www.svethardware.cz
>
>
>

Asus ROG XG Station 2: výkonná grafika na kabelu

Asus ROG XG Station 2: výkonná grafika na kabelu
, , aktualita
Společnost Asus uvádí na nás a slovenský trh novou ROG XG Station 2. Jde o další externí box pro desktopovou grafiku, který je určen pro rozhraní Thunderbolt 3 a s jeho využitím si budeme moci snadno navýšit výkon počítače.
K oblíbeným
reklama
Jde pochopitelně o grafický výkon, takže zařízení jako Asus ROG XG Station 2 může dobře posloužit majitelům tenkých notebooků, které jím obvykle neoplývají. Zájem o něj mohou mít také ti, kteří mají doma malý desktopový počítač, což je třeba Intel NUC "Skull Canyon".

ROG XG Station 2 je tak jako obvykle malá skříň, do níž si můžeme sami instalovat grafickou kartu dle svého výběru. Musí to být ale jedna z novějších řady GeForce GTX 900 nebo 1000, případně pak Radeon R9 nebo RX. Tato stanice ale poslouží rovnou i jako domácí základna, ke které bude připojen monitor či monitory, síť (gigabitový Ethernet) a také periferie pomocí čtyř rozhraní USB 3.0. S počítačem pak zajistí komunikace čtyři linky rozhraní PCI Express 3.0. Přes ty musí komunikovat vše, čili síť, grafická karta i periferie, takže je otázka, jak dobře to toto rozhraní zvládne.

Stanice je dále vybavena vlastním 600W zdrojem s certifikací 80 PLUS Gold a dále je vybavena podsvícením Aura RGB s barevnými diodami a světelnými efekty. Asus také vydal seznam svých notebooků, které jsou s ní kompatibilní:
  • ROG G701VI
  • ROG GL502VM
  • ROG GL702VM
  • Transformer 3 Pro
  • Řada ZenBook (konkrétní modely zatím neupřesněny

ModelAsus ROG XG Station 2
Připojení k PCThunderbolt 3
EthernetGigabit LAN 10/100/1000 Mb/s
I/O porty4x USB 3.0
Přídavné USB1x USB 3.0 typu B
RGB Lightning ControlPodpora ASUS ROG Aura
Zdroj600W 80 Plus Gold Power
Rozměry45,6 x 15,8 x 27,8 cm
Hmotnost5,1 kg
Podporované grafické kartyNVIDIA GeForce GTX řad 9/10 a novější
AMD Radeon R9/RX a novější
Interní grafický slotPodpora jedné plnohodnotné grafické karty do 2.5 slotu PCI-Express x16
1x PCI-Express x16
Příslušenství1x kabel USB 3.0 typu B
1x kabel Thunderbolt 3 typu C
1x napájecí kabel
manuál


Zdroj: TZ Asus
reklama
Nejnovější články
Apple macOS Catalina 10.15.4 má zase problémy, s přenosem dat i pády Apple macOS Catalina 10.15.4 má zase problémy, s přenosem dat i pády
Operační systém macOS 10.15 Catalina si Apple asi za rámeček nedá. Poslední aktualizace 10.15.4 přináší další výrazné problémy. Systém má potíže s kopírováním dat, stabilitou i režimem spánku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Na MIT "přeložili" proteiny koronaviru SARS-CoV-2 pomocí AI na klasickou hudbu Na MIT "přeložili" proteiny koronaviru SARS-CoV-2 pomocí AI na klasickou hudbu
Umělá inteligence se dá použít k obrovskému počtu úkolů. Na Massachusetts Institute of Technology vyzkoušeli přeložit proteiny na výběžku koronaviru SARS-CoV-2 do podoby not a výsledné hudební skladby.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung zvyšuje zisky, koronavir ale mění rozložení zisků napříč divizemi Samsung zvyšuje zisky, koronavir ale mění rozložení zisků napříč divizemi
Korejská společnost Samsung vydala zprávu, kde očekává mírné zvýšení zisků. Počítá se však současně s výraznou změnou rozdělení příjmů a zisků mezi divizemi. Smartphony letí dolů, paměti naopak.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AI pomáhá na Floridě s autonomním převozem testů na COVID-19 AI pomáhá na Floridě s autonomním převozem testů na COVID-19
V zájmu zvýšené bezpečnosti se na Floridě rozhodli přepravovat testy na COVID-19 pomocí autonomních vozů řízených pomocí umělé inteligence. Ty dokonce nemají ani záložního řidiče uvnitř vozu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Chyba v Apple Safari dovolovala převzetí kontroly nad webkamerou Chyba v Apple Safari dovolovala převzetí kontroly nad webkamerou
Internetový prohlížeč Safari není úplně bez bezpečnostních chyb. Přišel na to výzkumník Ryan Pickren, který zjistil, jak snadno se dá neoprávněně přistupovat k webkamerám obětí díky chybě prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala