Autonomní už mají být i invalidní vozíky v nemocnicích

Autonomní už mají být i invalidní vozíky v nemocnicích
, , aktualita
Singapurská vláda chce příští rok začít používat v nemocnicích samořízené invalidní vozíky, aby ušetřila práci zdravotním sestrám. Plánovány jsou také hole vybavené GPS nebo platforma, která umožní jednotlivým úřadům jednoduše sdílet data mezi sebou.
K oblíbeným
reklama
Autonomní auta, letouny nebo plavidla už asi nikoho nepřekvapí, v Singapuru ovšem přišli s dalším nápadem, jak efektivně využít nejmodernější technologie. Už v příštím by měli v tamních zdravotnických zařízeních pacienty vozit samořízené invalidní vozíky. Odpadne tak nutnost asistence zdravotní sestry, která se bude moct věnovat důležitějším činnostem než tlačení vozíku po chodbách nemocnice. Plán prozradil ředitel vládní úřadu pro digitální služby Mark Lim na nedávné konferenci Innovation Labs World.

Projekt autonomních invalidních vozíků v sobě bude spojovat poznatky z řady oblastí, jako jsou robotika, počítačové vidění, cloud computing nebo strojové učení. V současné době už prý probíhá jednání s různými společnostmi z oboru zdravotnictví o tom, jak by bylo možné nápad efektivně využít v praxi. Dokončení projektu je plánováno nejpozději v březnu 2017. Bude se jednat o první, ale rozhodně ne poslední počin agentury GovTech, která si klade za cíl využít nejmodernější digitální technologie k vytvoření nových služeb pro občany.

Singapury je sice poměrně malý městský stát, ale projekt samořízených invalidních vozíků není přece jen jediným podobným projektem. GovTech pracuje také na chytré holi, která má pomoct dohlížet na starší lidi se sníženou schopností pohybu. Hůl totiž pozná, pokud její uživatel spadne, a v takovém případě upozorní například lékaře. Odeslána bude také informace o poloze zjištěná díky GPS modemu integrovanému v holi.

Mnohem širší využití potom nalezne nová platforma, která má usnadnit a zrychlit sdílení dat mezi jednotlivými singapurskými úřady. K této jednotné, integrované službě by v budoucnu mohly mít přístup také soukromé společnosti a dokonce jednotlivci z řad občanů.

Zdroj: Govinsider.asia
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek