www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>
>

Asus, XFX a Gigabyte ukazují karty s plnou AMD Antigua XT

Asus, XFX a Gigabyte ukazují karty s plnou AMD Antigua XT
, , aktualita
AMD se již brzy chystá obohatit svou nabídku grafických karet o nový Radeon R9 380X, který poprvé ponese plnou verzi čipu Tonga, čili dnes Antigua s 2048 Stream procesory. Ten má zaútočit v segmentu, kde NVIDIA nemá konkurenci.
K oblíbeným
reklama
Jde totiž o kartu, jež se bude prodávat za oficiální cenu 249 USD, přičemž NVIDIA má na trhu jen GeForce GTX 960 za 199 USD a pak až GTX 970 za 329 USD, takže s největší pravděpodobností nebude moci proti Radeonu R9 380X nic nasadit. Ten tak má možnost stát se velice úspěšnou kartou, a to i proto, že karty s cenou kolem 250 USD se vždy prodávaly dobře. A pak stojí také za zmínku, že tato nová karta bude jako jedna z mála využívat čip s nejmodernější verzí architektury GCN, čili 1.2.

Nové Antigua XT GPU obsahuje vedle 2048 Stream procesorů také 128 texturovacích jednotek a 32 rasterových jednotek. Základní takt GPU má být 980 MHz a boost jen 1000 MHz, ale s tím si můžeme v nastavení karet pohrát. Paměti s kapacitou 4 GB budou pracovat na 256bitovém rozhraní a díky tomu všemu má karta dosáhnout výkonu 4 TFLOPS (FP32) a 0,25 TFLOPS (FP64). Dále můžeme uvést, že standardní verze budou potřebovat až 190 W energie poskytnuté také dvěma 6pinovými konektory PCIe a vybaveny budopu rozhraními Dual-Link DVI, HDMI 1.4 a Display Port 1.2.

Mezi již známé modely karet s Antiguou XT patří Gigabyte Radeon R9 380X WindForce 2X , XFX Radeon R9 380X OC Double Dissipation a ASUS Radeon R9 380X STRIX Gaming OC, čili již od začátku prodejů budou k dispozici i přetaktované verze vybavené různými chladiči. A například Sapphire Radeon R9 380X Nitro bude také vybavena posíleným napájením s 8+6pinovým konektorem PCIe, aby se uživatel mohl pokusit o ještě vyšší přetaktování. Však její základní takt bude 1000 MHz, tedy jen o 20 vyšší než u referenční verze.

Použitá architektura GCN 1.2 odpovídá i čipům Fiji, takže plně podporuje třeba i Color Compression, Vulkan a má rovněž z AMD karet nejlepší podporu DirectX 12. Vedle toho tu je také XDMA CrossFire. My uvidíme, jak bude na brzký nástup těchto karet reagovat NVIDIA, zda se rozhodně nějak zahýbat s cenami, nebo snad překvapivě představí nějaký nový model.

Zdroj: wccftech
reklama
Nejnovější články
Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce
Britské bankovky by nás asi vůbec nezajímaly, nicméně tentokrát uděláme trochu výjimku, neboť na novou 50librovsku se dostane vědec, který pomáhal definovat umělou inteligenci i vyhrát 2. světovou válku. Alan Turing.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek