Biostar Gaming Z97X: dobře vybavená deska s USB 3.1

Biostar Gaming Z97X: dobře vybavená deska s USB 3.1
, , aktualita
Po společnosti MSI si i Biostar připravil první základní desku vybavenou rozhraním USB 3.1. Tato deska navíc dostane také speciální modul do 5,25" mechaniky. A k čemu bude tento modul sloužit?
K oblíbeným
reklama
Biostar Gaming Z97X je tedy dalším modelem, který ukazuje na to, že příští generace základních desek se socketem LGA 1151 pro Intel Skylake by již mohla nabídnout rozhraní USB 3.1 velmi často. Ovšem dle dostupných informací budou čipové sady pro Skylake podporovat stále jen USB 3.0 a USB 2.0, takže pokud nová várka desek přinese USB 3.1, nejspíše to bude díky přídavným kontrolerům, stejně jako v tomto případě. Výrobci ale aspoň budou mít k dispozici další způsob, jak se od ostatních odlišit.

V případě této desky jsou dva porty USB 3.1 dílem přídavného kontroleru ASMedia ASM1142, přičemž výrobce desky se ale v tomto případě vyhnul novému oboustrannému typu C a vsadil na klasický typ A. Oba porty mohou využít díky linkám PCI Express 2.0 propustnost až 1 GB/s. Samotný čip však může být napojen i na rozhraní PCI Express 3.0 a nabídnout dvojnásobnou propustnost, a to bude právě možné už u nových čipových sad pro procesory Skylake, neboť některé z nich toto rozhraní využijí. Oba najdeme mezi zadními porty základní desky.

Mohly by být ale také v jednotce Gaming Commander, což je modul pro 5,25" pozici, s jehož designem by si tedy v Biostaru mohli dát více práce. Uvnitř modulu se ukrývá USB DAC, který je tak malou alternativou pro integrované audio na desce, ovšem z nej můžeme využít pouze výstup na sluchátka a vstup pro mikrofon. Pak tu jsou také nějaké tlačítka pro ovládání zvuku a kontrolky s označením CPU, VGA a DDR jsou prý nějakým způsobem spojeny s teplotami těchto komponent.

Deska Gaming Z97X jinak nabídne tři sloty PCI Express x16, rozhraní M.2 i SATA Express. Slot pro karty M.2 je skryt pod plastovým "brněním" desky, což je nápad, který si Biostar vypůjčil od firmy Asus a jejích herních desek.

Zdroj: Techreport.com
reklama
Nejnovější články
Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce Alan Turing, otec AI, bude na 50librové bankovce
Britské bankovky by nás asi vůbec nezajímaly, nicméně tentokrát uděláme trochu výjimku, neboť na novou 50librovsku se dostane vědec, který pomáhal definovat umělou inteligenci i vyhrát 2. světovou válku. Alan Turing.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek