www.svethardware.cz
>
>
>

Asus TUF Gaming VG259QM: proklatě rychlý IPS

Asus TUF Gaming VG259QM: proklatě rychlý IPS
, , aktualita
Společnost Asus si pod označením TUF Gaming VG259QM připravila herní monitor, který nabídne obnovovací frekvenci až 280 Hz na panelu typu IPS. Řadí se tak mezi nejrychlejší dostupné modely. 
K oblíbeným
reklama
Asus TUF Gaming VG259QM se orientuje především na rychlost s ohledem na obnovovací frekvenci a odezvu. Výrobce se tak snaží zákazníka utáhnout především na 280Hz frekvenci, kterou stále ještě jen tak někdo nenabízí, a to zvláště na panelu IPS. Ten nabídne úhlopříčku 24,5 palce, takže dle toho se i dalo očekávat rozlišení 1920 x 1080. Větší rozlišení by ostatně nemělo smysl, pokud jde o možnost využití tak vysoké obnovovací frekvence. Stojí za zmínku, že použitý panel má pracovat maximálně při 240 Hz, takže Asus jej na výsledných 280 Hz v podstatě přetaktoval. 
 
 
Panel dále dosahuje jasu až 400 cd/m2, takže může nabídnout i VESA DisplayHDR 400, kontrast je standardních 1000:1, odezva 1 ms se týká GtG a pozorovací úhly jsou samozřejmě 178° v obou směrech. Co se týče barev, model VG259QM nebude zrovna přeborník, protože nabízí 72% pokrytí prostoru NTSC. 
 
 
Důležitá je ovšem synchronizace a zde nám tato novinka dopřeje certifikaci G-Sync Compatible (čili v základu Adaptive-Sync) a Asus nabízí vlastní ELMB, která má dále zostřit obraz. Dále pak nabízí různé herní funkce GamePlus, čili čítač snímkovací frekvence, různé záměrné kříže, časovače, apod. Samozřejmě nechybí ani různé režimy pro různé herní žánry a pak ani obvyklá funkce pro zesvětlení tmavých míst (Dynamic Shadow Boost). 
 
Tuto novinku tak můžeme považovat za menší verzi modelu TUF VG279QM představeného na konci minulého roku. Také má flexibilní stojan s nastavením výšky, sklonu, natočení i funkcí pivot a dále nabídne jeden DisplayPort 1.2, dva HDMI 2.0a, dále dva 2W reproduktory a výstup na sluchátka. Cena zatím nebyla ohlášena, stejně jako dostupnost.
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Steam omezuje automatická stahování aktualizací, aby snížil zátěž sítí Steam omezuje automatická stahování aktualizací, aby snížil zátěž sítí
Podobně jako poskytovatelé video obsahu, také společnost Valve zavádí opatření reagující na pandemii onemocnění COVID-19. S cílem snížení zátěže datových sítí mění nastavení automatických aktualizací her.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft opravuje chybu vypadávajícího internetu ve Windows 10 Microsoft opravuje chybu vypadávajícího internetu ve Windows 10
Před pár dny vyšla najevo informace, že aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 může způsobovat odpojování internetu. Dnes v době koronavirové pandemie je to velmi bolestivé, a tak tu máme urychlenou aktualizaci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars možná nebyl nikdy celý rozžhavený, co to znamená pro život? Mars možná nebyl nikdy celý rozžhavený, co to znamená pro život?
Země kdysi dávno existovala jako jedna velká rozžhavená koule, na níž se mohl po jejím vychladnutí začít vyvíjet život. Mars ale možná takovou proměnou nikdy neprošel a je otázka, co to znamená pro jeho atmosféru a podmínky pro život.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft si patentoval způsob využití mozkových vln pro těžbu kryptoměn Microsoft si patentoval způsob využití mozkových vln pro těžbu kryptoměn
Microsoft si nechal patentovat zatím jen nápad, jak využít nejen mozkové vlny pro tzv. Proof-of-Work algoritmus v blockchainu. Unikátní biologický otisk jednotlivce by se tak používal v systému kryptoměn. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Samsung do konce roku přestane vyrábět LCD a soustředí se na lepší technologie Samsung do konce roku přestane vyrábět LCD a soustředí se na lepší technologie
Společnost Samsung se chystá udělat významný krok, který by mohl zásadně změnit nejen trh s počítačovými monitory. Ještě letos chce zcela přestat s výrobou klasických LCD obrazovek a namísto nich nastoupí především QD-LED (QLED).
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář