www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus uvádí nový a lepší VivoStick TS10

Asus uvádí nový a lepší VivoStick TS10
, , aktualita
Nabídka počítačů ve tvaru USB flash disku se rozrůstá o nový model Asus VivoStick TS10, který přichází vybaven procesorem Atom a také až 32 GB paměti pro data. Co dalšího nabídne tento minipočítač?
K oblíbeným
reklama
Asus VivoStiock TS10 patří mezi vůbec nejmenší osobní počítače s procesorem x86, které lze považovat za stolní. Potřebuje totiž ke svému provozu zobrazovací zařízení s rozhraním HDMI a také zdroj napájení, neboť sám není vybaven žádnou baterií. Stačí tak televizor, monitor nebo projektor a máme ihned k dispozici počítač se systémem Windows 10. Pro jeho ovládání si ale pochopitelně ještě musíme připravit nějaké vstupní periferie.

Nový VivoStick TS10 má oblé tělo s černým zbarvením, jež má na jedné straně kryt konektoru HDMI a na druhou budeme moci tento kryt nejspíše nacvaknout, abychom jej neztratili. Jako obvykle jej budeme moci přímo napojit do konektoru HDMI, ale k dispozici je také krátký prodlužovací kabel, jenž nám umožní dát VivoStick na příhodnější místo. Jak ukazují okolní fotografie, může to být zadní strana monitoru nebo jeho bok, což bude lepší s ohledem na přístupnost konektorů USB a audio.

Mezi fyzická rozhraní VivoStick TS10 patří krom napájecího Micro USB a nezbytného HDMI také port USB 3.0, USB 2.0 a audio pro headset. Vedle toho tu máme ještě rozhraní Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.1, což se bude hodit především pro připojení k síti nebo pro využití bezdrátových periferií.

Uvnitř najdeme procesor Intel Atom se 2 GB paměti RAM, a to model x5-Z8350. Jedná se o zástupce Cherry Trail-T se čtyřmi jádry na 1,44 až 1,92 GHz a HD Graphics vycházející z 8. generace v procesorech Broadwell. SDP procesoru, čili taková typická spotřeba, jsou 2 W, což není mnoho, ale i tak je v tyčce zakomponován miniaturní ventilátor pro chlazení.

Rozměry celého počítače jsou 135 x 36 x 16,5 mm a jeho součástí je také očko pro zabezpečení lankem, firmwarové šifrování fTPM a také aplikace Asus HyStream pro streamování filmů a zobrazení fotografií v rozlišení Full HD ze smartphonů a jiných mobilních zařízení přímo na napojené obrazovce. VivoRemote zase umožní využít mobil pro ovládání VivoStick, což se bude hodit právě tehdy, když nebudou k dispozici vstupní periferie. Zařízení se v ČR a SR prodává za 3999 Kč, resp. 149 euro s DPH.

ASUS VivoStick TS10
Procesor
Intel Atom x5-Z8350
Operační systém
Windows 10
Úložiště
eMMC 32 GB
Bezdrátové připojení
802.11 a/b/g/n/ac,

Bluetooth 4.1

Rozhraní
1× HDMI

1× USB3.0

1× USB2.0

1× Micro USB (napájení)

1× Audio jack

Trusted platform module
ano (fTPM)
Napájení
9 V, 2 A, 18W adaptér
Rozměry
135 × 36 × 16,5 mm
Hmotnost
75 g

Zdroj: TZ Asus
reklama
Nejnovější články
Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy
Tento týden vydaný update KB5001330 nejen opravuje chyby, ale také může přinést některé nové. Část uživatelů si stěžuje na snížení herního výkonu, chybové hlášky při instalaci nebo dokonce modrou obrazovku smrti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste
Nedávno jsme se dozvěděli, že čínské firmy skupují vybavení pro továrny na výrobu počítačových čipů, ovšem to šlo spíše o starší stroje z druhé ruky. Nyní jde o celkové tržby z prodeje výbavy, které trhají rekordy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 5 3500X už není zboží jen pro Čínu, prodává se i u nás Ryzen 5 3500X už není zboží jen pro Čínu, prodává se i u nás
Se slabšími a levnějšími procesory AMD to máme těžké. V nové generaci Ryzen 5000 žádné takové nejsou, Ryzeny 3 z generace 3000 jsou dlouhodobě nedostupné a v poslední době se nedostává ani APU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
OSIRIS-REx zanechal na asteroidu znatelnou stopu, dokázal odmrštit balvan OSIRIS-REx zanechal na asteroidu znatelnou stopu, dokázal odmrštit balvan
NASA využila čas do odletu sondy OSIRIS-REx i k tomu, aby se dobře podívala na místo na asteroidu Bennu, kde tato sonda před řadou měsíců letmo přistála a provedla sběr materiálu. Nyní se už nemůžeme divit, že jej sebrala tolik. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC počítá s nedostatkem kapacit v celém příštím roce a opět navyšuje výdaje TSMC počítá s nedostatkem kapacit v celém příštím roce a opět navyšuje výdaje
Společnost TSMC při příležitosti zveřejnění nových finančních výsledků uvedla také další zajímavosti, které stojí za to si tu zmínit. Dozvídáme se tak i o dalším navýšení kapitálových výdajů firmy pro tento rok.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře