www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Bezpečnostní software Norton 360 se naučil těžit Ethereum

Bezpečnostní software Norton 360 se naučil těžit Ethereum
, , aktualita
Software Norton 360 nabízí hlavně bezpečnostní funkce, ale nyní přidává nečekanou novinku. Naučil se totiž těžit kryptoměnu Ethereum, kterou bude ukládat do peněženky v cloudu. Funkce Norton Crypto bude zpočátku dostupná pro uživatele přihlášené k testování.
K oblíbeným
reklama
Norton 360 je komplexní bezpečnostní software pro počítače, který nabízí kromě ochrany před hrozbami nabízí také VPN, zálohování do cloudu nebo rodičovskou kontrolu. Možná jste s touto aplikací setkali po zakoupení nového počítače s Windows, kde bývá někdy předinstalována. Vývojářská společnost NortonLifeLock (patřící pod Symantec) se rozhodla do softwaru Norton 360 přidat funkci, kterou bychom u antiviru rozhodně nehledali. Uživatele dostanou možnost prostřednictvím programu těžit kryptoměnu Ethereum. Novinka s názvem Norton Crypto je od dnešního dne dostupná pro vybrané uživatele, kteří se přihlásili do testovacího programu Early Adopter.
 
 
Aplikace Norton 360 nabízí jednoduchý přehled o těžbě
 
Kombinace softwaru pro ochranu počítače a těžbu kryptoměny se může na první pohled zdát jako nesmyslná, ale podle Nortonu to smysl dává. Společnost uvádí, že „mnoho těžařů muselo při své cestě za kryptoměnami po léta riskovat, vypínat kvůli těžbě zabezpečení a povolovat na svých počítačích neprověřený kód, který by mohl nenápadně odčerpávat z jejich výdělků nebo jim dokonce podstrčit ransomware. Výdělky jsou běžně ukládány přímo na pevné disky těžařů, kde by v případě jejich selhání mohlo dojít ke ztrátě digitální peněženky.“ Stručně řečeno, jako hlavní výhoda těžby kryptoměny přes Norton 360 by měla být vyšší bezpečnost proti některým dalším způsobům. Nová funkce by tedy k miningu mohla přilákat nové zájemce, kteří se mu kvůli obavám z bezpečnosti nebo složitosti vyhýbali.
 
K aktivaci funkce Norton Crypto by mělo stačit pár kliknutí. Následně začne program využívat grafickou kartu počítače v době nečinnosti k těžbě Etherea. Po vytěžení je kryptoměna ukládána do peněženky Norton Crypto Wallet, která je uložena v cloudu, a nikoliv na pevném disku počítače. Podle informací, které uvedl web The Verge, by měli mít uživatelé k dispozici tlačítko k rychlému převodu na Coinbase. Další podrobnosti společnost Norton nezveřejnila. Můžeme ovšem předpokládat, že uživatelé budou sdružováni do mining poolu, aby mohli snáze vytěžit celý blok. Norton by z toho mohl také něco mít, protože jak poznamenává web Bleeping Computer, provozovatelé poolu si z vytěženého Etherea většinou berou malý poplatek.

Funkce Norton Crypto bude v následujících týdnech zpřístupněna všem uživatelům aplikace Norton 360. V posledních měsících se naopak hovoří spíše o blížícím se konci klasické těžby Etherea, a to kvůli plánovanému přechodu na model Proof of Stake
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD Microsoft překonává hodnotu 2 bilionů USD
Společnosti Microsoft se pod vedením Satya Nadelly hodně daří. Větší důraz na cloud a předplatná firmě pomáhá a všímají si toho i akcionáři. Hodnota firmy tak překonala 2 biliony USD a následuje tak Apple.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma Operation Flashpoint (ARMA: Cold War Assault) do zítřka zdarma
Legendární česká hra Operation Flashpoint (nyní pod názvem Arma: Cold War Assault) je do zítřka k dispozici zdarma. Pokud jste ji nikdy nehráli, nebo naopak chcete osvěžit staré vzpomínky, můžete si ji "zakoupit".
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT Gigabyte nechal zaregistrovat 8GB karty Radeon RX 6600 XT
Máme tu opět nová data ze záznamů Eurasian Economic Commission (EEC), kde se objevila řada karet Gigabyte Radeon RX 6600 XT. Všechny zaregistrované modely přitom mají ve výbavě 8 GB paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá? AMD oficiálně představilo FidelityFX Super Resolution, jaká rozlišení používá?
Už včera jsme uvedli odkaz na nové ovladače Radeon Adrenalin, které nabízí technologii FidelityFX Super Resolution. Nyní tu máme podrobnosti z prezentace samotného AMD, kde se dozvíme více o výkonu či použitých rozlišeních.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics Hyundai nyní vlastní 80% podíl výrobce pokročilých robotů Boston Dynamics
Už nějakou dobu se projednán prodej většinového podílu Boston Dynamics korejské automobilce Hyundai. Nyní byla celá akvizice plně dokončena a Hyundai vlastní 80% podíl ve společnosti Boston Dynamics.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková