www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus ROG STRIX Z690-I: vícepatrová deska pro nové Intely

Asus ROG STRIX Z690-I: vícepatrová deska pro nové Intely
, , aktualita
Společnost Asus chtěla stůj co stůj vytvořit pro nové procesory Alder Lake-S dobře vybavenou základní desku formátu Mini ITX, který ale nedává moc prostoru, a tak se výrobce jednoduše rozhodl, že "to požene vo štok". 
K oblíbeným
reklama
Pro nové procesory Alder Lake-S si tak Asus chystá krom jiných modelů také ROG STRIX Z690-I GAMING WIFI, o níž toho zatím moc nevíme, neboť zveřejněné fotografie evidentně nejsou oficiální. Informační embargo ostatně fotografie desek pro nové procesory Intel jistě ještě zakazuje zveřejňovat, a právě proto bylo na těchto snímcích vše kolem krom samotných desek rozkostičkováno. Fotografie se přitom objevily na jisté nejmenované čínské diskusní skupině. 
 
 
O jejich autenticitě lze těžko pochybovat, neboť něco takového by se falšovalo opravdu velice těžko. Máme tu tak Mini ITX model desky s paticí LGA 1700, který už dle názvu bude určen pro paměti DDR5, jak potvrzuje i údaj na krabici. Můžeme totiž počítat s tím, že pokud bude deska určena pro DDR5, nebude to v jejím názvu na rozdíl od modelů pro DDR4 vůbec zmíněno. 
 
 
Deska ROG STRIX Z690-I GAMING WIFI vypadá jako malý bazének s procesorovou paticí uprostřed, což by ještě více vyniklo s osazenými sloty DIMM, které tu jsou jako obvykle dva. Asus tu využil kryty nad zadními konektory a spodní částí desky u slotu PCIe x16, takže toho bohužel moc nevidíme, ale máme tu ještě jednu fotografii ukazují desku zboku. 
 
 
Na této fotografii, kde je vidět dole jednak zmíněný slot PCIe x16, jsou jasně patrné dvě další vrstvy plošných spojů. Dle jejich umístění lze odhadnout, že si s jejich pomocí Asus vytvořil místo především pro M.2 SSD, ale máme tu také na prostředním PCB nějaké headery, čili možná jde i o integrovanou zvukovku. 
 
Oficiální informace budou zveřejněny 4. listopadu, kdy bude konečně zvednuto informační embargo, ale možná to bude v případě desek i o několik dní či týden dříve, to se ještě uvidí. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel potvrzuje, Alchymisté nastoupí během zimy Intel potvrzuje, Alchymisté nastoupí během zimy
V poslední době vyvstala otázka o tom, kdy chce Intel vůbec vyslat na trh desktopové verze svých prvních herních karet Xe-HPG. Ukázalo se totiž, že přednost asi dostanou mobilní verze pro notebooky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft propašuje aplikaci PC Health Check do všech PC s Windows 10 Microsoft propašuje aplikaci PC Health Check do všech PC s Windows 10
Správně bychom samozřejmě měli říci, že Microsoft svou aplikaci PC Health Check propašuje na všechna PC s Windows 10, které mají aktivované automatické aktualizace, neboť tu jde o update, a sice konkrétně KB5005463.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výkonné desky pro Alder Lake údajně zvyšují spotřebu PL1 na úroveň PL2 Výkonné desky pro Alder Lake údajně zvyšují spotřebu PL1 na úroveň PL2
Procesory společnosti Intel pracují s různými hodnotami PL (Power Level) ve wattech, které se obvykle s vyšším číslem (PL1, PL2, ...) rovněž zvyšují. Vždy ale platilo, že PL1 je rovna hodnotě TDP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Kingston KC3000: již pro PCIe 4.0 s propustností 7000 MB/s Kingston KC3000: již pro PCIe 4.0 s propustností 7000 MB/s
Společnost Kingston na náš trh uvádí své nové výkonné modely SSD řady KC3000, které navazují na KC2000 z roku 2019 a nabízí vysoký výkon na sběrnici PCIe 4.0. Ten dosahuje v případě čtení i zápisu 7000 MB/s. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asus a Micro Center také nabídnou stavebnice PC Asus a Micro Center také nabídnou stavebnice PC
Nedávno jsme se podívali na nabídku společnosti NZXT, která začala prodávat stavebnice PC, jež se od hotových sestav liší v podstatě jen tím, že zákazník nedostane hotový počítač, ale potřebné komponenty, návod i šroubovák. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek