www.svethardware.cz
>
>

Bill a Melinda Gatesovi se rozvádějí, nadace pokračuje

Bill a Melinda Gatesovi se rozvádějí, nadace pokračuje
, , aktualita
Zdálo se, že dlouholeté manželství Billa Gatese a jeho manželky Melindy už vydrží napořád, nyní se ale Internetem valí zpráva, že se pár chce rozvádět. Následuje tak Jeffa Bezose, dalšího velikána světa IT, který se rozvedl v roce 2019.
K oblíbeným
reklama
I když dnešní zpráva není přímo o IT záležitostech, přeci jen jde o Billa Gatese, který patří k nejvýznamnějším osobnostem v oblasti počítačů. Ten spolu se svou manželkou Melindou oznámil, že se po 27 letech manželství budou rozvádět. Oba tak učinili prostřednictvím svého účtu na Twitteru. Podle něj se oba rozhodli ukončit své manželství, přestože na něm hodně pracovali. Za tu dobu vychovali tři děti a založili společnou nadaci, na které chtějí stále pracovat společně. Jen už nevěří tomu, že mohou dále pokračovat jako pár.
 
Bill a Melinda Gatesovi
Bill a Melinda Gatesovi, autor: Kjetil Ree, CC BY-SA 3.0, přes Wikimedia Commons
 
Vztah Billa a Melindy začal v roce 1987, přičemž ke sňatku došlo v roce 1994. Melinda v roce 1996 ukončila své působení marketingové manažerky v Microsoftu, Gates pak opustil pozici CEO Microsoftu v roce 2000, práci na plný úvazek ve firmě pak ukončil v roce 2008 a o několik let později se stáhl i z dalších pozic v řízení společnosti. V roce 2000 spolu s manželkou založili nadaci Bill & Melinda Gates Foundation, která od svého založení poskytla finance ve výši 53,8 mld. USD.
 
 
Tato nadace bojuje především proti různým nemocem, ale podporuje i vzdělávání nebo jiné projekty (např. ekologické toalety pro chudé země, viz dokument Netflixu). Díky koordinovanému úsilí s očkováním se nadaci podařilo vymýtit už dva ze tří typů viru dětské obrny (jeden v roce 2015, další v roce 2019 a zbývá už jen jeden v Asii), což je dalším velkým úspěchem pro očkování, byť to je samo záležitostí, které výrazně polarizuje společnost.
 
 
Bill Gates byl také jedním z těch, kteří už před několika lety opakovaně varovali (např. v roce 2015 na TEDu, viz výše), že se lidstvo nepřipravuje na virovou pandemii, která by mohla propuknout. Tehdy varoval, že není vyloučen vznik viru, který bude dostatečně infekční i nebezpečný na to, aby zabil spoustu lidí, ale zároveň ne natolik zákeřný, aby člověku bylo natolik špatně, že by jen ležel a nemohl tak snadno šířit nemoc po svém okolí. Také proto se světem šíří konspirační teorie a někteří lidi přičítají koronovirovou pandemii právě Gatesovi, že údajně měl pomáhat vyvíjet takový vir a podobně. Nadace věnovala pro boj s COVID-19 a jeho důsledky 1,75 mld. USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek
Značka SteelSeries oznámila novou herní myš, která se chce zalíbit nejrůznějším typům hráčů. Přesností a rychlostí potěší milovníky FPS, velká nabídka tlačítek se zase hodí pro RPG. K dispozici jsou také voděodolné spínače.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30 Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30
Další novinkou společnosti Lenovo je rychlý herní monitor Legion Y25g-30. Ten se může pochlubit opravdu velmi vysokou obnovovací frekvencí 360 Hz. Nebude mu chybět ani podpora technologie Nvidia G-Sync.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti
Nvidia dnes uvedla nové grafické čipy GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti. V tomto případě šlo o mobilní nasazení, takže můžeme očekávat TGP v rozmezí 35 W až 80 W. V případě modelu Ti se můžeme těšit na 2560 CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H
Intel už dříve slíbil brzký nástup nových procesorů Tiger Lake-H s až osmi jádry, což dnes plní a oficiálně je uvádí na trh. Jde tak o první mobilní 10nm procesory s tolika fyzickými jádry a ty se uplatní v řadě nových PC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake
Pokud jde o herní konzole využívající hardware x86, pak máme obvykle na mysli spíše něco od AMD. Nová One Xplayer je však založena na běžných mobilních procesorech Intel Tiger Lake s grafikou generace Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek