www.svethardware.cz
>
>

Australané vyrobili kvantovou logickou bránu v křemíku

Australané vyrobili kvantovou logickou bránu v křemíku
, , aktualita
Australským výzkumníkům z University of New South Wales (UNSW) v Sydney se podařilo vyrobit dle jejich slov poslední stavební kámen nutný k sestavení kvantového počítače vyrobeného pomocí již známých technologií využívajících křemík.
K oblíbeným
reklama
Výzkumníci z University of New South Wales (UNSW) tvrdí, že se jim podařilo překonat velkou překážku na cestě k sestavení kvantového počítače. Vyrobili totiž kvantovou logickou bránu, která využívá dva quibity a jako taková by se měla stát základní jednotkou pro vytvoření takového počítače. Dle zástupců univerzity to znamená, že "všechny fyzické stavební jednotky pro vytvoření křemíkového kvantového počítače již byly úspěšně vytvořeny".

Důležité tedy je, že pro vytvoření kvantové logické brány byly použity již známé a široce používané technologie, které slouží k výrobě klasických křemíkových čipů. Čili díky tomu bude relativně snadné vytvořit z takovýchto bran celý procesorový čip, jak vysvětlil Andrew Dzurak, profesor z UNSW.

Namísto tranzistorů tu jsou tedy kvantové bity, čili quibity, z nichž každý využívá jen jeden elektron a binární 0 nebo 1 je pak určena jeho spinem. Dříve se přitom nedařilo právě s využitím křemíku vytvořit dva quibity, jež by spolu "komunikovaly", a tím vytvořily logickou bránu a nyní mají pracovníci v UNSW díky tomu patentovaný design celého kvantového počítačového čipu. V této době si tak hledají vhodné partnery v počítačovém průmyslu, kteří by mohli takové čipy začít vyrábět. Snad se tedy brzy dozvíme, která z firem po takové příležitosti skočí. Však teoretický potenciál takových čipů zahrnuje vyřešení úkolů, které zdaleka přesahují schopnosti dnešních nejvýkonnějších superpočítačů.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena
Studio Obsidian Entertainment, které už nějaký ten pátek patří Microsoftu, je aktuálně v kurzu jako to, které stojí za úspěchem hry The Outer Worlds. Nyní ale chceme probrat sérii Pillars of Eternity. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu
Z nové záplaty pro linuxové ovladače vyplývá, že AMD si nejspíše stejně jako NVIDIA a Intel chystá funkci nevyhlazeného škálování, čili Integer Scaling. Nyní je i otázka, na jakých kartách by to mohlo fungovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia
Google na konci předchozího roku testoval svůj Project Stream, ale ještě předtím se šuškalo, že si tato firma připravuje herní streamovací službu. Tu nakonec známe jako Stadia dle původních informací by už pomalu měla být spuštěna. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA by dle analytika měla vypustit Ampere na jaře a RTX 3080 v červnu NVIDIA by dle analytika měla vypustit Ampere na jaře a RTX 3080 v červnu
Nedávno se mluvilo o tom, že nová generace grafických čipů společnosti NVIDIA bude mít zpoždění. Nyní tu ale máme zprávu, dle níž bychom se naopak mohli těšit už na jaro a v létě očekávat nástupkyni karty RTX 2080. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek