www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>
>

Asus, XFX a Gigabyte ukazují karty s plnou AMD Antigua XT

Asus, XFX a Gigabyte ukazují karty s plnou AMD Antigua XT
, , aktualita
AMD se již brzy chystá obohatit svou nabídku grafických karet o nový Radeon R9 380X, který poprvé ponese plnou verzi čipu Tonga, čili dnes Antigua s 2048 Stream procesory. Ten má zaútočit v segmentu, kde NVIDIA nemá konkurenci.
K oblíbeným
reklama
Jde totiž o kartu, jež se bude prodávat za oficiální cenu 249 USD, přičemž NVIDIA má na trhu jen GeForce GTX 960 za 199 USD a pak až GTX 970 za 329 USD, takže s největší pravděpodobností nebude moci proti Radeonu R9 380X nic nasadit. Ten tak má možnost stát se velice úspěšnou kartou, a to i proto, že karty s cenou kolem 250 USD se vždy prodávaly dobře. A pak stojí také za zmínku, že tato nová karta bude jako jedna z mála využívat čip s nejmodernější verzí architektury GCN, čili 1.2.

Nové Antigua XT GPU obsahuje vedle 2048 Stream procesorů také 128 texturovacích jednotek a 32 rasterových jednotek. Základní takt GPU má být 980 MHz a boost jen 1000 MHz, ale s tím si můžeme v nastavení karet pohrát. Paměti s kapacitou 4 GB budou pracovat na 256bitovém rozhraní a díky tomu všemu má karta dosáhnout výkonu 4 TFLOPS (FP32) a 0,25 TFLOPS (FP64). Dále můžeme uvést, že standardní verze budou potřebovat až 190 W energie poskytnuté také dvěma 6pinovými konektory PCIe a vybaveny budopu rozhraními Dual-Link DVI, HDMI 1.4 a Display Port 1.2.

Mezi již známé modely karet s Antiguou XT patří Gigabyte Radeon R9 380X WindForce 2X , XFX Radeon R9 380X OC Double Dissipation a ASUS Radeon R9 380X STRIX Gaming OC, čili již od začátku prodejů budou k dispozici i přetaktované verze vybavené různými chladiči. A například Sapphire Radeon R9 380X Nitro bude také vybavena posíleným napájením s 8+6pinovým konektorem PCIe, aby se uživatel mohl pokusit o ještě vyšší přetaktování. Však její základní takt bude 1000 MHz, tedy jen o 20 vyšší než u referenční verze.

Použitá architektura GCN 1.2 odpovídá i čipům Fiji, takže plně podporuje třeba i Color Compression, Vulkan a má rovněž z AMD karet nejlepší podporu DirectX 12. Vedle toho tu je také XDMA CrossFire. My uvidíme, jak bude na brzký nástup těchto karet reagovat NVIDIA, zda se rozhodně nějak zahýbat s cenami, nebo snad překvapivě představí nějaký nový model.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek