reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Atlas 10K je nejrychlejším diskem na světě

, , zpráva
Pevný disk Quantum Atlas 10K obdržel od předního internetového magazínu StorageReview.com nejvyšší hodnocení
Praha, Milpitas, 9. 7. 1999 – Podle recenze, která byla zveřejněna 3. června v internetovém magazínu StorageReview.com, je pevný disk Atlas 10K “nejrychlejším diskem na světě”. Ve výkonnostních testech Ziff Davis WinBench 99, které běžely pod operačními systémy Windows 95 a Windows NT, překonal pevný disk Atlas 10K všechny ostatní konkurenty včetně disku Seagate Cheetah 18LP, a to ve všech výkonnostních kategoriích. Atlas 10K byl navíc pochválen za nízký ztrátový tepelný výkon a malou hlučnost.

“Pevný disk Atlas 10K významně posunul laťku ve všech šesti hlavních výkonnostních kategoriích a díky své skvělé výkonnosti snadno sesadil z trůnu Cheetah 18LP,” uvedl StorageReview.com. “Quantum Atlas 10K je v současnosti nejrychlejším diskem na světě a je určen pro uživatele, kteří potřebují opravdu výkonný disk.”

Časopis StorageReview.com rovněž uvedl, že při spuštění sady testů WinBench 99 pod Windows 95 byl Atlas v testu Business Disk WinMark o 11 % rychlejší než Cheetah. V testu High-End WinMark si Atlas udržel 9% náskok. Výsledky v prostředí Windows NT byly podobné – test Business WinMark ukázal u disku Quantum o 9 % lepší hodnocení, v testu High-End byl Atlas lepší o 15 %. Výsledky testu ThreadMark hodnocení potvrdily – Atlas byl pod Windows 95 o 14 % a pod NT o 18 % rychlejší než Cheetah.”
“Při návrhu serverového disku Atlas 10K jsme měli na zřeteli nejen maximální spolehlivost, ale také co nejvyšší výkon,” uvedl John Joseph, ředitel marketingu disku Atlas 10K společnosti Quantum. “Výsledky testů časopisu StorageReview.com jednoznačně potvrzují vynikající výkonové parametry disku Atlas 10K pro vysoce náročné aplikace.”

Pevný disk Atlas 10K se vyznačuje velice krátkou dobou přístupu k datům a vysokou ustálenou přenosovou rychlostí, která je důležitá v aplikacích, intenzívně pracujících s daty – v serverech, v pracovních stanicích a v paměťových subsystémech. K těmto aplikacím patří např. zpracování transakcí v reálném čase (OLTP), ukládání dat ve velkých serverech poskytovatelů Internetu, renderování 3D obrazu nebo vysílání videa. Při 10 000 otáčkách nabízí Atlas 10K střední dobu vyhledání 5 ms a maximální interní přenosovou rychlost 315 Mb/s. Atlas 10K nabízí kapacitu 36 GB v 3,5" formátu s poloviční montážní výškou, resp. 18 GB a 9 GB v pouzdrech s nízkou montážní výškou (1").

Tisková zpráva
reklama
reklama
reklama