reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Bing Maps už ukazují hustotu dopravy a čas dojezdu

, , aktualita
Bing Maps už ukazují hustotu dopravy a čas dojezdu
Microsoft vylepšil své mapy Bing Maps, které nyní i mimo USA ukazují na hlavních trasách aktuální hustotu dopravy a na základě toho jsou schopny předpovídat, jak dlouho bude naše cesta trvat.
Bing Maps už ukazují hustotu dopravy a čas dojezdu
Dle Bing Maps bychom tedy měli být schopni přesněji určit, jak dlouho nám bude cesta trvat. Vyzkoušet si to ostatně můžete sami, však jde o webové mapy. Stačí si v okně nalevo nahoře vybrat Directions a zadat cestu z bodu A do bodu B. Mapy nám pak krom trasy vyznačené na mapě a itineráře cesty ukáží i odhad doby trvání a na mapě samotné také ukáží aktuální hustotu dopravy. Využívají k tomu čtyři barvy: zelenou, žlutou, oranžovou a červenou, přičemž jejich význam je zřejmý.
- klikněte pro zvětšení -


Tato funkce tedy již dříve fungovala ve Spojených státech a nyní je k dispozici pro všechny ostatní lokality, které jsou mapami Bing pokryty. Mapy také svou novou funkci používají k tomu, aby navrhly lepší trasu s ohledem na průjezdnost, což je celkem jasné, jinak by tato funkce byla k ničemu. Microsoft funkci optimalizace tras na základě hustoty dopravy označuje za Clearflow.

Microsoft na svém blogu neuvedl, jaká data využívá pro analýzu dopravní situace a případně jak často mapu vytíženosti komunikací aktualizuje, ale odkazuje se na jiné informace. Systém Clearflow ale má brát v úvahu celou dopravní situaci včetně vedlejších tras, čili by měl "porozumět celému městu". Dle článku v New York Times byla první verze naprogramována pro Seattle a její model předpovídal dopravní situaci s využitím čtyřletého sběru dat, což čítalo na 16.500 cest a 125.000 najetých mil. Hotový model pak mohl být využit pro adaptaci na jiná města, ovšem to by samo o sobě pochopitelně nestačilo. Využity jsou tak ještě aktuální data ze sítě senzorů monitorujících dopravu, které v USA sledují celkem 60 milionů segmentů a dále se bere v úvahu vedle denní doby a ročního období také aktuální počasí nebo sportovní či jiné události.

To však platí pro systém představený již v roce 2008 a z toho se samozřejmě nedozvíme, jaká data Microsoft konkrétně využívá třeba pro sledování dopravy v Praze. Je třeba také dodat že u nás Microsoft podrobněji sleduje dopravní situaci pouze v těch největších městech (Praha, Brno, Ostrava) a v ostatních městech se intenzita dopravy ukazuje pouze na hlavních průtazích.

Zdroj: Bing blog
reklama
reklama
reklama