reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus už má PC Oculus Ready pro virtuální headset

29.9.2015, Jan Vítek, aktualita
Asus už má PC Oculus Ready pro virtuální headset
Ke konci minulého týdne se přihlásila společnost Oculus VR se svým programem Oculus Ready, na jehož základě budeme moci určit, která PC se budou hodit pro provozování her na VR headsetu. První už má společnost Asus.
Oculus VR minulý týden představil program Oculus Ready na události Connect 2, kde se představil také Samsung Gear VR. Jde o nový headset s cenou pouze 99 USD, který však spoléhá na to, že majitel má ve výbavě také jeden z moderních telefonů Samsung. Oculus VR také zmínil ovladač Oculus Touch a rozhraní Oculus Medium pro tvorbu obsahu a pro PC zase má nový Oculus Ready. Jde o program certifikace nových PC, na nichž bude možné bez problémů provozovat nové hry pro headset Oculus Rift. Taková PC tedy budou muset disponovat moderním a výkonným hardwarem.

Hraní s VR helmou tak nebude nic levného, neboť samotný headset Oculus Rift pro PC bude stát mezi 300 a 400 dolary a pak tu bude speciální ovladač Touch a v neposlední řadě samotné PC. Pokud si koupíme nový herní model třeba od Asusu, pak se nejspíše setkáme i s tímto štítkem, který značí, že počítač je vhodný pro headset Rift.

Asus je první firma, která ohlásila své počítače splňující dané specifikace, čili ty tak mohou nést příslušné logo. Jde o výše zobrazené ROG G20CB a ASUS G11CD. Oba jsou založeny na 6. generaci procesorů Intel Core a grafických kartách NVIDIA GeForce GTX. Ovšem ne zcela všechny verze budou vhodné pro Oculus Rift, však výrobce headsetu doporučuje alespoň GeForce GTX 970 nebo Radeon R9 290, zatímco zmíněné počítače Asus začínají na GeForce GTX 745 4 GB. Oculus VR dále doporučuje procesor na úrovni Core i5-4590 a alespoň 8 GB RAM.


Zpráva z jiného soudku říká, že Asus byl v prvním pololetí letošního roku největším světovým výrobcem herních notebooků s velkým 40% podílem. Herní notebooky jsou přitom dle Digitimes takové, které mají grafickou kartu na úrovni GTX 950M nebo lepší. Druhým výrobcem v pořadí se stalo Lenovo s 30 procenty trhu a MSI třetí s 15 procenty. Tato společnost se tedy rychle propadla v nabídce notebookových gigantů.

Zdroj: Hexus.net

reklama