www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus ROG Falchion: pouze 68 kláves s bezdrátovým rozhraním

Asus ROG Falchion: pouze 68 kláves s bezdrátovým rozhraním
, , aktualita
Asus si připravil novou malou a bezdrátovou klávesnici ROG Falchion, která nabídne mechanická tlačítka dobře známé řady Cherry MX a rádiové rozhraní. A že jde o verzi tlačítek RGB, pak samozřejmě nechybí podsvícení. 
K oblíbeným
reklama
Asus ROG Falchion je tak určena pro hráče, kteří ocení především to, že jim klávesnice nebude na stole zabírat velký prostor a ani jej nebude hyzdit svým kabelem. Nabídne jednolité pole 68 kláves s alternativními funkcemi, které jsou vyznačeny na jejich přední hraně.  
 
 
 
Dá se ale říci, že tuto klávesnici by si nemuseli oblíbit jen hráči, kteří často nepotřebují moc kláves, a to zvláště v případě fanoušků akčních her. Může jít také o vhodnou volbu pro pokročilejší uživatele zvyklé na to, že s rukama po klávesnici moc necestují a vše potřebné obslouží z výchozí polohy, takže jsou třeba zvyklí na psaní čísel pomocí horní řady a ne s využitím numerického bloku. 
 
 
Asus ROG Falchion dle fotografií opravdu není o nic větší, než musí být, čili má jen minimální okraje kolem kláves, mezi nimiž není ani kousek zbytečného, či lépe řečeno nevyužitého místa. 68 kláves zde tak představuje 65procentní rozložení. Krom hlavního bloku kláves, který ovšem postrádá funkční F klávesy (jejich funkce přebírají numerické klávesy) tu tak už máme jen šipky a klávesy Insert, Delete, Page Up a Down, čili bez Home a End v případě středního bloku. 
 
Asus se rozhodl použít klávesy s plným zdvihem a tlačítky Cherry MX RGB, takže to znamená i plně barevné LED podsvícení s využitím Aura Sync pro synchronizaci s dalším hardwarem. Je ale otázka, jaký zde bude výběr s ohledem na stisk tlačítek a verzi Blue, Brown, Red či další. 
 
Co se týče rozhraní, použit byl 2,4GHz rádiový transmitter s odezvou 1 ms a Asus se chlubí tím, že klávesnice vydrží pracovat na baterie až po dobu 400 hodin, ovšem to s největší pravděpodobností platí pro vypnuté podsvícení. Více se nedozvíme, tedy ani to, zda je použit vestavěný akumulátor, nebo běžné baterie. Víme ale, že se klávesnice dodává s odolným vrchním krytem. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala