Autor Terrarie zrušil verzi hry pro Stadii poté, co mu Google zablokoval účty

Autor Terrarie zrušil verzi hry pro Stadii poté, co mu Google zablokoval účty
, , aktualita
Vyvojář hry Terraria si na Twitteru postěžoval, že mu Google z nějakého jemu neznámého důvodu zablokoval účet, což znamená, že nemůže využívat zakoupené aplikace na svém telefonu, svůj kanál na YouTube a ani Google Drive. 
K oblíbeným
reklama
Zablokované účty Googlu mohou být pro leckoho, kdo se živí vývojem hry, tou pravou pohromou. Andrew Spinks, vývojář známé hry Terraria, která se dostala i mezi desítku nejhranějších titulů na Steamu, si tím prošel. Google mu dle jeho slov z neznámého důvodu zablokoval účet na telefonu, což znamená, že nemůže využívat ani zakoupené aplikace. Dále ztratil přístup ke svým datům na Google Drive, e-mailovému účtu, který využíval 15 let a rovněž ke svému kanálu na YouTube. 
 
 
Andrew Spinks k tomu uvedl, že v reakci na to stahuje svou hru z nabídky platformy Stadia a už pro ni nikdy žádný titul nepřichystá. Dle tohoto seznamu, který byl aktualizován na konci ledna, však Terraria v seznamu titulů Stadie nefiguruje a nezmiňuje ji ani Wikipedia, takže půjde spíše o to, že Spinks zrušil přípravy na vydání Terrarie ve verzi pro Stadii. Ostatně kdyby už tato hra byla v nabídce dané platformy, Spinks by svým rozhodnutím poškodil i zákazníky, kteří si hru už koupili, tedy nehledě na to, zda by něco takového vůbec měl možnost udělat. 
 
Zde se můžeme na chvíli pozastavit nad tím, proč by vůbec hra jako Terraria měla být k dispozici jako streamovaná hra, když na její hardwarové požadavky by dosáhl i kdejaký telefon, ostatně hra je k dispozici právě i pro Android (tedy zatím stále ještě je). Ale to je zde vedlejší. 
 
Andrew Spinks přitom uvádí, že Google mu účet zablokoval už asi před třemi týdny, a to na základě blíže neupřesněného porušení podmínek. Následovaly pak hodinové telefonické hovory se zástupci firmy, které nikam nevedly, takže jeho rozhodnutí své trable zveřejnit vychází až z následné frustrace nad jednáním Googlu. A není těžké pochopit jeho pocity, když říká, že dělat byznys s Googlem znamená jen přítěž.
 
Tato zpráva navíc přichází krátce poté, co jsme se dozvěděli, že Google se rozhodl zrušit vlastní herní studio, které mělo připravovat hry právě pro Stadii. Firma k tomu řekla, že se chystá spíše více spolupracovat s cizími vývojáři her, i když o rušení jejich účtů se tehdy nezmiňovala.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala