Axiom Edge dostupnému zdarma z Epic Games chybí soubor steam a hra padá

Axiom Edge dostupnému zdarma z Epic Games chybí soubor steam a hra padá
, , aktualita
Další titul dostupný zdarma, který nás má přinutit zřídit si účet na Epic Games Store, je Axiom Edge s obvyklou cenou 20 eur. Ten ale ve verzi tohoto obchodu nefunguje správně a na vině je chybějící soubor s názvem steam. 
K oblíbeným
reklama
Axiom Verge je retroidní 2D rolovací střílečka, která má blízko k titulům jako Metroid či Castlevania a na trhu je od roku 2015. Na Steamu měla velice pozitivní hodnocení, a tak jde o vítané přilepšení nejen proto, že je to hra s obvyklou cenou 20 dolarů či eur, ale i díky své kvalitě. 
 
 
Tato kvalita ale v případě verze pro Epic Store trošku pokulhává, i když nepůjde o nic, co by se nedalo vyřešit. Jde totiž o chybějící soubory, které nesou ve svém názvu označení steam. Vývojář Thomas Happ se totiž přiznal, že nechtěl ve verzi pro Epic Store nechat knihovny pro Steam, a tak z ní smazal veškeré soubory, které ve svém názvu měly steam. Jenomže nedopatřením smazal také zvukový soubor, jehož účelem je ozvučit parní trubky, na něž ve hře narazíme. A pokud jej hra na disku nenajde, rozhodí ji to natolik, že spadne. 
 
 
Jde tak konkrétně o soubor Steam.xnb, takže bylo možné snadno opravit i svépomocí přejmenováním nějakého jiného, po čemž bychom mohli přinejhorším slyšet namísto parních trubek něco jiného. Vývojáři ale už připravili aktualizaci, takže stačí vstoupit v herním klientu do nastavení hry, stisknout Verify a následně Update. 
 
Zajímavé na tom všem je, že vzhledem k chybějící komunitě herní platformy Epic hráči pro vyřešení tohoto problému využili stránky Axiom Verge na Steamu. Happovi se navíc ani nepodařilo zbavit se veškerých nepotřebných soubortů spojených se steamem a zatímco smazal zvukový soubor xnb, i ve verzi pro Epic najdeme knihovnu Csteamworks.dll, která už je opravdu spojena s platformou Steam. I ta bude v další verzi odstraněna.
 
To celé jen ukazuje, v jakém kvapu probíhá rozvoj herní platformy firmy Epic, která se snaží mohutně útočit právě na Steam, a to za pochodu a postupného rozvoje. Epic nemají k dispozici rozvinutou komunitu hráčů a ani pro ně nemají připravenou platformu pro diskutování a výměnu zkušeností, takže hráči pak musejí využívat prostředky konkurence, kterou se Epic snaží sestřelit.
 
Zdroj: Thomas Happ (via Twitter)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD uvedlo dva nové mobilní Zeny s 6W TDP AMD uvedlo dva nové mobilní Zeny s 6W TDP
Pro velmi levné notebooky určené např. do školství jsou určené dva nové mobilní procesory společnosti AMD, 3015e a 3020e. Ty sice nepřesvědčí vysokým výkonem, potěší však nízkou spotřebou. Slibují 6W TDP.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple aktualizuje iMac, dostává Intel Core 10. generace Apple aktualizuje iMac, dostává Intel Core 10. generace
Apple dnes představil aktualizované počítače iMac. Ty ještě nedostaly připravované procesory s architekturou ARM, ale CPU Intel Core 10. generace. Máme i vyšší grafický výkon nebo lepší Full HD webkameru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Aya Neo: PC zkřížené s kapesní herní konzolí vsadí na AMD Ryzen Renoir Aya Neo: PC zkřížené s kapesní herní konzolí vsadí na AMD Ryzen Renoir
Na první pohled může připomínat Nintendo Switch, ale ve skutečnosti umožňuje spustit hry pro Windows. Řeč je o prototypu Aya Neo, který v sobě kombinuje handheld a mini PC. Jaké jsou parametry?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Fanoušek vytvořil video z Diabla II ve 4K/60p pomocí umělé inteligence Fanoušek vytvořil video z Diabla II ve 4K/60p pomocí umělé inteligence
Na remasterovanou verzi legendární počítačové hry Diablo II si ještě musíme počkat, nicméně jeden z fanoušků už vytvořil video, jak by hra mohla vypadat ve 4K rozlišení. Pomohla mu s tím umělá inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře