www.svethardware.cz
>
>
>

Bing Maps už ukazují hustotu dopravy a čas dojezdu

Bing Maps už ukazují hustotu dopravy a čas dojezdu
, , aktualita
Microsoft vylepšil své mapy Bing Maps, které nyní i mimo USA ukazují na hlavních trasách aktuální hustotu dopravy a na základě toho jsou schopny předpovídat, jak dlouho bude naše cesta trvat.
K oblíbeným
reklama
Dle Bing Maps bychom tedy měli být schopni přesněji určit, jak dlouho nám bude cesta trvat. Vyzkoušet si to ostatně můžete sami, však jde o webové mapy. Stačí si v okně nalevo nahoře vybrat Directions a zadat cestu z bodu A do bodu B. Mapy nám pak krom trasy vyznačené na mapě a itineráře cesty ukáží i odhad doby trvání a na mapě samotné také ukáží aktuální hustotu dopravy. Využívají k tomu čtyři barvy: zelenou, žlutou, oranžovou a červenou, přičemž jejich význam je zřejmý.
- klikněte pro zvětšení -


Tato funkce tedy již dříve fungovala ve Spojených státech a nyní je k dispozici pro všechny ostatní lokality, které jsou mapami Bing pokryty. Mapy také svou novou funkci používají k tomu, aby navrhly lepší trasu s ohledem na průjezdnost, což je celkem jasné, jinak by tato funkce byla k ničemu. Microsoft funkci optimalizace tras na základě hustoty dopravy označuje za Clearflow.

Microsoft na svém blogu neuvedl, jaká data využívá pro analýzu dopravní situace a případně jak často mapu vytíženosti komunikací aktualizuje, ale odkazuje se na jiné informace. Systém Clearflow ale má brát v úvahu celou dopravní situaci včetně vedlejších tras, čili by měl "porozumět celému městu". Dle článku v New York Times byla první verze naprogramována pro Seattle a její model předpovídal dopravní situaci s využitím čtyřletého sběru dat, což čítalo na 16.500 cest a 125.000 najetých mil. Hotový model pak mohl být využit pro adaptaci na jiná města, ovšem to by samo o sobě pochopitelně nestačilo. Využity jsou tak ještě aktuální data ze sítě senzorů monitorujících dopravu, které v USA sledují celkem 60 milionů segmentů a dále se bere v úvahu vedle denní doby a ročního období také aktuální počasí nebo sportovní či jiné události.

To však platí pro systém představený již v roce 2008 a z toho se samozřejmě nedozvíme, jaká data Microsoft konkrétně využívá třeba pro sledování dopravy v Praze. Je třeba také dodat že u nás Microsoft podrobněji sleduje dopravní situaci pouze v těch největších městech (Praha, Brno, Ostrava) a v ostatních městech se intenzita dopravy ukazuje pouze na hlavních průtazích.

Zdroj: Bing blog
reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů