www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus ROG Strix Arion M.2: výkonné SSD v ruce

Asus ROG Strix Arion M.2: výkonné SSD v ruce
, , aktualita
Asus si pro příznivce řady ROG Strix připravil nový produkt s označením ROG Strix Arion M.2, což je externí boxík pro M.2 SSD napojený přes rozhraní USB 3.2 Gen 2. Dostaneme tak výkonné SSD do kapsy. 
K oblíbeným
reklama
Asus ROG Strix Arion M.2 je tak v podstatě jednoduché zařízení, které napojuje M.2 SSD s formátem 2230, 2242, 2260 nebo 2280 a rozhraním PCIe 3.0 na USB 3.2 Gen 2. Tato verze USB poskytuje propustnost 10 Gb/s, z čehož vyplývá, že bychom měli získat reálně přes 1 GB/s přenosové rychlosti. 
 
 
Už z prvního pohledu je jasné, že k výraznému designu zde přispívá také RGB podsvícení, přičemž to je kompatibilní s Asus Aura Sync. Budeme si je tak moci pomocí tohoto systému synchronizovat s podsvícením jiných podporovaných komponent či periferií. 
 
 
Arion se skládá z hliníkového pouzdra, které tak bude sloužit i pro chlazení nainstalovaného M.2 SSD. K tomu poslouží také teplovodivé podložky, jež zajistí přenos tepla z výkonných komponent SSD, což by měl být především jeho kontroler. 
 
Asus neuvádí, na jakém řešení je tento produkt postaven, ovšem nedávno představovala společnost Realtek můstek PCIe - USB s označením RTL9210, který má v sobě integrovaný také RGB driver. Je tak pravděpodobné, že právě ten je zde využit. Co se týče ceny a dostupnosti novinky od Asusu, o tom zatím nevíme nic. 
 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí? Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí?
AMD Radeon RX 5500 XT by se měly už brzy dostat do prodeje či alespoň oficiálního předprodeje, přičemž ten neoficiální už v podstatě začal. Můžeme se tak podívat na úvodní nabídku i ceny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army
Společnost HIS v posledních letech u nás v podstatě zmizela z trhu. Přesto produkuje grafické karty i nadále a přichází s novými modely AMD Radeon RX 5700 XT Pink a Blue Army. Netradiční zbarvení plně odpovídá názvu karet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021 AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021
AMD dle nejnovějších zpráv rozhodně nechce na nic čekat a hodlá v roce 2021 vypustit na trh procesory s architekturou Zen 4, které už budou založeny na 5nm procesu. O takovém záměru jsme nicméně už věděli. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru
NASA konečně zveřejnila data z prvních dvou průletů sondy Parker Solar Probe kolem Slunce, respektive skrz jeho korónu. Tyto výsledky se už dostaly do několika studií a ukazují na místo vzniku slunečního větru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích
Mozilla se rozhodla stáhnout z nabídky pro webový prohlížeč Firefox rozšíření Avast a AVG. Důvodem je to, že množství a rozmanitost dat, které tato rozšíření sbírala, šlo daleko za hranice tolerance. Doplněno o vyjádření Avastu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů