www.svethardware.cz
>
>
>
>

Bazarové kamerky Google Nest mohly špehovat nové majitele

Bazarové kamerky Google Nest mohly špehovat nové majitele
, , aktualita
Koupě bazarové elektroniky rozhodně nemusí být vždy bez rizika. Bezpečnostní kamery Google Nest totiž mohly být docela nebezpečné a s jejich pomocí mohl původní majitel sledovat majitele nového.
K oblíbeným
reklama
Když prodáváte elektroniku, nikdy si nemůžete být jisti, k čemu všemu se může dostat nový majitel, a to i tehdy, když všechno co nejlépe smažete. Funguje to ale i obráceně. Když ji kupujete, je těžko říci, jak moc k němu bude mít přístup ten původní. A přesně to se stalo bezpečnostním kamerám Google Nest, které byly schopny špehovat nové majitele, a to i v případě, že byl proveden tovární restart kamery. Tento problém se objevil tehdy, když byla kamerka spárována s hubem Wink, který dovoluje ovládání chytrých domácích zařízení.
 
Bezpečnostní kamera Google Nest
 
Pokud došlo k odpojení kamery z původního účtu Nest, tam už se data nepřenášela, ale Wink k nim měl přístup i nadále. Původní majitel sice neměl přístup k videu, ale stále mohl vidět statické snímky z kamery. Google už zjednal nápravu a kamerky automaticky updatoval, takže uživatelé nemusí ručně provádět žádnou aktualizaci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek