www.svethardware.cz
>
>
>
>

Bazarové kamerky Google Nest mohly špehovat nové majitele

Bazarové kamerky Google Nest mohly špehovat nové majitele
, , aktualita
Koupě bazarové elektroniky rozhodně nemusí být vždy bez rizika. Bezpečnostní kamery Google Nest totiž mohly být docela nebezpečné a s jejich pomocí mohl původní majitel sledovat majitele nového.
K oblíbeným
reklama
Když prodáváte elektroniku, nikdy si nemůžete být jisti, k čemu všemu se může dostat nový majitel, a to i tehdy, když všechno co nejlépe smažete. Funguje to ale i obráceně. Když ji kupujete, je těžko říci, jak moc k němu bude mít přístup ten původní. A přesně to se stalo bezpečnostním kamerám Google Nest, které byly schopny špehovat nové majitele, a to i v případě, že byl proveden tovární restart kamery. Tento problém se objevil tehdy, když byla kamerka spárována s hubem Wink, který dovoluje ovládání chytrých domácích zařízení.
 
Bezpečnostní kamera Google Nest
 
Pokud došlo k odpojení kamery z původního účtu Nest, tam už se data nepřenášela, ale Wink k nim měl přístup i nadále. Původní majitel sice neměl přístup k videu, ale stále mohl vidět statické snímky z kamery. Google už zjednal nápravu a kamerky automaticky updatoval, takže uživatelé nemusí ručně provádět žádnou aktualizaci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek