www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus ROG Strix Arion M.2: výkonné SSD v ruce

Asus ROG Strix Arion M.2: výkonné SSD v ruce
, , aktualita
Asus si pro příznivce řady ROG Strix připravil nový produkt s označením ROG Strix Arion M.2, což je externí boxík pro M.2 SSD napojený přes rozhraní USB 3.2 Gen 2. Dostaneme tak výkonné SSD do kapsy. 
K oblíbeným
reklama
Asus ROG Strix Arion M.2 je tak v podstatě jednoduché zařízení, které napojuje M.2 SSD s formátem 2230, 2242, 2260 nebo 2280 a rozhraním PCIe 3.0 na USB 3.2 Gen 2. Tato verze USB poskytuje propustnost 10 Gb/s, z čehož vyplývá, že bychom měli získat reálně přes 1 GB/s přenosové rychlosti. 
 
 
Už z prvního pohledu je jasné, že k výraznému designu zde přispívá také RGB podsvícení, přičemž to je kompatibilní s Asus Aura Sync. Budeme si je tak moci pomocí tohoto systému synchronizovat s podsvícením jiných podporovaných komponent či periferií. 
 
 
Arion se skládá z hliníkového pouzdra, které tak bude sloužit i pro chlazení nainstalovaného M.2 SSD. K tomu poslouží také teplovodivé podložky, jež zajistí přenos tepla z výkonných komponent SSD, což by měl být především jeho kontroler. 
 
Asus neuvádí, na jakém řešení je tento produkt postaven, ovšem nedávno představovala společnost Realtek můstek PCIe - USB s označením RTL9210, který má v sobě integrovaný také RGB driver. Je tak pravděpodobné, že právě ten je zde využit. Co se týče ceny a dostupnosti novinky od Asusu, o tom zatím nevíme nic. 
 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Vývoj trojánové mise NASA Lucy prošel významným milníkem, start odložen nebyl Vývoj trojánové mise NASA Lucy prošel významným milníkem, start odložen nebyl
Už v příštím roce by měla do vesmíru startovat další mise spadající do programu NASA Discovery. Jako vůbec první se zaměří na Trojány, čili asteroidy pohybující se na oběžné dráze planety Jupiter.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte ukázal 1P desky pro 80jádrové Ampere Altra Gigabyte ukázal 1P desky pro 80jádrové Ampere Altra
Nedávno jsme se tu zmínili o nových procesorech Ampere Altra, které jsou vyráběny v konfiguraci až 80 jader ARM N1. Nyní se už můžeme podívat na to, co pro ně chystá společnost Gigabyte jako výrobce desek i serverů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Tiger Lake dle PassMarku nabídne vysoký jednovláknový výkon Intel Tiger Lake dle PassMarku nabídne vysoký jednovláknový výkon
Procesory Intel Tiger Lake-U by už měly být v podstatě hotovy, neboť by měly být představeny už za necelý měsíc. Nyní se ukázal model Core i7-1165G7 v databázi PassMarku, a tak si jej můžeme porovnat s konkurencí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů