Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus ROG: nejrychlejší router a nové herní železo

3.9.2015, Jan Vítek, aktualita
Asus ROG: nejrychlejší router a nové herní železo
Asus si pro berlínský veletrh IFA 2015 připravil řadu nových hardwarových produktů pro hráče, které nabízí pod označením RoG - Republic of Gamers. Podívat se můžeme na nové herní mini PC, Wi-Fi router a další novinky.
Pokud chcete, pak na YouTube najdete celé video z prezentace firmy Asus, ale vyhradit si na ně musíte téměř hodinu a půl. Uvidíte v něm nejen herní produkty, ale také chytré hodinky, chytré telefony, tablety nebo také unikátní herní notebook s rozlišením 4K a vodním chlazením, což je model ROG GX700. Ten využívá jistý Hydro Overclocking System, čili má možnost přetaktování danou právě výkonem vodního chlazení. Notebook je vybaven procesorem Skylake řady K, který má tedy odemčený násobič, a je tak snadné jej přetaktovat. Jeho displej s vysokým rozlišením také podporuje G-Sync, takže je jasné, že Asus zvolil grafické řešení od NVIDIE.

Mezi nové produkty RoG patří tedy notebooky, grafické karty, monitory a headsety. Podívat se můžeme třeba na nový zahnutý 34" monitor s displejem IPS o rozlišení 3440 x 1440, který dostal označení ROG Swift PG348Q. Ten také podporuje G-Sync, takže je určen pro majitele grafických karet s čipy GeForce. Asus jej ukazoval napojený na ROG G20 Special Edition, malé herní PC ve skříni s obsahem 9,5 litru.

Dále se ukázala ROG Maximus VIII Extreme/Assembly Z170, základní deska pro herní sestavy a procesory Skylake, pak tu máme grafickou kartu ROG Matrix GTX 980Ti Platinum a herní headset ROG 7.1 s prostorovým zvukem. Pak se Asus pochlubil také "světově nejrychlejším Wi-Fi routerem", jak nazývá model RT-AC5300 pracující ve třech pásmech. Ten má být schopen v 2,4GHz pásmu přenášet data rychlostí 1000 Mb/s a v každém 5GHz pásmu pak 2167 Mb/s, což dohromady dává 5334 Mb/s, tedy teoreticky. V praxi bude samozřejmě situace zcela jiná. Router k tomu využívá osm externích antén, jež mají pokrýt prostor 500 metrů čtverečných a k lepšímu šíření signálu využívá AiRadar.

Tím už se dostáváme pryč z teritoria RoG, a to k novým počítačům All in One, což jsou modely Zen AiO S Z240IC s 23,8" displejem a Zen AiO S Z220IC s 21,5". Ty budou založeny také na procesorech Skylake a grafice NVIDIA GeForce GTX 960M se 4 GB GDDR5, takže i na těchto PC si leccos zahrajeme. Potěší také rozhraní USB 3.1 s konektorem typu C a také možnost montovat rychlá SSD pro M.2 (až 32 Gb/s). K dispozici také bude kamera Intel RealSense a na výběr bude i displej s rozlišením Ultra HD, panelem IPS se 100% pokrytím barevného prostoru sRGB a desetibodovou dotykovou vrstvou.

Nový Asus VivoStick byl ukázán již na Computexu, jenže to se jmenoval ještě PenStick. Jde o malý počítač konkurující Intelu Compute Stick a podobným, takže má rozměry pouze 138 x 34 x 15 mm a hmotnost 68 g. Jako obvykle jej můžeme připojit přímo do HDMI portu a využijeme jeho rozhraní Wi-Fi 802.11n a potěší také dva porty USB a Bluetooth 4.0. Počítač využívá procesor Intel Atom generace Cherry Trail a také 2 GB RAM, za což si Asus řekne 129 USD. Na Atomu (model Z3590 na 2,5 GHz) je mimochodem založen i nový telefon ZenPhone Zoom.

Zdroj: Hexus.net