www.svethardware.cz
>
>

Bill a Melinda Gatesovi se rozvádějí, nadace pokračuje

Bill a Melinda Gatesovi se rozvádějí, nadace pokračuje
, , aktualita
Zdálo se, že dlouholeté manželství Billa Gatese a jeho manželky Melindy už vydrží napořád, nyní se ale Internetem valí zpráva, že se pár chce rozvádět. Následuje tak Jeffa Bezose, dalšího velikána světa IT, který se rozvedl v roce 2019.
K oblíbeným
reklama
I když dnešní zpráva není přímo o IT záležitostech, přeci jen jde o Billa Gatese, který patří k nejvýznamnějším osobnostem v oblasti počítačů. Ten spolu se svou manželkou Melindou oznámil, že se po 27 letech manželství budou rozvádět. Oba tak učinili prostřednictvím svého účtu na Twitteru. Podle něj se oba rozhodli ukončit své manželství, přestože na něm hodně pracovali. Za tu dobu vychovali tři děti a založili společnou nadaci, na které chtějí stále pracovat společně. Jen už nevěří tomu, že mohou dále pokračovat jako pár.
 
Bill a Melinda Gatesovi
Bill a Melinda Gatesovi, autor: Kjetil Ree, CC BY-SA 3.0, přes Wikimedia Commons
 
Vztah Billa a Melindy začal v roce 1987, přičemž ke sňatku došlo v roce 1994. Melinda v roce 1996 ukončila své působení marketingové manažerky v Microsoftu, Gates pak opustil pozici CEO Microsoftu v roce 2000, práci na plný úvazek ve firmě pak ukončil v roce 2008 a o několik let později se stáhl i z dalších pozic v řízení společnosti. V roce 2000 spolu s manželkou založili nadaci Bill & Melinda Gates Foundation, která od svého založení poskytla finance ve výši 53,8 mld. USD.
 
 
Tato nadace bojuje především proti různým nemocem, ale podporuje i vzdělávání nebo jiné projekty (např. ekologické toalety pro chudé země, viz dokument Netflixu). Díky koordinovanému úsilí s očkováním se nadaci podařilo vymýtit už dva ze tří typů viru dětské obrny (jeden v roce 2015, další v roce 2019 a zbývá už jen jeden v Asii), což je dalším velkým úspěchem pro očkování, byť to je samo záležitostí, které výrazně polarizuje společnost.
 
 
Bill Gates byl také jedním z těch, kteří už před několika lety opakovaně varovali (např. v roce 2015 na TEDu, viz výše), že se lidstvo nepřipravuje na virovou pandemii, která by mohla propuknout. Tehdy varoval, že není vyloučen vznik viru, který bude dostatečně infekční i nebezpečný na to, aby zabil spoustu lidí, ale zároveň ne natolik zákeřný, aby člověku bylo natolik špatně, že by jen ležel a nemohl tak snadno šířit nemoc po svém okolí. Také proto se světem šíří konspirační teorie a někteří lidi přičítají koronovirovou pandemii právě Gatesovi, že údajně měl pomáhat vyvíjet takový vir a podobně. Nadace věnovala pro boj s COVID-19 a jeho důsledky 1,75 mld. USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Columbia University ukazuje svůj systém pro aplikaci čipů injekční jehlou Columbia University ukazuje svůj systém pro aplikaci čipů injekční jehlou
Výzkumníci z Columbia University vyvíjejí vlastní systém pro aplikaci počítačových čipů do těla pacientů, čímž rozhodně nechtějí přiživit konspirační teorie, ale spíše přispět k pokroku v oblasti medicíny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
MSI varuje před falešným Afterburnerem plným malwaru MSI varuje před falešným Afterburnerem plným malwaru
Utilita Afterburner se stala vcelku pochopitelně cílem lidí, kteří se snaží propašovat na naše počítače malware, což může v dnešní době znamenat i hrozbu ze strany vyděračského ransomware. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Harvardu vyvíjejí sendvičový solid-state akumulátor, vydrží 10000 cyklů Na Harvardu vyvíjejí sendvičový solid-state akumulátor, vydrží 10000 cyklů
Zejména kvůli rozvoji elektromobility se poslední dobou výrazně tlačí na vývoj lepších akumulátorů. Důležitá je životnost i vysoká energetická hustota. Výzkum z Harvardu ukazuje jednu z dalších cest, kterou by mohlo být možné se vydat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lockdown v Malajsii by mohl ohrozit výrobu CPU, podniky však budou otevřeny Lockdown v Malajsii by mohl ohrozit výrobu CPU, podniky však budou otevřeny
Od středy je Malajsie pod celonárodním lockdownem, který značně omezuje pohyb občanů a další aktivity, přičemž potrvá přinejmenším do 7. června. Hrozí tak i omezení výroby, a to nejen procesorů x86. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD aktualizuje WSA dohodu s GlobalFoundries: dodávky do roku 2024 AMD aktualizuje WSA dohodu s GlobalFoundries: dodávky do roku 2024
Společnost AMD nyní může být pochopitelně ráda za své vztahy se společností GlobalFoundries, která pro ni vyrábí především nepostradatelné I/O čipy pro procesory. I v příštích letech tak budou služby firmy GloFo zapotřebí.
Včera, aktualita, Jan Vítek