reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus uvádí další grafiku "naruby": Radeon AX1300Pro Silent

17.1.2006, Milan Šurkala, aktualita
Asus uvádí další grafiku "naruby": Radeon AX1300Pro Silent
Nedávno jsme vás informovali o tom, že Asus vyvinul novou Reverse Technology, což je jen název pro správné využití fyzikálních zákonů. Doposud teplý vzduch vždy stoupal směrem vzhůru, čehož se u grafických karet nevyužívá, zahřívající se...
Nedávno jsme vás informovali o tom, že Asus vyvinul novou Reverse Technology, což je jen název pro správné využití fyzikálních zákonů. Doposud teplý vzduch vždy stoupal směrem vzhůru, čehož se u grafických karet nevyužívá, zahřívající se čip je umístěn na straně spodní a teplý vzduch nemá kam dobře unikat.Společnost Asus to pochopila a jednoduše prostě kartu obrátila. Čip je nyní na vrchní straně a teplu tak nic nebrání stoupat vzhůru kolem chladiče procesoru a pak buď ventilátory v case nebo ventilátorem ve zdroji vyjít ven ze skříně.Další grafickou kartou po GeForce 6600TOP Silent se touto technologií může pochlubit Asus Extreme Radeon AX1300Pro Silent/TD 256MB. Ten je, jak je již podle názvu patrné, vybaven pasivním chladičem. Čip tiká na frekvenci 600MHz, 128-bitové paměti DDR2 pak tikají na efektivních 800MHz (na stránkách Asusu mají mimochodem krásný překlep, 800GHz). Karta disponuje VGA a DVD-I výstupem a je určena pro sběrnici PCI-Express. Měla by již v těchto dnech být celosvětově k dispozici.

Zdroj: www.asus.com.tw
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama