www.svethardware.cz
>
>

Avast varuje před podvodnými inzeráty na grafické karty

Avast varuje před podvodnými inzeráty na grafické karty
, , aktualita
Společnost Avast varuje před podvodnými inzeráty na českých inzertních serverech. Ty zneužívají situace kolem grafických karet a opět se objevuje zvýšené množství podezřelých nabídek nabízející GeForce a Radeony.
K oblíbeným
reklama
Sehnat dnes levně grafickou kartu je téměř nemožné. Za běžné ceny jsou dnes zpravidla jen low-endové modely a profesionální karty, takže třeba takové Quadro dnes u některých verzí není o moc dražší (pokud vůbec) než srovnatelně výkonná GeForce. Situace s nedostatkem karet a jejich vysokými cenami dle společnosti Avast zneužívají podvodníci na inzertních serverech. Ti výhodně nabízí žádané grafické karty, které ale zpravidla nemají, a snaží se jen vylákat z lidí peníze. Problém postihuje např. servery jako Bazoš nebo Sbazar.
 
Kreditní karty
ilustrační foto, autor: Hloom přes Flickr [CC BY-SA]
 
Nezřídka se zde vyskytují podezřelé inzeráty psané lámanou češtinou strojových překladačů, stává se i to, že mají obrázky převzaté z některých minulých inzerátů. Odpovědi na inzerát obvykle znamenají důležité obraty v některých detailech. Z možnosti osobního převzetí sejde a karta má být zaslána poštou ze zahraničí, někdy se mění její stav (ze skoro nové na novou) i místo prvotního nákupu. Divné mohou být i slevy, aniž by kdokoli o slevu žádal, podezřelé jsou rozhodně i účty v zahraničních bankách. Někdy se objevují i falešné platební portály, které navíc kombinují hned několik jazyků najednou, chtějí po zájemcích sdělit zůstatky na kartě a další nepatřičné detaily.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek22 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů