www.svethardware.cz
>
>
>

Asus ROG XG Station 2: výkonná grafika na kabelu

Asus ROG XG Station 2: výkonná grafika na kabelu
, , aktualita
Společnost Asus uvádí na nás a slovenský trh novou ROG XG Station 2. Jde o další externí box pro desktopovou grafiku, který je určen pro rozhraní Thunderbolt 3 a s jeho využitím si budeme moci snadno navýšit výkon počítače.
K oblíbeným
reklama
Jde pochopitelně o grafický výkon, takže zařízení jako Asus ROG XG Station 2 může dobře posloužit majitelům tenkých notebooků, které jím obvykle neoplývají. Zájem o něj mohou mít také ti, kteří mají doma malý desktopový počítač, což je třeba Intel NUC "Skull Canyon".

ROG XG Station 2 je tak jako obvykle malá skříň, do níž si můžeme sami instalovat grafickou kartu dle svého výběru. Musí to být ale jedna z novějších řady GeForce GTX 900 nebo 1000, případně pak Radeon R9 nebo RX. Tato stanice ale poslouží rovnou i jako domácí základna, ke které bude připojen monitor či monitory, síť (gigabitový Ethernet) a také periferie pomocí čtyř rozhraní USB 3.0. S počítačem pak zajistí komunikace čtyři linky rozhraní PCI Express 3.0. Přes ty musí komunikovat vše, čili síť, grafická karta i periferie, takže je otázka, jak dobře to toto rozhraní zvládne.

Stanice je dále vybavena vlastním 600W zdrojem s certifikací 80 PLUS Gold a dále je vybavena podsvícením Aura RGB s barevnými diodami a světelnými efekty. Asus také vydal seznam svých notebooků, které jsou s ní kompatibilní:
  • ROG G701VI
  • ROG GL502VM
  • ROG GL702VM
  • Transformer 3 Pro
  • Řada ZenBook (konkrétní modely zatím neupřesněny

ModelAsus ROG XG Station 2
Připojení k PCThunderbolt 3
EthernetGigabit LAN 10/100/1000 Mb/s
I/O porty4x USB 3.0
Přídavné USB1x USB 3.0 typu B
RGB Lightning ControlPodpora ASUS ROG Aura
Zdroj600W 80 Plus Gold Power
Rozměry45,6 x 15,8 x 27,8 cm
Hmotnost5,1 kg
Podporované grafické kartyNVIDIA GeForce GTX řad 9/10 a novější
AMD Radeon R9/RX a novější
Interní grafický slotPodpora jedné plnohodnotné grafické karty do 2.5 slotu PCI-Express x16
1x PCI-Express x16
Příslušenství1x kabel USB 3.0 typu B
1x kabel Thunderbolt 3 typu C
1x napájecí kabel
manuál


Zdroj: TZ Asus
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková