www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Asus ROG Crosshair VIII Impact dosáhl 6 GHz taktu CPU i RAM

Asus ROG Crosshair VIII Impact dosáhl 6 GHz taktu CPU i RAM
, , aktualita
Asus se pochlubil taktovacím pokusem, v němž hrála velkou roli základní deska ROG Crosshair VIII Impact. Vedle ní ale také nový procesor AMD Ryzen 9 3950X, který se podařilo dostat na takt 6 GHz. 
K oblíbeným
reklama
Asus tak hlásá, že byl překročen "nový obrovský milník", který má ovšem pochopitelně z praktického hlediska pramalý význam. Jde jednak o dosažení frekvence 6 GHz v případě procesoru AMD Ryzen 9 3950X a pak tu je také 6 GHz v případě pamětí DDR4, ovšem zde jde pochopitelně o efektivní takt, takže fyzický bude poloviční. 
 
 
Z prezentace by si také někdo mohl myslet, že na dané desce běžel procesor i paměti na 6 GHz současně, ovšem tak tomu není. Ve skutečnosti těchto taktů nedosáhl ani stejný overclocker, ale dva různé týmy na dvou různých sestavách, i když se stejným základem v podobě daného modelu desky.  
 
Co se týče procesoru Ryzen 9 3950X, ten byl na 6 GHz přetaktován v Jižní Koreji, přičemž dle verifikace na HWBot bylo dosaženo taktu 6.003,55 MHz. Chlazení zajistil jako obvykle tekutý dusík a zbylé komponenty zahrnovaly 16 GB paměti G.Skill a GeForce GT710, čili na nich při tomto pokusu prostě nezáleželo. 
 
Asus se ale nemohl rekordním taktem 6 GHz na Ryzenu 9 3950X chlubit dlouho, neboť zanedlouho byl překonán na Tchaj-wanu s využitím desky MSI MEG X570 Godlike, s níž bylo dosaženo 6.041,56 MHz. 
 
Alespoň tu zůstává výsledek řeckého overclockera OGS, který dokázal paměti Crucial Ballistix Elite DDR4 vyhnat na (efektivních) 6.054,4 MHz, a to opět na Asus ROG Crosshair VIII Impact. Posloužilo mu k tomu CPU AMD Ryzen 5 3600X se šesti jádry, které pracovalo na výchozích taktech. 
 
Už dříve ale byly paměti DDR4 vyhnány nad 6 GHz, a to konkrétně G.Skill Trident Z Royal DDR4, které Toppc na Tchaj-wanu dostal přesně na 6.016,8 MHz, a to s využitím inženýrského vzorku Core i9-9900K a MSI MPG Z390I Gaming Edge AC (MS-7C04). 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše 2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše
Astronomové hlásí zajímavý objev, který může být pro leckoho podivný. Jedná se totiž o první známý asteroid, jehož oběžná dráha ani v jednom bodě nesahá za dráhu Venuše. Proč takových neznáme víc?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde
Nemilá zpráva pro natěšené zákazníky přichází od vývojářského studia CD Projekt Red, které ohlásilo, že očekávaný titul Cyberpunk 2077 nepřijde na trh na jaře, jak bylo původně slíbeno, ale o několik měsíců později. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář