www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus slaví a vy můžete vyhrát počítač

Asus slaví a vy můžete vyhrát počítač
, , aktualita
Společnost Asus se dnes pochlubila, že se jí podařilo dodat na trh již 500 milionů základních desek a při této příležitosti spustila soutěž. V jejím rámci budete moci vyhrát routery nebo i hlavní cenu v podobě výkonného počítače.
K oblíbeným
reklama
Asus byl založen v roce 1989, čili oněch 500 milionů kusů základních desek se mu podařilo na trh dodat během čtvrtstoletí. Firma byla založena v malém bytě na Tchaj-wanu (viz foto), kde na prvních produktech pracovali pouze čtyři inženýři a již v roce 1990 přišla se svou první masově vyráběnou deskou. Později si Asusu všiml sám velký Intel, který s ním navázal spolupráci a na konci devadesátých let začala být tato značka velmi známá i mezi širokou veřejností. To především díky rozmachu overclockingu v době Pentií, prvních Celeronů či procesorů AMD K6. Asus byl přitom jedním z výrobců desek, který se snažil pokusům o přetaktování vycházet vstříc a uváděl na trh modely desek v potřebnými možnostmi nastavení. Od té doby je Asus stálicí na trhu se základními deskami i jinými produkty, zatímco jeho někdejší hlavní rival Abit už je dávno mrtvý. Ovšem stále je tu dost jiných firem, které tvoří konkurenci, a to především Gigabyte, MSI nebo ASRock.

Ale zpět k soutěži. O té si můžete více přečíst na speciálních stránkách, kde se můžete také zaregistrovat. Soutěž byla spuštěna už 2. ledna, ovšem zastoupení se o ní z nějakého důvodu zmínilo až dnes. Nicméně čas máme až do 12. února a zapojit se může každý, kdo navštíví uvedené stránky a bude je sdílet na svém facebookovém profilu a také odpoví na několik kvízových otázek z historie společnosti.

Hlavní cenou je pak počítač postavený na základní desce Sabertooth Mark S a skříni ASUS TUF, přičemž každý týden můžete vyhrát dvoupásmový router RT-AC87U AC2400, mobilní LED projektor S1 či kompaktní počítač VivoPC VM40B.

Zdroj: TZ Asus
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek