www.svethardware.cz
>
>
>

Autoři malwaru natěžili na počítačích obětí Monero za 57 mil. USD

Autoři malwaru natěžili na počítačích obětí Monero za 57 mil. USD
, , aktualita
Monero je nejoblíbenější kryptoměnou, pokud jde o cryptojacking, tedy jejich těžbu pomocí malwaru na napadených počítačích obětí, A jde o dosti výnosný byznys. Jedna studie totiž tvrdí, že si takto útočníci přišli na 57 milionů USD.
K oblíbeným
reklama
Kryptoměny dnes nejsou už ani zdaleka tak velkým tématem jako na přelomu let 2017 a 2018. Např. nejsledovanější Bitcoin je dnes za zhruba $3500, což je méně než pětina toho, kde byl před rokem. I přesto někteří stále nehodili kryptoměny přes palubu a alespoň nechávají těžit kryptoměny jiné, přičemž sami shrábnou "peníze". Tato metoda se nazývá cryptojacking a typicky jde o instalaci malwaru do počítače oběti, které těží nejčastěji kryptoměnu Monero, přičemž výdělky shrábne autor malwaru (resp. ten, kdo dokáže malware s adresou na svou peněženku propašovat do počítače někoho jiného, další oblíbenou možností je např. tajná těžba pomocí skriptu na webové stránce). A dají se takto vydělat solidní částky.
 
Monero logo
 
Ve studii "A First Look at the Crypto-Mining Malware Ecosystem: A Decade of Unrestricted Wealth" se autoři podívali na problematiku Monera a jeho nedobrovolné těžby. Věnovali se kryptoměnám za posledních 12 let (2007-2018) a zjistili, že 4,3 % všech vytěžených mincí Monero bylo nedobrovolně pomocí cryptojackingu. Zajímavá je zejména částka, která činí dle odhadu autorů 57 milionů USD (necelých 1,3 miliardy Kč). Přitom nejúspěšnější "kampaň" si vydělala 163 tisíc XMR, což je okolo 18 milionů USD (tedy 23 % z celého nedobrovolně vytěženého obnosu Monera si odnesla jedna skupina).
 
Ze studie je také patrné, že Monero začalo extrémně nabírat na popularitě koncem roku 2017 a na přelomu let 2017 a 2018 v nedobrovolné těžbě překonalo i Bitcoin. Ta byla u Bitcoinu populární zejména mezi lety 2013 až 2014. Později to kleslo na zhruba polovinu až třetinu a koncem roku 2018 následoval strmý sešup v podstatě velmi blízko nule. Ve výše zmíněných letech 2013 až 2014 také útočníci hodně zkoušeli jiné kryptoměny jako Litecoin nebo Dodgecoin, ale velmi rychle od nich upustili. Jedinou další kryptoměnou, která je dnes nedobrovolně vedle Monera a Bitcoinu těžena, je Ethereum, ale to má stejně jako Bitcoin proti Moneru téměř nulové zastoupení.
 
Zdroj: zdnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek