Axiom Edge dostupnému zdarma z Epic Games chybí soubor steam a hra padá

Axiom Edge dostupnému zdarma z Epic Games chybí soubor steam a hra padá
, , aktualita
Další titul dostupný zdarma, který nás má přinutit zřídit si účet na Epic Games Store, je Axiom Edge s obvyklou cenou 20 eur. Ten ale ve verzi tohoto obchodu nefunguje správně a na vině je chybějící soubor s názvem steam. 
K oblíbeným
reklama
Axiom Verge je retroidní 2D rolovací střílečka, která má blízko k titulům jako Metroid či Castlevania a na trhu je od roku 2015. Na Steamu měla velice pozitivní hodnocení, a tak jde o vítané přilepšení nejen proto, že je to hra s obvyklou cenou 20 dolarů či eur, ale i díky své kvalitě. 
 
 
Tato kvalita ale v případě verze pro Epic Store trošku pokulhává, i když nepůjde o nic, co by se nedalo vyřešit. Jde totiž o chybějící soubory, které nesou ve svém názvu označení steam. Vývojář Thomas Happ se totiž přiznal, že nechtěl ve verzi pro Epic Store nechat knihovny pro Steam, a tak z ní smazal veškeré soubory, které ve svém názvu měly steam. Jenomže nedopatřením smazal také zvukový soubor, jehož účelem je ozvučit parní trubky, na něž ve hře narazíme. A pokud jej hra na disku nenajde, rozhodí ji to natolik, že spadne. 
 
 
Jde tak konkrétně o soubor Steam.xnb, takže bylo možné snadno opravit i svépomocí přejmenováním nějakého jiného, po čemž bychom mohli přinejhorším slyšet namísto parních trubek něco jiného. Vývojáři ale už připravili aktualizaci, takže stačí vstoupit v herním klientu do nastavení hry, stisknout Verify a následně Update. 
 
Zajímavé na tom všem je, že vzhledem k chybějící komunitě herní platformy Epic hráči pro vyřešení tohoto problému využili stránky Axiom Verge na Steamu. Happovi se navíc ani nepodařilo zbavit se veškerých nepotřebných soubortů spojených se steamem a zatímco smazal zvukový soubor xnb, i ve verzi pro Epic najdeme knihovnu Csteamworks.dll, která už je opravdu spojena s platformou Steam. I ta bude v další verzi odstraněna.
 
To celé jen ukazuje, v jakém kvapu probíhá rozvoj herní platformy firmy Epic, která se snaží mohutně útočit právě na Steam, a to za pochodu a postupného rozvoje. Epic nemají k dispozici rozvinutou komunitu hráčů a ani pro ně nemají připravenou platformu pro diskutování a výměnu zkušeností, takže hráči pak musejí využívat prostředky konkurence, kterou se Epic snaží sestřelit.
 
Zdroj: Thomas Happ (via Twitter)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou Vyšel prohlížeč Brave, za sledování reklamy vám zaplatí kryptoměnou
Zakladatel Mozilly Brendan Eich přichází s dalším svým zajímavým produktem. Představil finální verzi prohlížeče Brave, který cílí nejen na soukromí, ale také na reklamy. Za jejich sledování vám bude platit vlastní kryptoměnou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů AMD je skoupé na poskytování vzorků R9 3950X a nových Threadripperů
Ochota firem se dělit o testovací vzorky svého nového hardwaru se případ od případu značně liší. AMD s velkou ochotou poskytovalo celé testovací sestavy v případě prvních dvou generací Ryzenů. Nyní je to už mnohem horší. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů