www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty

Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty
, , aktualita
Asus se svým nejnovějším Wi-Fi 6 routerem cílí na hráče, kteří neváhají pro vyšší výkon své domácí sítě utratit balík peněz. Model RT-AX89X AX6000 poznáte podle netradičního vzhledu s osmi anténami, ale zaujme i další výbavou.
K oblíbeným
reklama
Je to pavouk, krab nebo tajemný návštěvník z vesmíru? Nový router od Asusu si díky nezvyklému kruhovému designu a spoustě antén rozhodně nespletete s obyčejným kancelářským routerem. Pokud pro hraní her (nebo jiné online činnosti) požadujete síť s nekompromisním výkonem a neváháte si za nový router připlatit, pak patříte do cílové skupiny pro novinku RT-AX89X AX6000. Nepřekvapí, že router podporuje nový standard Wi-Fi 6 (také známý jako 802.11ax) a dosahuje přenosové rychlosti až 6 104 Mb/s v duálním režimu. Z toho 4 804 Mb/s prochází přes pásmo 5 GHz a dalších 1 300 Mb/s přes pásmo 2.4 GHz. Pokud využijete režim 802.11ac neboli Wi-Fi 5, vyšplhá se rychlost na 4333 Mb/s přes 5 GHz, respektive 1 000 Mb/s přes 2,4 GHz.
 
 
Tento dvoupásmový 8x8 Wi-Fi 6 router s modulací 1024-QAM by měl nabídnout skoro třikrát vyšší výkon než běžné dvoupásmové 4x4 Wi-Fi 5 routery. O moderní zabezpečení se stará podpora aktuálních protokolů včetně WPA3-Personal a WPA2-Enterprise. Vestavěná technologie AiProtection Pro dodávaná společností TrendMicro chrání všechna připojená zařízení před nebezpečnými webovými stránkami. Výrobce navíc slibuje pravidelné doživotní aktualizace zdarma. Součástí tohoto nástroje je také rodičovská ochrana, která umožňuje blokovat specifické kategorie webových stránek a mobilních aplikací nebo zamezit přístup na internet v určitý čas. K ovládání slouží aplikace pro smartphony, kde lze také sledovat aktivitu připojených zařízení.
 
 
Jednou z novinek, kterou přináší standard Wi-Fi 6, je funkce OFDMA. Efektivnějším rozdělením pásma snižuje latenci a umožňuje simultánní připojení více koncových zařízen najednou. Použití osmi antén se speciálním designem by mělo zlepšit pokrytí signálem. Ačkoliv Asus nezveřejnil zisk v dBi, na svých stránkách doporučuje tento router pro použití ve velkých domácnostech. Pomocí více kompatibilních routerů od Asusu lze vytvořit systém AiMesh s ještě vyšším dosahem a použít síť s jedním nebo více SSID. Uvnitř nezvykle navrženého těla se ukrývá čtyřjádrový procesor běžící na frekvenci až 2,2 GHz a 1GB operační paměť.
 
Zvláštní pozornost si ovšem zaslouží nabídka konektorů. Router disponuje dvěma ethernovými uplink porty s propustností 10 Gb/s, které lze jednotlivě nakonfigurovat do režimu downlink. Kromě toho nechybí osm ethernetů pro downlink s 1Gb/s a jeden WAN port se stejnou maximální rychlostí. K dispozici jsou rovněž dva konektory USB 3.1 Type-A s propustností 5 Gb/s, které umožňují připojit USB modemy pro mobilní sítě nebo externí úložiště. Asus zatím nezveřejnil cenu ani dostupnost pro model RT-AX89X AX6000, ale v amerických internetových obchodech se router předběžně objevil s cenovkou 500 dolarů, v přepočtu 11 800 Kč bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře