Axiom Edge dostupnému zdarma z Epic Games chybí soubor steam a hra padá

Axiom Edge dostupnému zdarma z Epic Games chybí soubor steam a hra padá
, , aktualita
Další titul dostupný zdarma, který nás má přinutit zřídit si účet na Epic Games Store, je Axiom Edge s obvyklou cenou 20 eur. Ten ale ve verzi tohoto obchodu nefunguje správně a na vině je chybějící soubor s názvem steam. 
reklama
Axiom Verge je retroidní 2D rolovací střílečka, která má blízko k titulům jako Metroid či Castlevania a na trhu je od roku 2015. Na Steamu měla velice pozitivní hodnocení, a tak jde o vítané přilepšení nejen proto, že je to hra s obvyklou cenou 20 dolarů či eur, ale i díky své kvalitě. 
 
 
Tato kvalita ale v případě verze pro Epic Store trošku pokulhává, i když nepůjde o nic, co by se nedalo vyřešit. Jde totiž o chybějící soubory, které nesou ve svém názvu označení steam. Vývojář Thomas Happ se totiž přiznal, že nechtěl ve verzi pro Epic Store nechat knihovny pro Steam, a tak z ní smazal veškeré soubory, které ve svém názvu měly steam. Jenomže nedopatřením smazal také zvukový soubor, jehož účelem je ozvučit parní trubky, na něž ve hře narazíme. A pokud jej hra na disku nenajde, rozhodí ji to natolik, že spadne. 
 
 
Jde tak konkrétně o soubor Steam.xnb, takže bylo možné snadno opravit i svépomocí přejmenováním nějakého jiného, po čemž bychom mohli přinejhorším slyšet namísto parních trubek něco jiného. Vývojáři ale už připravili aktualizaci, takže stačí vstoupit v herním klientu do nastavení hry, stisknout Verify a následně Update. 
 
Zajímavé na tom všem je, že vzhledem k chybějící komunitě herní platformy Epic hráči pro vyřešení tohoto problému využili stránky Axiom Verge na Steamu. Happovi se navíc ani nepodařilo zbavit se veškerých nepotřebných soubortů spojených se steamem a zatímco smazal zvukový soubor xnb, i ve verzi pro Epic najdeme knihovnu Csteamworks.dll, která už je opravdu spojena s platformou Steam. I ta bude v další verzi odstraněna.
 
To celé jen ukazuje, v jakém kvapu probíhá rozvoj herní platformy firmy Epic, která se snaží mohutně útočit právě na Steam, a to za pochodu a postupného rozvoje. Epic nemají k dispozici rozvinutou komunitu hráčů a ani pro ně nemají připravenou platformu pro diskutování a výměnu zkušeností, takže hráči pak musejí využívat prostředky konkurence, kterou se Epic snaží sestřelit.
 
Zdroj: Thomas Happ (via Twitter)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek