www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asusu unikly notebooky nejen s Ryzenem 7 4800H, podporují až 16 vláken

Asusu unikly notebooky nejen s Ryzenem 7 4800H, podporují až 16 vláken
, , aktualita
Je to jen jeden den, co se na Internetu objevily informace o připravovaném mobilním čipu Ryzen 7 4700U. Nyní tu máme notebooky Asus, u nichž výrobce uvádí procesory Ryzen 5 4600H, Ryzen 7 4800H a jiní zmiňují i 4900H.
K oblíbeným
reklama
Včera jsme si povídali o nových mobilních procesorech AMD Ryzen 7 4700U, jejichž benchmarky unikly na internet. Tam se ukázala překvapivá informace, že už nepůjde o 4jádro s technologií SMT zajišťující možnost běhu až 8 vláken najednou, ale že patrně půjde o nativní 8jádro bez SMT (tedy stále se schopností běhu 8 vláken najednou). Předpokládalo se, že tato technologie zůstane vyhrazena výkonnějším modelům řady 4000H a dnešní únik tyto domněnky dále podporuje. Na internetu se totiž objevily informace o nových noteboocích Asus GA401 a GA502, u nichž prodejce uvádí přítomnost právě nepředstavených Ryzenů 5 4600H(S), Ryzenů 7 4800H(S) a na jiných místech se objevily také zmínky o Ryzenu 7 4900H.
 
AMD Ryzen logo
 
Bohužel jsme se tentokrát toho moc nedozvěděli, hovoří se však o tom, že by tyto procesory měly mít 8 fyzických jader a díky SMT mají být schopny zvládnout zpracování až 16 vláken najednou (v případě Ryzenu 5 4600H a 4600HS pak 6 jader a 12 vláken). Pochopitelně to nebude zadarmo a zatímco Ryzen 7 4700U by se měl vejít do 15W TDP, tyto modely už podle všeho budou mít mnohem vyšší 45W TDP. V případě modelů s přídomkem HS by TDP mohla dokonce překračovat hodnotu 45 W. Předpokládá se, že se o těchto nových procesorech dozvíme více informací na začátku ledna na veletrhu CES 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek