Intel má voľné miesto pre Billa, tak by nám mohol ukázať ako sa to robí, otravné rozhovory o všetkom a o ničom, pritom mohol niečo prezradiť zo svojej kuchyne ako sa dá niečo pohnojiť....
Odpovědět0 0
Škoda, že se Bill nerozpovídal o problémech Microsoftu.
Bylo by o čem.
Odpovědět1 0
Tak rozhodně...
Třeba Microsoft jako celek možná ví kudy kam:
a) Čistý příjem Microsoftu: 88 miliard dolarů (2024)
b) Čistý příjem (resp. čistá ztráta) Intelu: mínus 19 miliard dolarů (2024)
Ale zrovna třeba u Windows to vypadá tak, že to neví :-).
Odpovědět0 0
Ekonomicky je na tom MS dobře, ale pokud jde o kvalitu jejich SW, OS a slepé cesty a omyly, tam by mohl povídat a povídat.
Odpovědět0 0
A to je to kouzlo!
Poslední dobou me fascinuje MS posedlost AI, kdy zainvestuje do ChatGPT, potom mi to narve vsude, i kdyz nechci, a ve finale zacne zdrazovat - viz. Office.
Odpovědět0 0
INTEL má poslední šanci. Pokud letos nebo nejpozději v r. 2026 nedokáže nabídnout dostatečně kvalitní CPU, bude jeho pozice kritická. Bude živořit nebo bude prodán.
Odpovědět0 0
Porad cekam na to, kdo mi vysvetli odvolani Gelsingera. Cisty stit nemel, ale kdo by mel, kdyz se musel po krk brodit ve sra...ach?
Meli mu nechat min rok do uvedeni 1,8 nm procesu.
Odpovědět0 0
to je tiskova zprava, ty o realnych duvodech moc nerikaji.
nebyla dost rychla reorganizace.... aha, haha.
Odpovědět1 0
dost by jim pomohlo a to je pravý důvod proč přišli o smt že se "neúspěšně" snažili vyřešit spolupráci více jader na jednom vláknu "keller Royal Core"
zatím je stále dost aplikací které více jader nepodporují, ale nepovedlo se to, tak lidem nabulíkovali že smt zrušili úmyslně
Odpovědět1 0
To je jako u ligových týmů. Když se nedaří, mění se trenér, třeba pak hráči začnou makat.
Když má korporace problémy s cenami akcií, musí udělat viditelnou změnu, aby se propad zastavil. Tady nejde o nějaké zásluhy, nebo chyby. Trh je psychologická hra a proto se dělají tahy s psychologickým dopadem.
Tohle ví každý CEO a musí s tím počřítat.
Odpovědět0 0
Intel šel do kopru, co vyměnil inženýry za markeťáky. Procesory byly neodladěné a rostla spotřeba, jelikož měli ambice a nedokázali doladit ani výrobní procesy a tak jen dělal marketing, kterému se ajťáci smáli, ale lidé kupovali. Fungovalo to a možná na to polehnul a teď je tak hluboko v háji, že jde do kopru. Intel měl roky své slávy a zaspal, za 6 let od Sandy Bridge skoro žádný posun, pořád 4 jádra a výkon rostl po jednotkách procent, dokud nepřišel Zen, který mu v 3xxx řadě začal šlapat na paty a nyní je daleko před ním. Nebyla konkurence, nebyl důvod něco dělat. Konkurence nespala, ale pracovala a Intel překvapila. AMD je o dost menší firma a stejně je vidět, jak je Intel moloch pracovníků, kteří jsou kolikrát nepotřební. Za mě prodává produkt, ne reklama. Dle reklam bych měl kupovat Intely, ale přitom volím AMD. Kdyby raději vyházeli markeťáky a vzai zpět inženýry, dobře je zaplatili, mohou se znovu vyšvihnout.
Odpovědět1 1
Vaše úvaha má ale jednu zásadní chybu. Ty procesory, o kterých mluvíte, jsou dodnes tím nejvýnosnějším byznysem Intelu, který má. I když i tam má problémy, tohle není oblast, která ho táhne ke dnu, ale naopak oblast, která ho významným způsobem drží nad vodou. Problémy Intelu jsou jinde než v podprůměrných procesorech.
Odpovědět1 1
já tam ale žádnou chybu nevidím, to že cpu intel jsou stále tržně vysoko v oem který má intel uplacený, nijak nevyvrací to že jinde nemá co nabídnout k vůli nulové inovaci.
kdyby dával dost peněz do inovace tak by fungovala jeho foundry a měl cpu které mohou konkurovat né aby se tomu it odborníci smáli. Takže vlastně říkáte že piráty drží nad vodou přepadání lodí a né vývoj zbraní.
Odpovědět1 1
"že cpu intel jsou stále tržně vysoko v oem který má intel uplacený, nijak nevyvrací to že jinde nemá co nabídnout k vůli nulové inovaci"
A jak to s tím souvisí? Říkám, že Intel nešel do kopru kvůli procesorům. Ty jsou tím, co ho drží nad vodou (třeba i kvůli tomu OEM), ne to, co ho stahuje dolů. Toť vše. Problém Intelu není v podprůměrných procesorech.
"měl cpu které mohou konkurovat né aby se tomu it odborníci smáli"
Opět totéž. Je to sice pravdou, že by měl lepší procesory, ale na výsledcích Intelu by to příliš nezměnilo. Intel má i s těmi podprůměrnými procesory nadále 75-80% trhu a nadále je to divize, která tvoří většinu příjmů a především naprostou drtivou většinu zisků. Procesory jsou to, co Intelu dělá finančně radost. Finanční problémy Intelu nejsou v podprůměrných procesorech, které jsou jeho finanční radostí. Ty jsou jinde.
Odpovědět1 0
"Procesory jsou to, co Intelu dělá finančně radost. Finanční problémy Intelu nejsou v podprůměrných procesorech"
ale jsou, v retailu se na amd podle statistik nechyta, prodeje má v oem trhu kde jsou velcí hráči uplacení. Nikdo normální, kdo se v it vyzná intel už nedoporučí!!!!
a nejvíce ztrátová je foundry, zase z jeho strany "malé" investice. V tomto bych řekl že už má amd výhodu, bo přechod na jiný proces jsou investice v řádě mld usd
Odpovědět0 0
"ale jsou, v retailu se na amd podle statistik nechyta, prodeje má v oem trhu kde jsou velcí hráči uplacení. Nikdo normální, kdo se v it vyzná intel už nedoporučí!!!! "
AMD se podle statistik v retailu nechytá... No to jo, ale koho to zajímá? Nikoho. Přesně o tom to je. Intel nestojí na retailu, který nikoho nezajímá, ale na OEM. Vždyť to sám říkáte.
Finanční problémy Intelu nejsou v podprůměrných procesorech, protože OEM. Protože OEM. Retail je Intelu finančně někde... (mít tam větší příjmy, jistě by se nezlobil, ale nestojí to na tom). Nemůžete to stavět na jeho tragické situaci v retailu, když je to oblast trhu, na které jeho procesory vůbec nestojí. Proč má AMD s Ryzeny stále tak malý tržní podíl v CPU, ačkoli jsou to už skoro 10 let nejlepšími procesory na trhu a roky drtí Intel v retailu? Protože mají úspěch právě v tom méně důležitém retailu, kde je jen malá část prodejů, ale ne v OEM, kde jsou ty hlavní prodeje.
Intel v retailu procesory skoro neprodává (to je pravda), a přesto jsou to právě procesory, které mají nejvyšší příjmy, nejvyšší zisky a nejvyšší marže. Finanční problémy Intelu nejsou v podprůměrných procesorech!
https://www.svethardware.cz/intel-zverejnil-vysledky-tentokrat-v-zisku-a-zlepseni-u-intel-foundry/61561
Proboha, podívejte se na ty grafy. Procesory v CCG s 8 mld. USD tvoří 56 % Intelu, s provozním ziskem 3,1 mld. to má provozní marži 39 %, to je skoro na úrovni marží Applu. Provozní zisk celého Intelu je 1,4 mld. USD, bez procesorů by to byla provozní ztráta 1,7 mld. USD. Finanční problémy Intelu nejsou v podprůměrných procesorech! Ty jsou naopak jeho největší záchranou. Protože OEM. Retail nikoho nezajímá.
"a nejvíce ztrátová je foundry, zase z jeho strany "malé" investice"
No právě. Ztráty jsou kvůli obrovským investicím do výrobních procesů, které přišly pozdě, ale nejsou způsobeny podprůměrnými procesory jako takovými.
Odpovědět0 0
Před 10 lety Intel zavedl DEI a od té doby to s ním šlo z kopce. Prostě strategie vybírat zaměstnance nikoli podle znalostí, ale podle barvy kůže a příslušnosti k nějaké menšině, nepřinesla nic dobrého. Nabrali se nekompetentní zaměstnanci, se kterými stávající nechtěli spolupracovat a odcházeli.
Nicméně k moci se dostal Trump, který se snaží DEI zrušit, což se propisuje do celé společnosti včetně firem. Takže záchrana Intelu je možná.
Odpovědět2 2
Máte naprostou pravdu. DEI a LGBT agenda má přímý vliv na kvalitu řízení a výroby. Netýká se to jen firem, ale i států. Z firem můžu uvést příklad: Boeing. Místo zkušených kvalifikovaných techniků začal Boeing zaměstnávat nekvalifikované příslušníky sexuálních a barevných menšin nebo slabší pohlaví.
V Kalifornii v Los Angeles šéfovala hasičům žena lesbické orientace. Místo aby se starala, aby požární hydranty byly plné vody, tak se starala, aby byly natřeny na duhovo a starala se o duhové akce.
Odpovědět0 0
to nemusí říkat Gates, to ví i uklízečka na letišti že intel je po prdel ve s.r.a.č.k.á.c.h a přichází příliv. Ale tam se dostal sám svou nulovou inovací. Sáhne si na dno jako amd.
Odpovědět2 0