www.svethardware.cz
>
>
>
>

Bazarové kamerky Google Nest mohly špehovat nové majitele

Bazarové kamerky Google Nest mohly špehovat nové majitele
, , aktualita
Koupě bazarové elektroniky rozhodně nemusí být vždy bez rizika. Bezpečnostní kamery Google Nest totiž mohly být docela nebezpečné a s jejich pomocí mohl původní majitel sledovat majitele nového.
K oblíbeným
reklama
Když prodáváte elektroniku, nikdy si nemůžete být jisti, k čemu všemu se může dostat nový majitel, a to i tehdy, když všechno co nejlépe smažete. Funguje to ale i obráceně. Když ji kupujete, je těžko říci, jak moc k němu bude mít přístup ten původní. A přesně to se stalo bezpečnostním kamerám Google Nest, které byly schopny špehovat nové majitele, a to i v případě, že byl proveden tovární restart kamery. Tento problém se objevil tehdy, když byla kamerka spárována s hubem Wink, který dovoluje ovládání chytrých domácích zařízení.
 
Bezpečnostní kamera Google Nest
 
Pokud došlo k odpojení kamery z původního účtu Nest, tam už se data nepřenášela, ale Wink k nim měl přístup i nadále. Původní majitel sice neměl přístup k videu, ale stále mohl vidět statické snímky z kamery. Google už zjednal nápravu a kamerky automaticky updatoval, takže uživatelé nemusí ručně provádět žádnou aktualizaci.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková