www.svethardware.cz
>
>
>

Asus TUF VG328H1B je monitor zaměřený na velikost a rychlost

Asus TUF VG328H1B je monitor zaměřený na velikost a rychlost
, , aktualita
Asus TUF VG328H1B přichází jako velký herní monitor s úhlopříčkou 31,5 palce a určen je pro ty, kteří ocení velkou obrazovku, ale na druhé straně nemají dost výkonnou sestavu na to, aby dokázala nakrmit i vysoké rozlišení. 
K oblíbeným
reklama
Asus TUF VG328H1B tak má na úhlopříčce 31,5 palce či 80 centimetrů rozlišení Full HD, které by ale mohlo být naprosto odpovídající v případě, že od tohoto monitoru budeme sedět ve vzdálenosti metru a půl. V takovém případě totiž bude od nás každý bod jeho panelu stejně daleko (samozřejmě s jistou tolerancí), neboť Asus zde použil panel se zakřivením 1500R. 
 
 
Jde konkrétně o panel typu VA, jenž dosahuje maximálního jasu 250 nit, statického kontrastního poměru 3000:1 a odezvy 1 ms (MPRT). Využívá také synchronizaci VESA Adaptive-Sync (certifikace FreeSync Premium) v rozsahu 48 až 165 Hz (OC) a co se týče schopnosti reprodukovat barvy, ty nejsou vůbec špatné soudě dle 120% pokrytí prostoru sRGB a 90% pokrytí DCI-P3. 
 
Nespokojení tak můžeme především s rozlišením a nízkým jasem, který tento monitor vylučuje z řad kandidátů na certifikace spojené s HDR. Jde především o úhlopříčku a rychlost, i když MPRT není to samé co GtG. 
 
 
Asus také udává, že ačkoliv tato novinka (zatím) nebyla certifikována jako G-Sync Compatible, bude bez problémů se synchronizací karet GeForce pracovat, alespoň pokud jde o nejnovější modely RTX a GTX. K tomu se ještě přidávají technologie Asus ELMB a ELMB Sync, které slibují ostřejší obraz v rychlých scénách, ať už máme či nemáme zapnutý G-Sync či FreeSync.
 
Pro připojení tu máme jednak starý D-Sub a k tomu HDMI 2.0, což už na dnešní dobu vypadá podivně, ostatně kdo by měl mít zapotřebí takový monitor napojovat přes analogové rozhraní? Je tak škoda, že tu není ještě navíc i DisplayPort. Asus ale nezapomněl na dva 2W reproduktory a vstup/výstup pro headset. Dodávaný stojan také neumožní nastavení výšky, pouze sklonu a natočení, ale to lze případně vyřešit pomocí VESA 100x100. 
 
Model  TUF Gaming VG328H1B
Panel 31,5" VA
Nativní rozlišení 1920 × 1080
Max. obnovovací frekvence 165 Hz
Synchronizace Technologyie VESA Adaptive Sync
AMD FreeSync Premium
Rozsah 48 Hz - 165 Hz
Jas 250 cd/m²
Kontrast 3000:1
Pozorovací úhly 178°/178° horiz./vert.
Odezva 1 ms MPRT
Velikost pixelu ~0,2537 mm²
Hustota pixelů ~100 PPI
Gamut sRGB: 120%
DCI-P3: 90%
Vstupy 1×D-Sub
2×HDMI 2.0
Audio 2W stereo repro
sluchátka/mikrofon
Stojan Výška: -
Sklon: +23° ~ -5°
Natočení: +/- 15°
Pivot: -
 
O ceně a dostupnosti se zatím nic nedozvíme. 
 
Zdroj: Anandtech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře