Autonomní SUV od Googlu poprvé zavinilo dopravní nehodu

Autonomní SUV od Googlu poprvé zavinilo dopravní nehodu
, , aktualita
Nic není bezchybné, a tak bylo jen otázkou času, než autonomní auta způsobí vlastní vinou nějakou dopravní nehodu. Právě to se stalo autům od Googlu, a poprvé se tak udála nehoda, kterou zavinil přímo autonomní vůz.
K oblíbeným
reklama
Autonomní auta jsou v současnosti v procesu testování, už i dřív se objevilo několik nehod. Jednalo se však vždy o incidenty, za které nemohla přímo auta. To se ale změnilo. Autonomní auto od Googlu narazilo do autobusu a poškodilo si přední nárazník, kolo a senzor.

Google podal zprávu o nehodě ve své měsíční zprávě, samotná kolize se stala na El Camino Real v Mountain View již 14. února. Nehoda je stále ještě prošetřována, a tak není úředně rozhodnuto, kdo ji způsobil.

Aby však nedošlo k mýlce - nejednalo se o žádnou velkou nehodu a nikdo nebyl zraněn. Podle Googlu jelo SUV skutečně pomalu - asi 3 km/h - a autobus se pohyboval rychlostí zhruba 24 km/h. Incident se udál nedaleko sídla Googlu, když se autonomní auto snažilo objet pytle s pískem a došlo ke kolizi s autobusem, který auto předjížděl.

Google se obhajuje tím, že provoz na cestách je někdy nepředvídatelný a ve své zprávě o nehodě uvedl, že i testovací řidič, který sledoval autobus v zrcátku, byl přesvědčen, že autobus buď zpomalí, nebo zastaví. Takže se zdá, že i kdyby měl řidič auto pod kontrolou, rozhodl by se podobně. Všechno se totiž nedá předvídat a odhadnout.

Problém tkví ale především v tom, že lidé od autonomních aut vyžadují naprostou spolehlivost. Je tedy jasné, že Google udělá vše pro to, aby se podobný incident už neopakoval. Pořád však můžeme říct, že autonomní auta jezdí po silnicích bezpečněji než řidiči.

Zdroj: engadget.com, google.com
reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek