Axiom Edge dostupnému zdarma z Epic Games chybí soubor steam a hra padá

Axiom Edge dostupnému zdarma z Epic Games chybí soubor steam a hra padá
, , aktualita
Další titul dostupný zdarma, který nás má přinutit zřídit si účet na Epic Games Store, je Axiom Edge s obvyklou cenou 20 eur. Ten ale ve verzi tohoto obchodu nefunguje správně a na vině je chybějící soubor s názvem steam. 
K oblíbeným
reklama
Axiom Verge je retroidní 2D rolovací střílečka, která má blízko k titulům jako Metroid či Castlevania a na trhu je od roku 2015. Na Steamu měla velice pozitivní hodnocení, a tak jde o vítané přilepšení nejen proto, že je to hra s obvyklou cenou 20 dolarů či eur, ale i díky své kvalitě. 
 
 
Tato kvalita ale v případě verze pro Epic Store trošku pokulhává, i když nepůjde o nic, co by se nedalo vyřešit. Jde totiž o chybějící soubory, které nesou ve svém názvu označení steam. Vývojář Thomas Happ se totiž přiznal, že nechtěl ve verzi pro Epic Store nechat knihovny pro Steam, a tak z ní smazal veškeré soubory, které ve svém názvu měly steam. Jenomže nedopatřením smazal také zvukový soubor, jehož účelem je ozvučit parní trubky, na něž ve hře narazíme. A pokud jej hra na disku nenajde, rozhodí ji to natolik, že spadne. 
 
 
Jde tak konkrétně o soubor Steam.xnb, takže bylo možné snadno opravit i svépomocí přejmenováním nějakého jiného, po čemž bychom mohli přinejhorším slyšet namísto parních trubek něco jiného. Vývojáři ale už připravili aktualizaci, takže stačí vstoupit v herním klientu do nastavení hry, stisknout Verify a následně Update. 
 
Zajímavé na tom všem je, že vzhledem k chybějící komunitě herní platformy Epic hráči pro vyřešení tohoto problému využili stránky Axiom Verge na Steamu. Happovi se navíc ani nepodařilo zbavit se veškerých nepotřebných soubortů spojených se steamem a zatímco smazal zvukový soubor xnb, i ve verzi pro Epic najdeme knihovnu Csteamworks.dll, která už je opravdu spojena s platformou Steam. I ta bude v další verzi odstraněna.
 
To celé jen ukazuje, v jakém kvapu probíhá rozvoj herní platformy firmy Epic, která se snaží mohutně útočit právě na Steam, a to za pochodu a postupného rozvoje. Epic nemají k dispozici rozvinutou komunitu hráčů a ani pro ně nemají připravenou platformu pro diskutování a výměnu zkušeností, takže hráči pak musejí využívat prostředky konkurence, kterou se Epic snaží sestřelit.
 
Zdroj: Thomas Happ (via Twitter)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková