Zdravím,
nesledoval někdo teploty čipsetu u x570 v kombinaci této asusky, která má lamely chladiče kolmo na MB a fouká teplý vzduch přímo na čipset. A sapphire pulse 5700 xt, která má lamely chladiče vodorovně s MB a nefouká přímo na čipset? Jestli tam je nějaký výrazný rozdíl teplot u čipsetu a tím pádem bude víc slyšet ventilátorek čipsetu? v recenzích jsem si toho nevšiml. děkuji
Odpovědět0 0
"která má lamely chladiče kolmo na MB a fouká teplý vzduch přímo na čipset" - v tom pripade sa teplota chipsetu X570 rovna teplote grafickej karty.Pri dobre chladenej 3 slotovej VGA tato chladi chipset povedzme na 65 stupnov.Tragedia moze nastat,ak slabo chladena karta s vyssimi teplotami ohrieva chipset povedzme na 90C.
"A sapphire pulse 5700 xt, která má lamely chladiče vodorovně s MB a nefouká přímo na čipset?" cize blower,chipset bude chladeny len svojim ventilatorom.
Odpovědět1 0
Tak to inženýři vymysleli, za cenu obrovských trát na straně hlínku a mědi a niklu stovřili monstrum které to uchladí. GRATULUJI. Jestli to má opravdu jen 230W a teplotu 72°C tak je lepší než gtx1080 a to je už co říct!
Odpovědět0 2
Co prispevok, to blbost.
https://www.youtube.com/watch?v=deLBTEqynhg
Sapphire RX 5700 XT Pulse, teploty o 27 stupnov nizsie ako referencia, porovnatelne s NVIDIA. Tam podobnost konci, pri cene 410 dolarov ovela lepsi pomer cena/vykon. Recommended by GN.
Odpovědět0 0
Potvrzuje se co už bylo patrné dříve a to že ty karty v neref. provedeni nepůjde vyhnat výš než reference. Hlučnost a teploty samo budou lepší.
Odpovědět0 2
Je docela zajímavé, že vyšší takty s výkonem defakto nepohnou. A 200MHz nad ref.takty je slušný nárůst.
Tipnul bych si, že je tam schválně nějaké úzké hrdlo, které AMD otevře u Navi 2x. Ale jak říkám, je to jen osobní tip.
Odpovědět2 1
Ani nie uzke hrdlo, ale auto OC proste i štandard chladič chladil dobre len to bolo hlučne, tento chladi lepšie, ale tiež velke napatie doň nedokazali pustiť, štandard žral 230W a tento OC ma limit 250W to je o cca 9% vyššia spotreba.
To iste je i u CPU 3700 kde je auto OC a 3800 kde je o 60W+ spotreba ale tiež to robi len cca 5% narast.
Proste s 2560 vypočetnimi jadrami ktore idu už na auto OC sa zazrak čakať neda, ten pride až na druhy rok pri 2x 2560 jadrovom GPU
Odpovědět0 0
Jo, i to je mozne. Kazdopadne se zda, ze vazne nebude mit smysl kupovat nejdrazsi neref. modely.
Staci proste slusny chladic aby udrzel nizsi teploty a hlucnost a o vic (OC) se nestarat.
Odpovědět1 0
Úzké hrdlo je vždycky výsada AMD, a´t to byli buldozery nebo jiné produkty, vždycky tam něco takového vymysleli a tím si zkazili veškerou pověst.
Odpovědět0 5
Úzké hrdlo u 5700 (XT) je spíše moje malá spekulace. Páč jestli se zvedly takty o cca 200MHz a nikde se to zvlášť neprojevilo, tak mě nic jiného nenapadá.
Ale když teď kouká přímo na Guru3D, tak:
reference ve hrách jela kolem 1880 MHz a tenhle Asus kolem 1950 MHz....tedy rozdíl je kolem 70 MHz a to zas není tolik.
Takže zatím co referenčka jela mezi turbo (1755) a max turbo (1905), resp. skoro na max turbo, tak Asus jel "jen" kolem turba (1965). Naměřený rozdíl tam je:
REF / Asus Rog STRIX / Asus ROG STRIX po OC (jádro jelo kolem 2100MHz, paměti na 15200MHz efektivně)
Witcher III: 85 / 87 / 92
Strange Brigade: 108 / 111 / 117
Deaus Ex: Manking: 90 / 92 / 96
Shadow of the Tomb Raider: 78 / 79 / 84
Proti ref.kartě tedy naměřili průměrně 7% výkonu navíc a přetaktováním dostali cca 5%.
Úzké hrdlo tam tedy nebude.
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Odpovědět1 0
diky za fotku sundaneho chladice, je videt ze uz se konecne docela trefili zvykackou na VRM a neni pulka z nich v luftu, sice prostredek zvykacky VRM cipu moc nedoliha, presto snad nebudou dosahovat pres 110°C jak u vegy
Odpovědět1 1
To je problém u součástek co vydrží 150 stupňů?
Odpovědět2 3
predstav si ze je, karta minimalne neudrzi udavane frekvence a neustale throttluje, obcas neco spadne, cim vetsi zatez, tim je to horsi, tkovej furmark, tam to leti behem par sekund z 1550MHz na 1300 a min, parada, moc si s ni nejde hrat ani v ramci overclockingu a s undervoltem je hodne nestabilni.....https://www.reddit.com/r/Amd/comments/96l9da/strix_vega_fixing_the_horrendous_vrm_heat/
Odpovědět0 1
Nechápu souvislost s VRM. Při undevoltingu by měla být teplota VRM nižší a snad nebude příčinou nestability nižší teplota VRM, ne?
Odpovědět1 0
Nižší napětí zase nepomáhá tranzistorům změnit stav z 0 na 1. Takže problém nestability je zase někde jinde. Každý kus křemíku se chová jinak, jak se hezky říká, když vyhrajete křemíkovou loterii, tak se dá podvoltovat a zároveň zvýšit frekvenci.
Odpovědět0 0
rekl bych ze s vyssi teplotou klesa ucinnost, podvoltovani se na teplote tolik neprojevi, kdyz je proste zpraseny odvod tepla, takze s jadrem na 1.2V mam temer stejnou teplotu jako s jadrem na 1.15V, ovsem po par minutach(az se VRM poradne zahreji na cca +-100°C) maji aplikace tendenci spadnout, ostatni vegy jine nez strix nemaji problem bezet pri stejne frekvenci na 1,05V i mene, kdyby teplota VRM nemela na nic vliv tak to majitele strix verze neresi a i vyrobci prdi na nejake chlazeni, btw chlazeni VRM se resilo i v ramci starsich zakladnich desek a novych ryzenu, kdy to topi jak blazen a malej pasiv to nestaci chladit....treba :
https://www.svethardware.cz/test-procesoru-ryzen-9-3900x-na-desce-s-b350-je-o-co-stat/49721 - "Spotřeba se zvýšila na 185 W a teploty pod VRM až na 81 °C, a to už není nejlepší. Ostatně to ukázal i hodinový test v Blenderu, který to při zapnutí PBO + AutoOC třikrát po sobě zabalil po cca 20 minutách, takže sestava nebyla v takové zátěži stabilní."
Odpovědět0 0