www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>
>

Asus, XFX a Gigabyte ukazují karty s plnou AMD Antigua XT

Asus, XFX a Gigabyte ukazují karty s plnou AMD Antigua XT
, , aktualita
AMD se již brzy chystá obohatit svou nabídku grafických karet o nový Radeon R9 380X, který poprvé ponese plnou verzi čipu Tonga, čili dnes Antigua s 2048 Stream procesory. Ten má zaútočit v segmentu, kde NVIDIA nemá konkurenci.
K oblíbeným
reklama
Jde totiž o kartu, jež se bude prodávat za oficiální cenu 249 USD, přičemž NVIDIA má na trhu jen GeForce GTX 960 za 199 USD a pak až GTX 970 za 329 USD, takže s největší pravděpodobností nebude moci proti Radeonu R9 380X nic nasadit. Ten tak má možnost stát se velice úspěšnou kartou, a to i proto, že karty s cenou kolem 250 USD se vždy prodávaly dobře. A pak stojí také za zmínku, že tato nová karta bude jako jedna z mála využívat čip s nejmodernější verzí architektury GCN, čili 1.2.

Nové Antigua XT GPU obsahuje vedle 2048 Stream procesorů také 128 texturovacích jednotek a 32 rasterových jednotek. Základní takt GPU má být 980 MHz a boost jen 1000 MHz, ale s tím si můžeme v nastavení karet pohrát. Paměti s kapacitou 4 GB budou pracovat na 256bitovém rozhraní a díky tomu všemu má karta dosáhnout výkonu 4 TFLOPS (FP32) a 0,25 TFLOPS (FP64). Dále můžeme uvést, že standardní verze budou potřebovat až 190 W energie poskytnuté také dvěma 6pinovými konektory PCIe a vybaveny budopu rozhraními Dual-Link DVI, HDMI 1.4 a Display Port 1.2.

Mezi již známé modely karet s Antiguou XT patří Gigabyte Radeon R9 380X WindForce 2X , XFX Radeon R9 380X OC Double Dissipation a ASUS Radeon R9 380X STRIX Gaming OC, čili již od začátku prodejů budou k dispozici i přetaktované verze vybavené různými chladiči. A například Sapphire Radeon R9 380X Nitro bude také vybavena posíleným napájením s 8+6pinovým konektorem PCIe, aby se uživatel mohl pokusit o ještě vyšší přetaktování. Však její základní takt bude 1000 MHz, tedy jen o 20 vyšší než u referenční verze.

Použitá architektura GCN 1.2 odpovídá i čipům Fiji, takže plně podporuje třeba i Color Compression, Vulkan a má rovněž z AMD karet nejlepší podporu DirectX 12. Vedle toho tu je také XDMA CrossFire. My uvidíme, jak bude na brzký nástup těchto karet reagovat NVIDIA, zda se rozhodně nějak zahýbat s cenami, nebo snad překvapivě představí nějaký nový model.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Intel s novými NUC 8 Pro míří na podnikové zákazníky, slibuje výdrž Intel s novými NUC 8 Pro míří na podnikové zákazníky, slibuje výdrž
Společnost Intel vypustila do světa nové modely počítačů Next Unit of Computing, a sice NUC 8 Pro "Provo Canyon". Jde o řadu určenou pro podniky, která slibuje vysoký výkon v malém provedení 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ATX12VO: nový napájecí standard využívá jen 12 V ATX12VO: nový napájecí standard využívá jen 12 V
Společnost FSP ve svém stánku na letošním CES měla také nenápadně vypadající napájecí zdroj, který by ale mohl představovat počátek zásadní změny. Jedná se totiž o nový standard ATX12VO.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI
Společnost QNAP si připravila nový dvoudiskový model NAS, který je určený pro běžné zákazníky a nabízí dvoujádrový procesor Intel J4005. QNAP se také chlubí umělou inteligencí pro rozpoznávání obrazu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S
Plány Intelu na tento rok, pokud jde o desktopové procesory, jsou poněkud nejasné. Víme o dvou rodinách, a sice Comet Lake-S a Rocket Lake-S. Jak se ale na trhu doplní, kdy přijdou a kam je Intel nasměruje, to se uvidí.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž
I když společnost AMD jistě mnohé potěšila tím, že umožnila výrobcům karet zvednout takty GPU i pamětí, vnesla tím zároveň na trh zmatek. K zákazníkům se mohou dostat karty s různými BIOSy a to je potíž.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů