www.svethardware.cz
>
>
>

BenQ uvádí monitor SW271C pro fotografy

BenQ uvádí monitor SW271C pro fotografy
, , aktualita
Společnost BenQ si připravila nový LCD monitor určený především pro fotografy. Od SW271C tak bychom mohli očekávat především kvalitní podání barev, uniformní podsvícení či možnosti kalibrace. Co ale reálně nabídne? 
K oblíbeným
reklama
BenQ SW271C je založen na 27" displeji s rozlišením 3840 x 2160, čili Ultra HD, který je vybaven bočním i vrchním stíněním. Firma zde využívá svůj systém Uniformity, který slibuje právě stejnoměrné podsvícení i zobrazení barev po celé ploše displeje. Využit je zde konkrétně panel typu IPS, který je dle tiskové zprávy 16bitový, ale to bychom si přece jen trošku zapřeháněli. Ve skutečnosti jde o 10bitový panel a využita je tu 16bitová 3D-LUT tabulka. 
 
 
Co se týče pokrytí barevných prostorů, dle specifikací jde o 99% Adobe RGB, 100% sRGB/Rec.709 a 90% DCI-P3/Display P3 a dále tu máme podporu HDR10, HLG a také 24/25/30p videa. 
 
Základní specifikace dále uvádějí 300 nit maximálního jasu, nativní kontrast 1000:1, odezvu 5 ms GtG a obnovovací frekvenci 60 Hz, čili coby moderní herní monitor by se BenQ SW271C zrovna neuplatnil, takže jeho zaměření je opravdu zřejmé. To je podtrženo také možnostmi kalibrace, která je jednak provedena už v továrně a pak si ji může provádět už majitel s využitím různých systémů (X-Rite il Display Pro / il Pro /il Pro 2 /il Studio/ ColorMunki Photo, Datacolor Spyder 4/ Spyder 5/ Spyder X).
 
Samozřejmostí je zde flexibilní stojan, na jehož základně je umístěn ovladač HotkeyPuck G2, s jehož pomocí budeme monitor nastavovat, což znamená volbu režimů barev a různých funkcí, k nimž se můžeme dostat rychle pomocí programovatelných tlačítek. 
 
Mezi rozhraní tohoto monitoru patří dva HDMI 2.0, jeden DisplayPort 1.4, dále dva porty USB 3.1 v hubu, USB typ C umožňující přenos video a audio signálu, dat i napájení externích zařízení až do 60 W a hodit se může také čtečka karet SD/SDHC/SDXC/MMC. 
 
BenQ SW271C je k dispozici za doporučenou koncovou cenu 40 990 Kč s DPH v České republice a za 1549 eur s DPH na Slovensku.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny Čínská konkurence pro robopsa od Boston Dynamics. AlphaDog stojí zlomek ceny
Čínská firma Welian prodává robotického psa vybaveného senzory a umělou inteligencí. Ačkoliv se zatím jedná hlavně o hračku, v budoucnu by mohl pomoci při navigování nevidomých. Novinka, která příjemně překvapí svou cenu, zamířila k prvním zákazníkům.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86 Nvidia uvádí CPU Grace na ARMu: 10× výkonnější než DGX s procesorem x86
Nvidia přichází s novým procesorem a chce konkurovat platformě x86 se serverovými procesory na bázi ARMu. Její nové CPU Grace má nabídnout až 10× větší výkon v HPC a výpočtech AI proti řešení DGX s procesory x86.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro Corsair uvádí klávesnici K70 RGB TKL a dvojici myší Sabre (RGB) Pro
I na český trh se v tichosti dostala trojice novinek od Corsairu: kompaktní herní mechanika bez numerického bloku a dvě lehké herní myši, které jsou dostupné s podsvícením RGB i bez něj. Jaké jsou parametry a ceny?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován AMD Ryzen 7 5700G ve finální verzi otestován
Vypadá to, že vypuštění nových APU Ryzen 5000 pro desktopy už na sebe nenechá dlouho čekat, a tak se brzy dozvíme, zda ta budou k dispozici i pro volný prodej v maloobchodě. Mezitím tu máme model Ryzen 7 5700G.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce Comet Lake nyní i na 3,5palcové minidesce
Společnost Aaeon specializující se na malé desky pro komerční systémy si připravila speciální model s paticí LGA 1200, který je tak určen pro desktopové procesory Intel Comet Lake. Co taková 3,5" deska nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek