www.svethardware.cz
>
>
>
>

Benchmarky 64jádrového AMD EPYC 7003 Milan: o 14 % vyšší IPC

Benchmarky 64jádrového AMD EPYC 7003 Milan: o 14 % vyšší IPC
, , aktualita
Na Internetu se objevily nové benchmarky připravovaných serverových procesorů AMD EPYC nové generace Milan postavené na architektuře Zen 3. Test IPC vykázal průměrně 14% nárůst a schopnost dosáhnout vyšších taktů.
K oblíbeným
reklama
Serverové procesory AMD EPYC 3. generace Milan s architekturou Zen 3 se sice neobjeví letos, jak bylo původně slibováno, ale mělo by se tak stát počátkem příštího roku. To však nebrání tomu, aby se na Internetu objevovaly uniklé benchmarky. Jeden z nich prezentuje procesor EPYC, patrně model 7003, který je 64jádrovou variantou. Na twitterovém účtu Execufix se objevily výsledky testů srovnávající tento procesor s EPYCem na architektuře Rome.
 
AMD EPYC logo
 
V prvním testu se podívali na jednojádrový výkon, kdy byly oba dva procesory taktovány na shodných 2,4 GHz. V CineBench R20 vykázal nový model o 11 % vyšší výkon, u CineBench R15 pak o 18 % a v CPU-Z pak o 13 %. V průměru tak šlo o 14% nárůst výkonu při stejném taktu (tedy o 14% nárůst IPC). Výhodou novějšího čipu byla možnost běžet na vyšším taktu. Starší Rome byl otestován na 3,3 GHz, zatímco Milan se dostal na 3,7 GHz. To už byly rozdíly +22 %, +32 % a +27 %, tedy průměrně celkem 27 % navíc. O něco slabší to však bylo ve vícevláknovém testu. Tam proběhly testy jen v obou benchmarcích CineBench (CPU-Z mělo s jádry nového procesoru problém). S vyšším taktem (3,7 vs. 3,3 GHz) a vyšším IPC se novému procesoru podařilo zvýšit výkon o 9 %, resp. o 11 %.
 
 
Zdroj: twitter.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne Ministerstvu shořel server pro žádosti kvůli COVIDu, neběžel přes 1,5 dne
Český Internet baví další problém při řešení koronavirové krize. Nečekané chyby vykazují systémy pro registraci k očkování i server pro podávání kompenzačních žádostí. Ten to ve čtvrtek vzdal a shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise Microsoft bude vyvíjet autonomní auta s GM a Cruise
Microsoft je další společností, která se chce podílet na vývoji autonomních vozů. Své síly spojí s projektem Cruise, za kterým stojí automobilka General Motors a spolupracuje např. i s japonskou Hondou.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds Malwarebytes napadeno stejnými hackery, kteří stojí za hackem na SolarWinds
Nedávno jsme se dozvěděli o velkém hacku serverů firmy SolarWinds, která pak nevědomky přibalovala ke své aplikaci Orion malware. Stejná skupina hackerů napadla i systémy společnosti Malwarebytes.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
22.1.2021, aktualita, Jan Vítek
Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
22.1.2021, aktualita, Jan Vítek