU i RAM
, , aktualita
Asus se pochlubil taktovacím pokusem, v němž hrála velkou roli základní deska ROG Crosshair VIII Impact. Vedle ní ale také nový procesor AMD Ryzen 9 3950X, který se podařilo dostat na takt 6 GHz. 
K oblíbeným
reklama
Asus tak hlásá, že byl překročen "nový obrovský milník", který má ovšem pochopitelně z praktického hlediska pramalý význam. Jde jednak o dosažení frekvence 6 GHz v případě procesoru AMD Ryzen 9 3950X a pak tu je také 6 GHz v případě pamětí DDR4, ovšem zde jde pochopitelně o efektivní takt, takže fyzický bude poloviční. 
 
 
Z prezentace by si také někdo mohl myslet, že na dané desce běžel procesor i paměti na 6 GHz současně, ovšem tak tomu není. Ve skutečnosti těchto taktů nedosáhl ani stejný overclocker, ale dva různé týmy na dvou různých sestavách, i když se stejným základem v podobě daného modelu desky.  
 
Co se týče procesoru Ryzen 9 3950X, ten byl na 6 GHz přetaktován v Jižní Koreji, přičemž dle verifikace na HWBot bylo dosaženo taktu 6.003,55 MHz. Chlazení zajistil jako obvykle tekutý dusík a zbylé komponenty zahrnovaly 16 GB paměti G.Skill a GeForce GT710, čili na nich při tomto pokusu prostě nezáleželo. 
 
Asus se ale nemohl rekordním taktem 6 GHz na Ryzenu 9 3950X chlubit dlouho, neboť zanedlouho byl překonán na Tchaj-wanu s využitím desky MSI MEG X570 Godlike, s níž bylo dosaženo 6.041,56 MHz. 
 
Alespoň tu zůstává výsledek řeckého overclockera OGS, který dokázal paměti Crucial Ballistix Elite DDR4 vyhnat na (efektivních) 6.054,4 MHz, a to opět na Asus ROG Crosshair VIII Impact. Posloužilo mu k tomu CPU AMD Ryzen 5 3600X se šesti jádry, které pracovalo na výchozích taktech. 
 
Už dříve ale byly paměti DDR4 vyhnány nad 6 GHz, a to konkrétně G.Skill Trident Z Royal DDR4, které Toppc na Tchaj-wanu dostal přesně na 6.016,8 MHz, a to s využitím inženýrského vzorku Core i9-9900K a MSI MPG Z390I Gaming Edge AC (MS-7C04). 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv
Komunikátor WhatsApp chce bojovat proti šíření dezinformací, jejichž počet se významně zvýšil během nynější koronavirové pandemie. Právě o viru a nemoci koluje spousta nesmyslů a omezením sdílení zpráv by se to mělo omezit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let
Event Horizon Telescope nám loni přinesl historicky první snímek černé díry, respektive jejího bezprostředního okolí. Šlo o střed galaxie M87 vzdálené cca 54 milionů světelných let. Nyní se posuneme o dva řády dál. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Stadia Pro nyní zdarma na 2 měsíce, u nás však stále ještě není Stadia Pro nyní zdarma na 2 měsíce, u nás však stále ještě není
Google se rozhodl, že veřejnosti nabídne přístup ke službě Stadia Pro na dva měsíce zdarma, což začíná platit již dnes, ovšem my můžeme být stále v klidu, neboť v České republice Stadia dosud není. Ale mohla by brzy dorazit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
800gb/s Ethernet je tu, míří do HPC sektoru 800gb/s Ethernet je tu, míří do HPC sektoru
Zatímco ve světě osobních počítačů můžeme řešit to, kdy se už konečně posuneme ze standardu 1Gb/s Ethernetu alespoň na 2,5 Gb/s, servery již mají k dispozici standard 800GBASE-R slibující propustnost 800 Gb/s. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 4000 už v září? AMD Ryzen 4000 už v září?
Od zdrojů serveru Digitimes pochází informace o tom, že by se procesory AMD na platformě Vermeer, čili již 4. generace desktopových procesorů Ryzen, měly dostat na trh již v září. Co konkrétního se uvádí?
Dnes, aktualita, Jan Vítek