www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus ROG Falchion: pouze 68 kláves s bezdrátovým rozhraním

Asus ROG Falchion: pouze 68 kláves s bezdrátovým rozhraním
, , aktualita
Asus si připravil novou malou a bezdrátovou klávesnici ROG Falchion, která nabídne mechanická tlačítka dobře známé řady Cherry MX a rádiové rozhraní. A že jde o verzi tlačítek RGB, pak samozřejmě nechybí podsvícení. 
K oblíbeným
reklama
Asus ROG Falchion je tak určena pro hráče, kteří ocení především to, že jim klávesnice nebude na stole zabírat velký prostor a ani jej nebude hyzdit svým kabelem. Nabídne jednolité pole 68 kláves s alternativními funkcemi, které jsou vyznačeny na jejich přední hraně.  
 
 
 
Dá se ale říci, že tuto klávesnici by si nemuseli oblíbit jen hráči, kteří často nepotřebují moc kláves, a to zvláště v případě fanoušků akčních her. Může jít také o vhodnou volbu pro pokročilejší uživatele zvyklé na to, že s rukama po klávesnici moc necestují a vše potřebné obslouží z výchozí polohy, takže jsou třeba zvyklí na psaní čísel pomocí horní řady a ne s využitím numerického bloku. 
 
 
Asus ROG Falchion dle fotografií opravdu není o nic větší, než musí být, čili má jen minimální okraje kolem kláves, mezi nimiž není ani kousek zbytečného, či lépe řečeno nevyužitého místa. 68 kláves zde tak představuje 65procentní rozložení. Krom hlavního bloku kláves, který ovšem postrádá funkční F klávesy (jejich funkce přebírají numerické klávesy) tu tak už máme jen šipky a klávesy Insert, Delete, Page Up a Down, čili bez Home a End v případě středního bloku. 
 
Asus se rozhodl použít klávesy s plným zdvihem a tlačítky Cherry MX RGB, takže to znamená i plně barevné LED podsvícení s využitím Aura Sync pro synchronizaci s dalším hardwarem. Je ale otázka, jaký zde bude výběr s ohledem na stisk tlačítek a verzi Blue, Brown, Red či další. 
 
Co se týče rozhraní, použit byl 2,4GHz rádiový transmitter s odezvou 1 ms a Asus se chlubí tím, že klávesnice vydrží pracovat na baterie až po dobu 400 hodin, ovšem to s největší pravděpodobností platí pro vypnuté podsvícení. Více se nedozvíme, tedy ani to, zda je použit vestavěný akumulátor, nebo běžné baterie. Víme ale, že se klávesnice dodává s odolným vrchním krytem. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD
Elon Musk je znám tím, že chce pomoci lidstvu zbavit se fosilních paliv. Jedním z nových projektů bude i soutěž o nejlepší systém zachytávání oxidu uhličitého, přičemž ve hře je cena ve výši 100 milionů USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet
NVIDIA nedávno potvrdila, že nová generace mobilních grafických karet GeForce už nebude rozdělena na základní Max-P a slabší Max-Q pro úspornější či tenčí počítače. Jak ale zákazník zjistí, co si kupuje? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal
V posledních dnech a týdnech se mluvilo o tom, že Intel se jistojistě chystá využít výrobní kapacity firmy TSMC k výrobě procesorů či snad dalších produktů, ovšem dle Digitimes žádná taková dohoda ještě neexistuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později
Studio CD Projekt Red o víkendu vypustilo do světa první velkou záplatu pro Cyberpunk 2077, která verzi hry povýší na 1.1 a je určena pro PC, konzole i Stadii. Jde především o ladění, opravy, přičemž herní vylepšení ještě nečekejme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games? Knights of the Old Republic se vrací, připraví je Lucasfilm Games?
Už před rokem jsme slyšeli o tom, že se chystá oživení série Knights of the Old Republic, čili KOTOR a také se mluví o tom, že ji bude vyvíjet nějaké studio, jež bychom zrovna nehádali. A vůbec přitom nemusí patřit pod Electronic Arts. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře