www.svethardware.cz
>
>
>

BenQ uvádí monitor SW271C pro fotografy

BenQ uvádí monitor SW271C pro fotografy
, , aktualita
Společnost BenQ si připravila nový LCD monitor určený především pro fotografy. Od SW271C tak bychom mohli očekávat především kvalitní podání barev, uniformní podsvícení či možnosti kalibrace. Co ale reálně nabídne? 
K oblíbeným
reklama
BenQ SW271C je založen na 27" displeji s rozlišením 3840 x 2160, čili Ultra HD, který je vybaven bočním i vrchním stíněním. Firma zde využívá svůj systém Uniformity, který slibuje právě stejnoměrné podsvícení i zobrazení barev po celé ploše displeje. Využit je zde konkrétně panel typu IPS, který je dle tiskové zprávy 16bitový, ale to bychom si přece jen trošku zapřeháněli. Ve skutečnosti jde o 10bitový panel a využita je tu 16bitová 3D-LUT tabulka. 
 
 
Co se týče pokrytí barevných prostorů, dle specifikací jde o 99% Adobe RGB, 100% sRGB/Rec.709 a 90% DCI-P3/Display P3 a dále tu máme podporu HDR10, HLG a také 24/25/30p videa. 
 
Základní specifikace dále uvádějí 300 nit maximálního jasu, nativní kontrast 1000:1, odezvu 5 ms GtG a obnovovací frekvenci 60 Hz, čili coby moderní herní monitor by se BenQ SW271C zrovna neuplatnil, takže jeho zaměření je opravdu zřejmé. To je podtrženo také možnostmi kalibrace, která je jednak provedena už v továrně a pak si ji může provádět už majitel s využitím různých systémů (X-Rite il Display Pro / il Pro /il Pro 2 /il Studio/ ColorMunki Photo, Datacolor Spyder 4/ Spyder 5/ Spyder X).
 
Samozřejmostí je zde flexibilní stojan, na jehož základně je umístěn ovladač HotkeyPuck G2, s jehož pomocí budeme monitor nastavovat, což znamená volbu režimů barev a různých funkcí, k nimž se můžeme dostat rychle pomocí programovatelných tlačítek. 
 
Mezi rozhraní tohoto monitoru patří dva HDMI 2.0, jeden DisplayPort 1.4, dále dva porty USB 3.1 v hubu, USB typ C umožňující přenos video a audio signálu, dat i napájení externích zařízení až do 60 W a hodit se může také čtečka karet SD/SDHC/SDXC/MMC. 
 
BenQ SW271C je k dispozici za doporučenou koncovou cenu 40 990 Kč s DPH v České republice a za 1549 eur s DPH na Slovensku.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple AirTag zjistí, zda vás někdo sleduje. Funguje i s Androidem Apple AirTag zjistí, zda vás někdo sleduje. Funguje i s Androidem
Apple před pár dny představil nové přívěšky AirTag, které slouží k vyhledávání věcí. Vedle toho ale mají i několik zajímavých funkcí. Je zde ochrana proti zneužití v případě nálezu i detekce nechtěného sledování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Stavbu 7nm továrny Intelu v Irsku ohrozil koronavirus, zpoždění zatím nenastalo Stavbu 7nm továrny Intelu v Irsku ohrozil koronavirus, zpoždění zatím nenastalo
Intel aktuálně v irském Leixlip pilně buduje zbrusu novou továrnu, v níž se budou vyrábět čipy chystanou 7nm technologií s EUV. Nyní se ovšem dle irské RTE mezi pracovníky na stavbě objevila nákaza COVID-19, ovšem stavba stále běží. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ampere GA102-225 vyfocen, prototyp otestován v těžbě Etherea Ampere GA102-225 vyfocen, prototyp otestován v těžbě Etherea
Server VideoCardz přinesl fotografii zbrusu nového GPU NVIDIA GA102-225, které se stane základem nové karty GeForce RTX 3080 Ti. Inženýrská verze této karty také byla už otestována v těžbě Etherea. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Autopilota Tesly je velmi jednoduché "oblbnout", aby jel bez řidiče Autopilota Tesly je velmi jednoduché "oblbnout", aby jel bez řidiče
Před pár dny se stala vážná nehoda vozu Tesla, která si vyžádala dva lidské životy. Vše napovídá tomu, že vůz asi nikdo neřídil. V Consumer Reports tedy vyzkoušeli, jak těžké je rozjet Autopilota bez řidiče. A je to překvapivě snadné.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ITS tiskárny Canon Pixma G540 a G640 přináší 6inkoustový tisk ITS tiskárny Canon Pixma G540 a G640 přináší 6inkoustový tisk
Canon představil ITS tiskárnu Pixma G540 a multifunkci G640, které se mohou pochlubit systémem 6 inkoustů. Přibyla červená a šedá barva. Tyto barvy mají zajistit kvalitnější tisk fotografií s lepšími odstíny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře