reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

BenQ uvádí monitor SW271C pro fotografy

, , aktualita
BenQ uvádí monitor SW271C pro fotografy
Společnost BenQ si připravila nový LCD monitor určený především pro fotografy. Od SW271C tak bychom mohli očekávat především kvalitní podání barev, uniformní podsvícení či možnosti kalibrace. Co ale reálně nabídne? 
BenQ SW271C je založen na 27" displeji s rozlišením 3840 x 2160, čili Ultra HD, který je vybaven bočním i vrchním stíněním. Firma zde využívá svůj systém Uniformity, který slibuje právě stejnoměrné podsvícení i zobrazení barev po celé ploše displeje. Využit je zde konkrétně panel typu IPS, který je dle tiskové zprávy 16bitový, ale to bychom si přece jen trošku zapřeháněli. Ve skutečnosti jde o 10bitový panel a využita je tu 16bitová 3D-LUT tabulka. 
 
 
Co se týče pokrytí barevných prostorů, dle specifikací jde o 99% Adobe RGB, 100% sRGB/Rec.709 a 90% DCI-P3/Display P3 a dále tu máme podporu HDR10, HLG a také 24/25/30p videa. 
 
Základní specifikace dále uvádějí 300 nit maximálního jasu, nativní kontrast 1000:1, odezvu 5 ms GtG a obnovovací frekvenci 60 Hz, čili coby moderní herní monitor by se BenQ SW271C zrovna neuplatnil, takže jeho zaměření je opravdu zřejmé. To je podtrženo také možnostmi kalibrace, která je jednak provedena už v továrně a pak si ji může provádět už majitel s využitím různých systémů (X-Rite il Display Pro / il Pro /il Pro 2 /il Studio/ ColorMunki Photo, Datacolor Spyder 4/ Spyder 5/ Spyder X).
 
Samozřejmostí je zde flexibilní stojan, na jehož základně je umístěn ovladač HotkeyPuck G2, s jehož pomocí budeme monitor nastavovat, což znamená volbu režimů barev a různých funkcí, k nimž se můžeme dostat rychle pomocí programovatelných tlačítek. 
 
Mezi rozhraní tohoto monitoru patří dva HDMI 2.0, jeden DisplayPort 1.4, dále dva porty USB 3.1 v hubu, USB typ C umožňující přenos video a audio signálu, dat i napájení externích zařízení až do 60 W a hodit se může také čtečka karet SD/SDHC/SDXC/MMC. 
 
BenQ SW271C je k dispozici za doporučenou koncovou cenu 40 990 Kč s DPH v České republice a za 1549 eur s DPH na Slovensku.


reklama
reklama
reklama
reklama