Autonomní hybridní vozy Chevrolet Volt začnou zkušebně jezdit v roce 2016

Autonomní hybridní vozy Chevrolet Volt začnou zkušebně jezdit v roce 2016
, , aktualita
Automobilka Chevrolet hodlá v příštím roce spustit testovací provoz chytrých autonomních vozidel založených na nové generaci hybridního vozu Chevrolet Volt. Zkušební provoz bude probíhat v kampusu jeho technického centra.
K oblíbeným
reklama
Po nákladním voze Mercedes-Benz Actros, který byl úspěšně otestován v reálném provozu na německých dálnicích a trucku Freightliner, který totéž provedl v USA, tu máme další projekt autonomně řízených vozidel. Tentokrát jej má na svědomí General Motors a konkrétně automobilka Chevrolet. V nově zrekonstruovaném kampusu jeho Warren Technical Center se totiž budou od příštího roku prohánět autonomně řízená hybridní vozidla Chevrolet Volt.

Flotila těchto vozidel bude zajišťovat dopravu v rámci celého kampusu. V aplikaci na smartphonu si jen objednáte vozidlo, zadáte destinaci a během chvíle vás jedno z aut vyzvedne, zaveze na místo, kde také samo zaparkuje. Vozy Volt, které budou v prodeji, veškerou touto technologií vybaveny nebudou, přesto ale budou obsahovat a využívat mnoho z těchto prvků. Jmenovitě to bude např. sledování mrtvého úhlu, signalizace červené na semaforu, asistent pro udržení jízdy v daném pruhu, upozornění na překážku s funkcí automatického brzdění, nebude chybět ani asistent pro samostatné zaparkování vozidla.

Autonomní řízení na dálnicích Super Cruise (něco podobného jako v případě zmiňovaného nákladního Mercedesu) by nicméně měla v reálných produktech spatřit světlo světa již příští rok v Cadillacu CTS modelového ročníku 2017 (ten se by se měl objevit patrně v létě 2016).

Zdroj: autoblog.com, bbc.com
reklama
Nejnovější články
Jack Dorsey draží první tweet, zatím bylo přihozeno na 2,5 mil. USD Jack Dorsey draží první tweet, zatím bylo přihozeno na 2,5 mil. USD
Zakladatel Twitteru, Jack Dorsey, draží první tweet na světě z roku 2006. Nabízen je jako tzv. non-fungible token (NFT), což je koncept prodeje digitálních děl, který je v poslední době velmi populární.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
ICON už vyrábí domy pomocí 3D tisku i v Texasu ICON už vyrábí domy pomocí 3D tisku i v Texasu
Společnost ICON začala pro amerického developera 3Strands stavět domy pomocí 3D tisku. Ty by měly být bezpečnější, být odolnější vůči požáru a jiným přírodním živlům. Po Mexiku tak jde o druhý velký projekt.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře