www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus zjednodušil montážní systém pro M.2 SSD a jiné karty

Asus zjednodušil montážní systém pro M.2 SSD a jiné karty
, , aktualita
Připevnit na desku M.2 SSD nebo jinou kartu tohoto formátu je ve své podstatě velice snadné, ale daný montážní systém nás může také velice pozlobit. Asus nyní ukazuje, že to může být s menší úpravou i snadnější. 
K oblíbeným
reklama
Fyzická rozhraní v PC rozhodně nejsou dokonalá. Máme tu klasické konektory na desce jako 24pinový ATX, EPS a podobné, které obvykle fungují spolehlivě výměnou za poněkud tuhou manipulaci, ale i ty se mohou časem opotřebovat, zvláště když se někdo ve svém PC rád a často vrtá.
 
Kapitola sama pro sebe jsou datové SATA kabely, jejichž konektory byly časem sice opatřeny zámky, ale ty pořádně fungují jen v deskách a zvláště z 2,5" SSD se velice rády uvolňují, a je tak velice vhodné i při sebemenším zásahu do střev počítače před zavřením bočnice pořádně zkontrolovat, zda jsou SSD pořádně zapojena. U úložných zařízení už zůstaneme, protože tu máme rozhraní M.2 a to dnes využíváme v desktopech především pro moderní a výkonná SSD. 
 
 
Zde se využívají pro zajištění SSD kartičky jednak distanční sloupky našroubované do desky a teprve na ně se přišroubuje SSD. V obou případech je zapotřebí mít k PC dobrý přístup, neboť pokud si pořídíme 80mm SSD kartu a sloupek je v poloze pro 110mm kartu, budeme jej muset nejspíše přesunout. To samozřejmě za předpokladu, že deska není vybavena chladičem, který SSD přichytí na sebe a my pak už jen přišroubujeme SSD i s chladičem. Ovšem i tak se budeme potýkat s titěrným šroubkem, který může velice snadno zapadnout do útrob PC a pak už nám zbývá si jen nadávat za vlastní lenost, kvůli které jsme si počítač nepoložili předem na bok a nezajistili si do něj dobrý přístup. 
 
Ale právě o tom je novinka firmy Asus, která nám umožní, abychom M.2 kartu nainstalovali rychle a nemuseli se obávat toho, že ztratíme onen titěrný a těžko nahraditelný šroubek. Jde o upravené distanční sloupky, na nichž máme malé plastové otočné zámky. Stačí tak kartu nasunout do slotu, přitisknout ke sloupku a otočit zámkem, který ji zajistí. 
 
Asus sice ukazuje desku se dvěma těmito zámky v poloze pro 80mm a 110mm kartu a server Tom's Hardware píše, že plastový zámek nebude nikdy nutné z desky odstraňovat. Pak bychom ale potřebovali vidět, jak bude možné nainstalovat 110mm kartu do pozice, kde je umístěn i sloupek se zámkem pro 80mm karty, který nám může překážet
 
 
Z Twitterem zprzněného videa to ale vypadá, že sloupek pro 110mm karty je trošku vyšší a v takovém případě by sloupek v 80mm pozici nemusel vadit a mohl by zůstat na místě, i když pak bude pochopitelně záležet i na tom, co instalovaná karta na své spodní straně nese a zda se opravdu vejde. 
 
Asus plánuje tento systém nabídnout už v rámci přicházejících desek s čipsety Z590, ale lze očekávat, že ten se velice rychle rozšíří i u ostatních výrobců značkových desek, kteří od sebe ostatně opisují zcela běžně a hlavně velice pohotově. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře