www.svethardware.cz
>
>

AU Optronics slibuje levné panely s Ultra HD

AU Optronics slibuje levné panely s Ultra HD
, , aktualita
Pokud si dnes vyhlédnete LCD monitor s vysokým rozlišením, čímž už rozhodně nemáme na mysli Full HD, pak si musíte připravit částku o mnoho vyšší než 10 000 Kč. Firma AU Optronics, jeden z hlavních výrobců LCD panelů, se to však chystá změnit.
K oblíbeným
reklama
LCD monitory jsou jednou z oblastí, v níž PC průmysl dlouhodobě spíše stagnuje. To je na jednu stranu dobře, neboť tak často nemáme mnoho důvodů, proč vyměňovat starší kvalitní monitor za nový, ale na druhou stranu máme na trhu řadu tabletů, které nabízí vyšší rozlišení než klasický PC monitor a na stejnou úroveň, čili Full HD, se dostaly už i telefony. Zatímco si tedy na mobilních zařízeních můžeme užívat velmi jemného obrazu s nerozpoznatelným rastrem, vysoké rozlišení u stolních monitorů je stále vyhrazeno drahým modelům, ale snad bude lépe.

Zasadit se o to chce firma AU Optronics, čili jeden z hlavních výrobců LCD panelů, který vyrábí pro firmy Asus, BenQ, Philips a dodává dokonce i pro Samsung, který si jinak panely vyrábí sám. AU Optronics se nechal slyšet, že už v první polovině příštího roku přijde na trh s mainstreamovými panely s úhlopříčkami 27" a 32", které nabídnou rozlišení Ultra HD (3840 x 2160 pixelů). Jeden z nich by měl dosáhnout pokrytí barevného prostoru Adobe RGB a oba budou určeny pro 10bitové zpracování barev.

O tom, že by se na trh dostaly i levnější panely s nižším rozlišením, čili QHD (2560 x 1440) nebo WQXGA (2560 x 1600), však zpráva nemluví. Nicméně alespoň by s příchodem nových Ultra HD monitorů mohly stávající modely s nižším rozlišením alespoň trošku zlevnit, ale to je otázkou. Stávající LCD monitory s rozlišením Ultra HD jsou dnes totiž tak drahé a na našem trhu jich je tak málo, že by se mohly k ceně panelů s QHD či WQXGA spíše jen přiblížit, než aby na ni zatlačily.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek