www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus ROG Strix Arion M.2: výkonné SSD v ruce

Asus ROG Strix Arion M.2: výkonné SSD v ruce
, , aktualita
Asus si pro příznivce řady ROG Strix připravil nový produkt s označením ROG Strix Arion M.2, což je externí boxík pro M.2 SSD napojený přes rozhraní USB 3.2 Gen 2. Dostaneme tak výkonné SSD do kapsy. 
K oblíbeným
reklama
Asus ROG Strix Arion M.2 je tak v podstatě jednoduché zařízení, které napojuje M.2 SSD s formátem 2230, 2242, 2260 nebo 2280 a rozhraním PCIe 3.0 na USB 3.2 Gen 2. Tato verze USB poskytuje propustnost 10 Gb/s, z čehož vyplývá, že bychom měli získat reálně přes 1 GB/s přenosové rychlosti. 
 
 
Už z prvního pohledu je jasné, že k výraznému designu zde přispívá také RGB podsvícení, přičemž to je kompatibilní s Asus Aura Sync. Budeme si je tak moci pomocí tohoto systému synchronizovat s podsvícením jiných podporovaných komponent či periferií. 
 
 
Arion se skládá z hliníkového pouzdra, které tak bude sloužit i pro chlazení nainstalovaného M.2 SSD. K tomu poslouží také teplovodivé podložky, jež zajistí přenos tepla z výkonných komponent SSD, což by měl být především jeho kontroler. 
 
Asus neuvádí, na jakém řešení je tento produkt postaven, ovšem nedávno představovala společnost Realtek můstek PCIe - USB s označením RTL9210, který má v sobě integrovaný také RGB driver. Je tak pravděpodobné, že právě ten je zde využit. Co se týče ceny a dostupnosti novinky od Asusu, o tom zatím nevíme nic. 
 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super
Společnost Inno3D na svých stránkách několikrát zmínila grafickou kartu GeForce RTX 2080 Ti Super, na niž zatím čekáme marně. Nyní se to týká prodejní akce na podporu GeForce RTX a GTX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek