www.svethardware.cz
>
>
>

Asus VY249HE a VY279HE: univerzální monitory nejen na doma

Asus VY249HE a VY279HE: univerzální monitory nejen na doma
, , aktualita
Asus začíná prodávat nové monitory VY249HE a VY279HE, které jsou určeny hlavně pro plnění pracovních a studijních povinností. Využívají IPS panely s rozlišením Full HD a speciální antibakteriální úpravu na rámečcích.
K oblíbeným
reklama
Výrobci periferií se přizpůsobují aktuální situaci, která znamená častější práci i studium z domova. Kromě webkamer, klávesnic nebo myší vzrostl také zájem o další nezbytné příslušenství včetně monitorů. Asus reaguje dvojící monitorů, které byly navrženy právě pro domácí použití, případně kanceláře. Pokud nepatříte mezi náruživé hráče, ale používáte počítač spíše k práci, studiu nebo prostě brouzdání po internetu, můžete nyní do výběru zařadit modely VY249HE a VY279HE. Oba disponují panelem s technologií IPS a rozlišením 1920 x1080 pixelů neboli Full HD. Hlavní rozdíl nalezneme v úhlopříčce, která se zastavila na hodnotě 23,8 palce, respektive 27 palců.
 
 
Novinky z řady VY jsou vybaveny některými užitečnými funkcemi, které by měly snižovat důsledky používání monitoru na lidský zrak. Patří mezi ně technologie redukující blikání certifikovaná společností TÜV Rheinland nebo filtr modrého světla, který obsahuje řadu nastavení podle aktuálních scénářů nebo osobních preferencí. Tyto funkce jsou součástí sady Asus Eye Care Plus, která pomáhá snižovat riziko syndromu počítačového vidění (CVS) způsobeného nadměrným sezením u monitoru. Obsahuje rovněž nastavitelné připomenutí odpočinku nebo funkci Color Augmentation, která pomáhá uživatelům s částečnou barvoslepostí tak, aby mohli snáze rozlišit barvy na monitoru.
 
 
Asus navíc rámečky a tlačítka monitorů opatřil antibakteriální úpravou pomocí iontového stříbra. Tato vrstva by měla vydržet dlouhodobě a dokonce je odolná proti poškrábání nebo nárazu. Ošetření iontovým stříbrem údajně inhibuje růst bakterií o více než 99,9% (během 24 hodin). Monitory splňují normy ISO 22196: 2011 a JIS Z 2801, proto mohou být vhodné i pro počítače, které sdílíte s jinými uživateli. Na druhou stranu zcela bezpečné a hygienické pracovní prostředí rozhodně nezaručí, protože neřeší bakterie, které se vyskytují třeba na klávesnicích nebo myších.
 
Co se týče dalších vlastností monitoru, výrobce uvádí obnovovací frekvencí 75 Hz, odezvu 1 ms (pro pohybující se obraz) nebo pozorovací úhly 178 stupňů. Nechybí dokonce ani technologie AMD FreeSync eliminující rozmazání a trhání obrazu ve hrách. Pro připojení k počítači využijete konektor HDMI 1.4, případně starší D-Sub. Za účelem ergonomii lze použít nastavení náklonu obrazovky, nechybí ani kompatibilita s držákem VESA 100. Menší Asus VY249HE se již prodává na českém trhu za cenu okolo 4 200 Kč. Větší Asus VY279HE zatím není k dispozici skladem, ale prodejci cenu odhadují na asi 5 500 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář