www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Asus uvádí OC GeForce GTX 950 bez přídavného napájení

Asus uvádí OC GeForce GTX 950 bez přídavného napájení
, , aktualita
Grafické karty s čipem NVIDIA GeForce GTX 950 jsou v aktuální generaci low-end, ovšem přesto potřebují dodatečné napájení pomocí 6pinového PCIe. Asus ale nabízí model bez tohoto konektoru, který je i tak přetaktovaný.
K oblíbeným
reklama
NVIDIA GeForce GTX 950 má TDP 90 W, což je nad možnosti slotu PCI Express x16, aby ji zvládl pouze sám napájet bez pomoci dodatečného PCIe se šesti piny. Nová karta firmy Asus ale má mít TDP sníženo na 75 W, na což již má stačit samotný slot, a přitom jsou referenční takty 1024 až 1188 MHz zvýšeny na 1051 až maximálních 1228 MHz. A pak lze ještě poznamenat, že nová karta je barevně sladěna s vybranými základními deskami s čipovou sadou Intel Z170.

ASUS GeForce GTX 950 obsahuje stejně jako jiné modely s tímto označením osekané GPU GM206 se 768 CUDA jádry, 64 texturovacími jednotkami a 32 rasterovými jednotkami. Dále má ve výbavě 2 GB operační paměti GDDR5 na standardních 6,6 GHz se 128bitovým rozhraním.

Tato karta také přichází se dvěma profily, a to OC Mode a Gaming Mode. V obou případech jsou takty vyšší než referenční, přičemž Gaming Mode nastaví 1026 až 1190 MHz a OC Mode pak zmíněných 1051 až 1228 MHz. Otázka je, jak se Asusu podařilo udržet TDP tak nízko. Možná že si pro tuto kartu vybírá kvalitní čipy, které zvládnou nižší takt, nebo to snad umožní dodávaná GPU zcela běžně?

Každopádně jde o kartu s vysokou energetickou efektivitou, která jen ukazuje na vyspělost 28nm výrobního procesu. Ale ještě aby nebyl vyspělý, když je používán už tolik let. Na TDP 75 W je pozoruhodně velký také použitý chladič, který tedy evidentně využívá prostý hliníkový profil, ale dva velké ventilátory slibují nízkou hlučnost.

ASUS GeForce GTX 950 s TDP 75 W by se měla prodávat za 149 USD.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře