www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus ROG: nejrychlejší router a nové herní železo

Asus ROG: nejrychlejší router a nové herní železo
, , aktualita
Asus si pro berlínský veletrh IFA 2015 připravil řadu nových hardwarových produktů pro hráče, které nabízí pod označením RoG - Republic of Gamers. Podívat se můžeme na nové herní mini PC, Wi-Fi router a další novinky.
K oblíbeným
reklama
Pokud chcete, pak na YouTube najdete celé video z prezentace firmy Asus, ale vyhradit si na ně musíte téměř hodinu a půl. Uvidíte v něm nejen herní produkty, ale také chytré hodinky, chytré telefony, tablety nebo také unikátní herní notebook s rozlišením 4K a vodním chlazením, což je model ROG GX700. Ten využívá jistý Hydro Overclocking System, čili má možnost přetaktování danou právě výkonem vodního chlazení. Notebook je vybaven procesorem Skylake řady K, který má tedy odemčený násobič, a je tak snadné jej přetaktovat. Jeho displej s vysokým rozlišením také podporuje G-Sync, takže je jasné, že Asus zvolil grafické řešení od NVIDIE.

Mezi nové produkty RoG patří tedy notebooky, grafické karty, monitory a headsety. Podívat se můžeme třeba na nový zahnutý 34" monitor s displejem IPS o rozlišení 3440 x 1440, který dostal označení ROG Swift PG348Q. Ten také podporuje G-Sync, takže je určen pro majitele grafických karet s čipy GeForce. Asus jej ukazoval napojený na ROG G20 Special Edition, malé herní PC ve skříni s obsahem 9,5 litru.

Dále se ukázala ROG Maximus VIII Extreme/Assembly Z170, základní deska pro herní sestavy a procesory Skylake, pak tu máme grafickou kartu ROG Matrix GTX 980Ti Platinum a herní headset ROG 7.1 s prostorovým zvukem. Pak se Asus pochlubil také "světově nejrychlejším Wi-Fi routerem", jak nazývá model RT-AC5300 pracující ve třech pásmech. Ten má být schopen v 2,4GHz pásmu přenášet data rychlostí 1000 Mb/s a v každém 5GHz pásmu pak 2167 Mb/s, což dohromady dává 5334 Mb/s, tedy teoreticky. V praxi bude samozřejmě situace zcela jiná. Router k tomu využívá osm externích antén, jež mají pokrýt prostor 500 metrů čtverečných a k lepšímu šíření signálu využívá AiRadar.

Tím už se dostáváme pryč z teritoria RoG, a to k novým počítačům All in One, což jsou modely Zen AiO S Z240IC s 23,8" displejem a Zen AiO S Z220IC s 21,5". Ty budou založeny také na procesorech Skylake a grafice NVIDIA GeForce GTX 960M se 4 GB GDDR5, takže i na těchto PC si leccos zahrajeme. Potěší také rozhraní USB 3.1 s konektorem typu C a také možnost montovat rychlá SSD pro M.2 (až 32 Gb/s). K dispozici také bude kamera Intel RealSense a na výběr bude i displej s rozlišením Ultra HD, panelem IPS se 100% pokrytím barevného prostoru sRGB a desetibodovou dotykovou vrstvou.

Nový Asus VivoStick byl ukázán již na Computexu, jenže to se jmenoval ještě PenStick. Jde o malý počítač konkurující Intelu Compute Stick a podobným, takže má rozměry pouze 138 x 34 x 15 mm a hmotnost 68 g. Jako obvykle jej můžeme připojit přímo do HDMI portu a využijeme jeho rozhraní Wi-Fi 802.11n a potěší také dva porty USB a Bluetooth 4.0. Počítač využívá procesor Intel Atom generace Cherry Trail a také 2 GB RAM, za což si Asus řekne 129 USD. Na Atomu (model Z3590 na 2,5 GHz) je mimochodem založen i nový telefon ZenPhone Zoom.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
31.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková12 komentářů
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů