www.svethardware.cz
>
>
>

Asus ukázal světově první IPS se 165 Hz

Asus ukázal světově první IPS se 165 Hz
, , aktualita
Asus ukázal svůj nový monitor ROG Swift PG279Q, který má dle informací serveru KitGuru nabídnout panel typu IPS, jenž dosáhne až 165Hz obnovovací frekvence. A co dalšího je o tomto monitoru známo?
K oblíbeným
reklama
Monitor ROG Swift PG279Q od společnosti Asus je znám již několik týdnů, ale oficiálně byl prezentován na IFA Berlin teprve v tomto týdnu. Dříve se však mluvilo o tom, že využije panel IPS se 144Hz odezvou, ale KitGuru nyní mluví o tom, že jde o 165Hz odezvu, což by Asus nabídl jako vůbec první společnost na světě. KitGuru má tedy novější informace a dle jiného zdroje se dříve skutečně mluvilo o 144Hz frekvenci, ale Asus se rozhodl ji trošku navýšit.

ROG Swift PG279Q má dále podporovat synchronizaci G-Sync od společnosti NVIDIA, takže si jej pořídí spíše majitelé grafických karet GeForce. FreeSync od AMD v tomto případě podporován není, ale na trhu není snad žádný monitor, který by podporoval obě technologie naráz.

Dále můžeme očekávat rozlišení 2560 x 1440, široké pozorovací úhly (nejspíše 178 °), statický kontrast 1000:1, na IPS slušnou odezvu 4 ms (GtG), jas až 350 cd/m2 a gamut, s nímž monitor dokáže pokrýt prostor sRGB.

Asus by měl vypustit tuto novinku na trh pravděpodobně v říjnu, ovšem o ceně už nevíme nic. Jisté je jedině to, že nebude nízká.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů