www.svethardware.cz
>
>
>

Asus Swift PG278Q: herní monitor s vysokým rozlišením

Asus Swift PG278Q: herní monitor s vysokým rozlišením
, , aktualita
Když se řekne herní monitor, ve většině případů jde o panel TN s rozlišením Full HD, které umožní hrát moderní hry v nativním rozlišení monitoru i bez toho nejsilnějšího hardwaru. Asus Swift PG278Q však nabídne rozlišení WQHD a k tomu i G-Sync.
K oblíbeným
reklama
Herní monitor Asus Swift PG278Q je založen na 27" obrazovce, která je nejspíše stejně jako u ostatních podobných modelů typu TN, neboť tato technologie má výhodu ve své rychlosti. Díky ní monitor nabídne odezvu 1 ms a k tomu také obnovovací frekvenci až 144 Hz. Tu umí s výstupem grafické karty synchronizovat díky podpoře technologie NVIDIA G-Sync, která tedy samozřejmě funguje pouze s kartami GeForce. Rozlišení je rovno čtyřnásobku HD (720p), takže jde o 2560 x 1440 bodů a hustotu pixelů 109 ppi.

Asus zde nabízí také přídavné funkce, jako je GamePlus hotkey, který nabídne čtyři různé zaměřovací kříže a také funkci stopek, které můžeme využít třeba při odpočtu respawnu nepřátel. V OSD menu se budeme pohybovat pomocí malého pětisměrného ovladače ve stylu joysticku.

Výbava monitoru také zahrnuje hub se dvěma porty USB 3.0, konektor pro headset, podporu VESA držáků a rozhraní DisplayPort 1.2. Nakonec Asus prozradil, že jeho novinka má být na evropských trzích již k dispozici. To platí i pro české obchody, kde se cena pohybuje bezi 19 a 20 tisíci korun s daní.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Populární Microsoft Teams nyní i pro Linux Populární Microsoft Teams nyní i pro Linux
Komunikátor a kolaborativní nástroj Microsoft Teams se těší velké popularitě a počet uživatelů se stále zvyšuje. Nově je k dispozici i pro operační systém Linux a doplňuje tak spoustu jiných operačních systémů, pro které je již k dispozici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG
I když serverovému trhu drtivě vládne Intel, drápky začíná vytahovat i AMD a snaží se i společnost Ampere Computing. Její procesor eMAG si právě našel cestu do pracovních stanic od Avanteku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar
Intel RealSense L515 byl výrobcem označena za světově nejmenší a energeticky nejefektivnější lidar s vysokým rozlišením. Jde tak o zařízení, které dokáže laserovými paprsky ohmatávat prostředí. K čemu přijde vhod? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče
Half Life: Alyx představuje návrat společnosti Valve na herní výsluní, i když pouze pro majitele příslušných VR headsetů a samozřejmě nemůžeme automaticky předpokládat, že to bude návrat úspěšný. Co nového se ale dozvíme?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie? Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie?
Extrémní ultrafialová litografie (EUVL) přichází ještě včas na to, aby výrobci čipů už nemuseli využívat stále složitější způsoby obcházení limitů hlubokého ultrafialového spektra (DUV). Jaký dopad bude EUVL mít? 
Včera, aktualita, Jan Vítek