reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Benchmarky 1700X a speciální chladiče pro 95W Ryzen

, , aktualita
Benchmarky 1700X a speciální chladiče pro 95W Ryzen
V rámci dnešní dávky informací o procesorech Ryzen (s takovou už za 14 dní nebude co představovat) se můžeme podívat na testy modelu Ryzen 1700X a také na chladiče, které si AMD pro svá CPU chystá.
Stále ještě pod označením ZD3406BAM88F4_38/34_Y se v testu CPU Mark a jiných ukázal procesor Ryzen, a to dle taktů v označení model 1700X. V odkazu naleznete i výsledky testů SiSoft Sandra, ale my se podíváme krátce na shrnutí CPU Marku. To je na následujícím obrázku v porovnání s procesorem Intel Core i7 6800K (14nm Broadwell-E, 6C/12T, 3,4 až 3,6 GHz). Ten stojí doporučených 434 dolarů, zatímco Ryzen 1700X má přijít na 389 USD (14nm Zen, 8C/16T, 3,4 až 3,8 GHz). Jde tak v rámci možností o srovnatelné procesory především s ohledem na cenu, neboť mezi Intely není procesoru 1700X cenově nic bližšího.
- nahoře výsledky Core i7-6800K, dole výsledky Ryzen 1700X -


Jak je vidět, srovnatelný je i celý výsledek, a sice 14786 bodů dosažených Intelem a 15084 bodů, jež získal Ryzen. V jeho případě je pozoruhodný velice vysoký výkon v pevné řadové čárce (integer) a také výkon FPU není vůbec špatný. Ve skutečnosti byl Ryzen lepší ve většině testech až na hledání prvočísel (Prime Numbers),simulaci fyziky a i v testu výkonu zatížením jedním vláknem byl Intel i přes nevýhodu v nižší maximální frekvenci lepší. Ovšem z dosavadních údajů jsme mohli tušit, že Ryzen nejspíše nebude v jednovláknovém výkonu stejně výkonný jako moderní Core na stejném taktu. Každopádně se opět ukazuje, že Ryzen budou představovat přinejmenším důstojnou konkurenci.

Co se týče chlazení, to je spojeno se dvěma úrovněmi TDP procesorů Ryzen, a to 65 W a 95W. AMD pak vytvořilo tři třídy chladičů, a to HS65 pro 95W modely, HS55 pro 65W modely a pak ještě HS81 pro 95W modely, jejichž teplota se však bude muset držet pod hranicí 60 °C. A jak je vidět z následujícího srovnání, mezi tyto procesory patří právě trojice výkonných procesorů Ryzen 1800X, 1700X a 1600X, které budou vybaveny technologií XFR (Extended Frequency Range).

Právě ty tak mají dostat nejvýkonnější chladič ze všech tří skupin, který se bude dle fantazie jednoho člena komunity HWBattle podobat těm, jež známe jako Wraith. Zajistit by měl dosažení nižších teplot, aby tu byl lepší potenciál pro přetaktování, s nímž AMD počítá. To nemusí moc trápit uživatele počítající s tím, že si stejně na své AMD namontují nějaký ještě daleko lepší chladič.

Tento poslední obrázek nepochází z materiálů firmy AMD, ale jak už jsem zmínil, vytvořil jej někdo z HWBattle. Jde tak o jeho render a jeho fantazii, i když podloženou tím, co se o platformě Ryzen dá zjistit. Mezi to patří třeba i následující snímek, na němž se Raja Koduri mazlí se svým novým počítačem s procesorem Ryzen.

Zdroj: VideoCardz
reklama
reklama
reklama
reklama