Autonomní robot DRU sám doveze pizzu až do domu

Autonomní robot DRU sám doveze pizzu až do domu
, , aktualita
Doručování pizzy od společnosti Domino's Pizza není rozhodně nudné. Domino's se snaží jít s dobou a vymýšlet spoustu zajímavých inovací. Teď přichází s autonomním robotem, který má za úkol pizzu doručovat do domů.
K oblíbeným
reklama
Už dřív přišla společnost s vychytávkou, která zahrnovala doručovací auto přímo se zabudovanou troubou na pizzu. Nyní se ale Domino's rozhodlo modernizovat ještě víc a představilo svého doručovacího robota, který je schopný fungovat a rozvážet pizzu autonomně. Z tisíců návrhů vybrali jeden jediný, a tak je prototyp robota pro rozvážení pizzy konečně na světě.

Lidé by jistě byli zprvu překvapení, pokud by jim místo očekávaného člověka dovezl jejich objednanou pizzu autonomní robotek. Ale možná tak tomu zanedlouho i bude. Domino's pojmenovala svůj výtvor Domino's Robotic Unit, zkráceně DRU. Podobné doručovací roboty vyvíjí i například společnost Starship Technologies, ti ale nejsou zaměření na rozvoz pizzy, nýbrž na zásilky obecně.

DRU vyvinulo Domino's ve spolupráci s australským startupem Marathon Targets a tvrdí, že se jedná o první věc svého druhu. Jedná se však zatím o první prototyp, ale i tak už byly schopnosti DRU odzkoušeny. V Queenslandu si společnost zajistila povolení, aby mohla roznáškového robota testovat přímo v provozu. První zkušební rozvážení bylo povedeno jen v několika ulicích a samozřejmě s řádným povolením příslušných dopravních orgánů.

DRU využívá technologii LIDAR, což je stejná metoda, jakou najdeme například u autonomních aut, a slouží k identifikaci okolního prostředí. Robot má také zabudovaný systém GPS, který se synchronizuje s Google Maps. Autonomní robot ukládá pizzu ve speciálním zásobníku, který je při transportu zasunutý. Jakmile dorazí na místo určení, zákazníci zadají kód, který jim je zaslán na mobilní telefon a zásobník s pizzou se vysune nahoru. Zásobník také disponuje jak ohřívacím, tak i chladicím oddělením, takže je možné si k horké pizze zároveň dát i studenou limonádu.

Zpočátku bude DRU fungovat jen v Austrálii, časem ale Domino's plánuje tento nápad rozšířit celosvětově. Podle jejich slov společnost spolupracuje s globálními partnery. Než se však tito zajímaví roznašeči pizzy stanou normálním jevem jen v ulicích Queenslandu, může to trvat až dva roky.

Zdroj: engadget.com
reklama
Nejnovější články
Intel hlásí, že 7nm proces je opraven, ale outsourcovat se bude Intel hlásí, že 7nm proces je opraven, ale outsourcovat se bude
Intel v minulém roce přiznal, že při vývoji 7nm procesu narazil na jistou překážku, kterou bude muset překonat, což si vyžádá čas, a tak nestihne výrobu spustit dle původního plánu. Nyní je tu naopak pozitivní zpráva. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel zaznamenal už popáté v řadě rekordní roční tržby Intel zaznamenal už popáté v řadě rekordní roční tržby
Intel dle očekávání zveřejnil své finanční výsledky za poslední kvartál předchozího roku, a tedy i za celý rok 2020. A jak se dalo tušit, ty byly rekordní, neboť celý trh s PC zaznamenal dlouho neviděný růst. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD Intel údajně odmítá zprávu o dohodě s NVIDIÍ, která měla odříznout AMD
Zpráva polského serveru PurePC o údajné dohodě mezi Intelem a NVIDIÍ, která by odřízla AMD od možnosti využívat jeho APU v noteboocích s výkonnými kartami GeForce, se pochopitelně ihned rozšířila. A přiměla také Intel k reakci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů
NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P NVIDIA už nebude ve specifikacích grafik rozlišovat Max-Q a Max-P
Společnost NVIDIA nedávno představila grafické karty RTX 3000 pro mobilní počítače a my se nyní dozvídáme, že s nimi přijde i jedna podstatná změna v označování jejich verzí. Půjde o to, že se už nebudou označovat konfigurace Max-Q a Max-P. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu SemiAccurate: Intel chce vyrábět čiplety GPU Xe v Samsungu
Dle společnosti TrendForce aktuálně Intel jedná s firmou TSMC o možnostech svého outsourcingu výroby, zatímco Charlie Demerjian ze SemiAccurate zase mluví o využití kapacit firmy Samsung. To se ovšem nevylučuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek