reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus ROG Mjolnir: mobilní nabíjecí stanice ve tvaru Thórova kladiva

3.4.2024, Karel Polívka, aktualita
Asus ROG Mjolnir: mobilní nabíjecí stanice ve tvaru Thórova kladiva
Asus na Twitteru zveřejnil upoutávku na mobilní nabíjecí stanici ve tvaru Thórova kladiva, což sice může vypadat jako aprílový vtip, ale zároveň je zdůrazněno, že jde o reálný produkt. A začátkem června bychom se prý měli na Computexu dozvědět více informací.
Asus zveřejnil 2. dubna 2024 (našeho času) upoutávku na údajně nový produkt s názvem ROG Molnir, přičemž uvádí, že nejde o aprílový vtip a že bychom se měli na Computexu (začátkem června) dozvědět více informací. Mělo by se jednat o mobilní nabíjecí stanici, která nabízí 4 napájecí konektory, 2 konektory USB Typ-A a 2 konektory USB Typ-C. Zajímavá je především ona rukojeť, protože by mělo jít o svítilnu (pravděpodobně oddělitelnou pro její praktické využití, ale z obrázku to nelze poznat):
 
 
Načasování, tvar produktu a celkové zpracování upoutávky sice působí jako výtvor marketingového oddělení, na druhou stranu mobilní nabíjecí stanice určená pro nabíjení herních notebooků a různých mobilních zařízení je něco, co dobře zapadá do produktového portfolia Asusu a jeho značky ROG. Navíc má Asus v aktuální nabídce 3 produktové řady napájecích zdrojů s těmito názvy: ROG Thor, ROG Strix a ROG Loki. Takže Thórovo nabíjecí kladivo v tomto kontextu vypadá více jako logické rozšíření nabídky než jako něco exotického.
 
Připomeňme, že minulý rok přesně v den 1. dubna 2023 Asus představil přenosnou herní konzoli (handheld) ROG Ally, což byl taky pro něj nový typ produktu, díky čemuž to někteří považovali jen za aprílový vtip. Nakonec se ale ukázalo, že jej Asus opravdu začal vyrábět a prodávat:
 
 
V případě Thórova nabíjecího kladiva je rozdíl v tom, že tu namísto 3minutové propracované video prezentace máme pouze 1 obrázek, ale to samo o sobě nemusí nic znamenat, takže uvidíme, co dalšího se o ROG Mjolniru od Asusu dozvíme (název Thórova kladiva se správně označuje s přehláskovaným "o", tedy Mjölnir, ale v upoutávce Asusu je vidět název bez něj, tedy "Mjolnir").
 
Je ROG Mjolnir produkt, který bude Asus skutečně prodávat?
V anketě lze hlasovat do 3.5.2024. Počet hlasujících: 6
Určitě ano!0 %
Spíše ano33 %
Nevím0 %
Spíše ne17 %
Určitě ne!50 %
reklama