www.svethardware.cz
>
>
>

Asus ZenScreen MB14AC: nový přenosný monitor se 14 palci

Asus ZenScreen MB14AC: nový přenosný monitor se 14 palci
, , aktualita
Asus v tichosti rozšířil svou sérii přenosných monitorů ZenScreen o čtrnáctipalcový model MB14AC. Využívá technologii IPS a rozlišení Full HD. K notebooku či jinému zařízení jej připojíte přes USB-C.
K oblíbeným
reklama
Přenosné monitory sice zůstávají okrajovou záležitostí, ale své zákazníky si našly. Jejich výhodou je možnost vytvoření druhé obrazovky v situacích, kdy není dostupné jiné řešení. Tento segment trhu ovládl Asus se svou řadou ZenScreen, která podle dat z loňského roku tvořila až 64 % celosvětově prodaných přenosných monitorů. První model totiž představil již v roce 2013, čímž získal náskok nad konkurencí. Analytici ze společnosti IHS Markit navíc věští přenosným monitorům zářnou budoucnost. Do konce letošního roku by se počet prodaných kusů měl zvýšit o 27 %, i když rostoucí trend by mohla přerušit koronavirová krize.
 
 
Před více než rokem Asus představil přenosný herní monitor ROG Strix XG17AHPE s obnovovací frekvencí 240 Hz. Nejnovější přírůstek v portfoliu taiwanského výrobce je ovšem zase určen hlavně do kanceláří. ZenScreen MB14AC využívá úhlopříčku 14 palců, proto je vhodný pro časté cestování. Výrobci se podařilo stlačit tloušťku na 9 mm a hmotnost na 590 g, aby se monitor vešel do takřka jakéhokoliv batohu. Stačí jej proto vybalit a připojit k notebooku či jinému zařízení pomocí jediného kabelu využívající konektory USB Type-C. To znamená, že není nutné řešit více kabelů pro napájení i přenos obrazového signálu. Vzhledem k absenci vestavěné baterie získává monitor energii rovnou z notebooku.
 
 
ZenScreen MB14AC tedy umožňuje poměrně snadným způsob zvýšit produktivitu při práci kdekoliv – v kanceláři, doma i na cestách. Pro tyto účely bude zcela dostačující rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD). Potěší použití technologie panelu IPS, která umožnila dosáhnout širokých pozorovacích úhlů až 178 stupňů bez výrazné ztráty kontrastu a barev. Obrazovka navíc využívá úpravu proti odleskům. Mezi další uváděné parametry patří poměr stran 16:9, maximální jas 250 nitů, kontrastní poměr 700:1 nebo odezva 5 ms (ze šedé na šedou). Monitor získal certifikaci od TÜV Rheinland, která potvrzuje ochranu zraku prostřednictvím filtru modrého světla a eliminace blikání.
 
 
Monitor lze používat na výšku i na šířku, přičemž vestavěný senzor umožňuje monitoru rozpoznat aktuální orientaci. Zatímco horizontální umístění je vhodné pro prezentace, tabulky či videa, při vertikálním otočení se zase mohou lépe číst dokumenty, knihy, kód při programování nebo mobilní webové stránky. Asus pro svůj monitor opět zvolil velmi elegantní design, který podtrhují úzké rámečky okolo displeje. Před poškrábáním chrání obrazovku kryt, který lze po otevření použít jako stojánek monitoru. Prozatím nemáme žádné informace o ceně ani dostupnosti modelu ZenScreen MB14AC. Na českém trhu je k dispozici několik monitorů ZenScreen s 15,6palcovou úhlopříčkou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids
Nakonec se v dnešním novinkovém seriálu o technologiích Intelu podíváme na to, jak budou vypadat chystané procesory Alder Lake i Meteor Lake a pak serverové Sapphire Rapids a Granite Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář