Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Battlefield 4 a AMD Mantle: až 45% nárůst výkonu?

14.1.2014, Jan Vítek, aktualita
Battlefield 4 a AMD Mantle: až 45% nárůst výkonu?
Společnost AMD dnes vypustila do světa zprávu, která hovoří o velmi výrazném nárůstu výkonu ve hře Battlefield 4, a to díky API Mantle. Jak bylo rovněž uvedeno v aktualizované zprávě o APU Kaveri, potvrdilo se, že ty dostanou klíče k této hře zdarma.
Tyto dvě zprávy spolu tedy úzce souvisí, protože Battlefield 4 je náročná hra, které by tak výrazný nárůst výkonu na moderních APU velmi pomohl. Jedná se tedy konkrétně o dva nejvyšší modely A10-7850K a A10-7700K, k nimž Origin klíče dostaneme.

AMD Mantle je konkurenční API, které tak soupeří s DirectX a OpenGL. Jde sice o otevřený standard, ale momentálně jej podporují pouze grafické karty AMD, čemuž se tedy nelze divit.

Dle nejnovější zprávy pak můžeme díky využití Mantle získat až 45 % výkonu navíc oproti DirectX, což tedy bylo měřeno na systému s AMD A10-7850K a Radeon R9 290X a právě s hrou Battlefield 4. To má být také prozatím jediná hra s podporou tohoto API. AMD dokonce tvrdí, že samotné APU A10-7850K dokáže Battlefield rozhýbat i na 1080p s dostatečným počtem FPS a také že Radeon R9 280X za 299 USD dokáže díky Mantle na hlavu porazit GeForce GTX 780 Ti s cenou 650 USD.

Uvidíme tedy až dle různých testů, co je na tom pravdy. Pokud výkonnostní nárůst bude skutečně velmi výrazný, pak se z Battlefield 4 jistě stane i důležité technologické demo, jež bude pádným argumentem k přesvědčení ostatních herních vývojářů k podpoře Mantle.

Zdroj: techPowerUp