Axiom Edge dostupnému zdarma z Epic Games chybí soubor steam a hra padá

Axiom Edge dostupnému zdarma z Epic Games chybí soubor steam a hra padá
, , aktualita
Další titul dostupný zdarma, který nás má přinutit zřídit si účet na Epic Games Store, je Axiom Edge s obvyklou cenou 20 eur. Ten ale ve verzi tohoto obchodu nefunguje správně a na vině je chybějící soubor s názvem steam. 
K oblíbeným
reklama
Axiom Verge je retroidní 2D rolovací střílečka, která má blízko k titulům jako Metroid či Castlevania a na trhu je od roku 2015. Na Steamu měla velice pozitivní hodnocení, a tak jde o vítané přilepšení nejen proto, že je to hra s obvyklou cenou 20 dolarů či eur, ale i díky své kvalitě. 
 
 
Tato kvalita ale v případě verze pro Epic Store trošku pokulhává, i když nepůjde o nic, co by se nedalo vyřešit. Jde totiž o chybějící soubory, které nesou ve svém názvu označení steam. Vývojář Thomas Happ se totiž přiznal, že nechtěl ve verzi pro Epic Store nechat knihovny pro Steam, a tak z ní smazal veškeré soubory, které ve svém názvu měly steam. Jenomže nedopatřením smazal také zvukový soubor, jehož účelem je ozvučit parní trubky, na něž ve hře narazíme. A pokud jej hra na disku nenajde, rozhodí ji to natolik, že spadne. 
 
 
Jde tak konkrétně o soubor Steam.xnb, takže bylo možné snadno opravit i svépomocí přejmenováním nějakého jiného, po čemž bychom mohli přinejhorším slyšet namísto parních trubek něco jiného. Vývojáři ale už připravili aktualizaci, takže stačí vstoupit v herním klientu do nastavení hry, stisknout Verify a následně Update. 
 
Zajímavé na tom všem je, že vzhledem k chybějící komunitě herní platformy Epic hráči pro vyřešení tohoto problému využili stránky Axiom Verge na Steamu. Happovi se navíc ani nepodařilo zbavit se veškerých nepotřebných soubortů spojených se steamem a zatímco smazal zvukový soubor xnb, i ve verzi pro Epic najdeme knihovnu Csteamworks.dll, která už je opravdu spojena s platformou Steam. I ta bude v další verzi odstraněna.
 
To celé jen ukazuje, v jakém kvapu probíhá rozvoj herní platformy firmy Epic, která se snaží mohutně útočit právě na Steam, a to za pochodu a postupného rozvoje. Epic nemají k dispozici rozvinutou komunitu hráčů a ani pro ně nemají připravenou platformu pro diskutování a výměnu zkušeností, takže hráči pak musejí využívat prostředky konkurence, kterou se Epic snaží sestřelit.
 
Zdroj: Thomas Happ (via Twitter)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat
V posledních měsících jsme si zvykli na to, že ceny pamětí NAND Flash a DRAM, respektive výsledných produktů na nich založených, postupně vytrvale klesají. Nyní se už ale objevil hlas, který varuje před jejich opětovným růstem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek