www.svethardware.cz
>
>
>

Asus Strix XG43UQ, první herní LCD s HDMI 2.1, přijde v květnu

Asus Strix XG43UQ, první herní LCD s HDMI 2.1, přijde v květnu
, , aktualita
O monitoru Strix XG43UQ od firmy Asus už dobře víme, ale nyní tu máme už celkové specifikace, stejně jako informaci o jeho nástupu na trh. Dle výrobce jde přitom o první herní monitor s HDMI 2.1 na světě. 
K oblíbeným
reklama
Je nakonec vcelku jedno, jestli bude Strix XG43UQ první model s HDMI 2.1, nás budou zajímat především jeho další specifikace. Základ tvoří 43palcový 10bitový panel typu VA s rozlišením Ultra HD (velikost pixelu 0,245 mm), který zvládne až 144Hz obnovovací frekvenci s rozhraním DisplayPort 1.4 a využitím DSC (Display Stream Compression). Právě HDMI 2.1 ale také a samo o sobě zvládne 144 Hz. 
 
 
Jedná se pochopitelně o monitor, který cílí především na moderní konzole Sony a Microsoft, čemuž odpovídá i jeho provedení, jímž připomíná spíš televizor. Má tak velice jednoduchý stojan s jen základní možností naklopení (-5° až 10°), ovšem to lze snadno vyřešit díky podpoře VESA 100x100. Je ale třeba počítat s hmotností přes 14 kg. 
 
 
Panel je podsvícen pomocí bílých LED a dosahuje maximálního jasu 1000 nitů, díky čemuž má monitor i certifikaci DisplayHDR 1000. Dále tu máme slušný statický kontrast 4000:1, odezvu 1 ms (ovšem MPRT) a 125% pokrytí prostoru sRGB či 90% DCI-P3. Nechybí také synchronizace, a to samozřejmě vzhledem k určení AMD FreeSync Premium Pro doplněná o ASUS Extreme Low Motion Blur (ELMB) Sync proti ghostingu a trhání obrazu. 
 
 
Mezi obrazová rozhraní patří dva porty HDMI 2.1, další dva HDMI 2.0 (4K při max. 60 Hz) a jeden DisplayPort 1.4. Dále tu máme hub se dvěma USB 3.0, výstup pro sluchátka a také dva 10W reproduktory. Spotřeba se pohybuje kolem 48 W, ovšem s jasem 200 nitů. 
 
Rozměry monitoru jsou 975 x 571 x 75 mm bez podstavce a s podstavcem naroste výška na 631 mm. Zmínit můžeme ještě celkový výčet technologií a speciálních funkcí: DisplayHDR 1000, ELMB SYNC, Shadow Boost, DisplayWidget, GameFast Input technology, Picture by Picture, Aura Sync, GameVisual, GamePlus a ASUS Variable Overdrive.
 
ASUS ROG STRIX XG43UQ přijde na trh v květnu, jak bylo už uvedeno, ale cenu tiskovka neuvádí.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kuriózní selhání AI v autonomním voze Waymo: auto rozhodily kužely Kuriózní selhání AI v autonomním voze Waymo: auto rozhodily kužely
Umělá inteligence dokáže působivé věci a i v řízení aut dělá nemalé pokroky. Waymo má v tomto velké zkušenosti, ale jak se ukazuje, stále to není dokonalé. Pár kuželů rozhodilo vůz natolik, že zablokoval cestu hned několikrát
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Columbia University ukazuje svůj systém pro aplikaci čipů injekční jehlou Columbia University ukazuje svůj systém pro aplikaci čipů injekční jehlou
Výzkumníci z Columbia University vyvíjejí vlastní systém pro aplikaci počítačových čipů do těla pacientů, čímž rozhodně nechtějí přiživit konspirační teorie, ale spíše přispět k pokroku v oblasti medicíny. 
14.5.2021, aktualita, Jan Vítek19 komentářů
MSI varuje před falešným Afterburnerem plným malwaru MSI varuje před falešným Afterburnerem plným malwaru
Utilita Afterburner se stala vcelku pochopitelně cílem lidí, kteří se snaží propašovat na naše počítače malware, což může v dnešní době znamenat i hrozbu ze strany vyděračského ransomware. 
14.5.2021, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Na Harvardu vyvíjejí sendvičový solid-state akumulátor, vydrží 10000 cyklů Na Harvardu vyvíjejí sendvičový solid-state akumulátor, vydrží 10000 cyklů
Zejména kvůli rozvoji elektromobility se poslední dobou výrazně tlačí na vývoj lepších akumulátorů. Důležitá je životnost i vysoká energetická hustota. Výzkum z Harvardu ukazuje jednu z dalších cest, kterou by mohlo být možné se vydat.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Lockdown v Malajsii by mohl ohrozit výrobu CPU, podniky však budou otevřeny Lockdown v Malajsii by mohl ohrozit výrobu CPU, podniky však budou otevřeny
Od středy je Malajsie pod celonárodním lockdownem, který značně omezuje pohyb občanů a další aktivity, přičemž potrvá přinejmenším do 7. června. Hrozí tak i omezení výroby, a to nejen procesorů x86. 
14.5.2021, aktualita, Jan Vítek