www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus ROG ZENITH II Extreme Alpha: zvláště pro 64jádrový Threadripper

Asus ROG ZENITH II Extreme Alpha: zvláště pro 64jádrový Threadripper
, , aktualita
Společnost Asus si připravila speciální model základní desky, který je určen zvláště pro 64jádrový Threadripper 3990X. Jde tak především o posílené napájení, které daný procesor bude potřebovat. 
K oblíbeným
reklama
Procesor AMD Threadripper 3990X by se pochopitelně měl dát provozovat v jakékoliv desce s čipovou sadou AMD TRX40, nicméně Asus zde hraje na to, že jeho 64 jader může být náročnějších na energii v porovnání se 32 a 24jádrovým modelem. Nicméně spíše půjde o přetaktování, neboť všechny modely Threadripperu 3. generace mají shodné TDP 280 W. 
 
 
ZENITH II Extreme Alpha je tak prezentována jako nejlepší deska firmy Asus pro nové Threadrippery a jako taková nabídne 16 fází napájení (Infineon TDA21490, rating 70 A) a vedle toho také podporu pamětí DDR4-4733 a také celkem pět slotů M.2 s PCIe 4.0 x4 i prostřednictvím rozšiřující karty DIMM.2. Vychází z původního modelu ROG Zenith II Extreme. 
 
 
Ve výbavě také najdeme 10Gb/s Ethernet s řešením firmy Aquantia a dále pak i modul s Wi-Fi 6 (802.11ax) s podporou MU-MIMO. O audio se zde zase postarají SupremeFX S1220 a ESS SABRE9018Q2C 
 
 
Mezi rozšiřující sloty patří čtyři PCIe 4.0 x16, mezi nimiž jsou dva sloty pro M.2 SSD. Další dva zajistí karta pro slot DIMM.2 a poslední pátý se nachází na opačné straně desky. Asus vedle toho umožní také využít svou kartu Hyper M.2 x16 pro jeden z hlavních slotů, která nabídne další čtyři pozice pro M.2 a my přitom nemusíme využít pouze jednu. Samozřejmě pak nechybí ještě porty SATA 6 Gbps, a to v osmi exemplářích a rozhraní USB 3.2 Gen 2 & USB 3.1 Gen 2.
 
Specialitkou je 1,77" barevný OLED displej v krytu I/O portů, který slouží především jako náhrada debugovacích LED, čili pro zobrazování informací o případných problémech. 
 
ROG Zenith II Extreme se prodává za 870 USD, takže verze Alpha bude stát ještě více. 
 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře