Biostar Gaming Z97X: dobře vybavená deska s USB 3.1

Biostar Gaming Z97X: dobře vybavená deska s USB 3.1
, , aktualita
Po společnosti MSI si i Biostar připravil první základní desku vybavenou rozhraním USB 3.1. Tato deska navíc dostane také speciální modul do 5,25" mechaniky. A k čemu bude tento modul sloužit?
K oblíbeným
reklama
Biostar Gaming Z97X je tedy dalším modelem, který ukazuje na to, že příští generace základních desek se socketem LGA 1151 pro Intel Skylake by již mohla nabídnout rozhraní USB 3.1 velmi často. Ovšem dle dostupných informací budou čipové sady pro Skylake podporovat stále jen USB 3.0 a USB 2.0, takže pokud nová várka desek přinese USB 3.1, nejspíše to bude díky přídavným kontrolerům, stejně jako v tomto případě. Výrobci ale aspoň budou mít k dispozici další způsob, jak se od ostatních odlišit.

V případě této desky jsou dva porty USB 3.1 dílem přídavného kontroleru ASMedia ASM1142, přičemž výrobce desky se ale v tomto případě vyhnul novému oboustrannému typu C a vsadil na klasický typ A. Oba porty mohou využít díky linkám PCI Express 2.0 propustnost až 1 GB/s. Samotný čip však může být napojen i na rozhraní PCI Express 3.0 a nabídnout dvojnásobnou propustnost, a to bude právě možné už u nových čipových sad pro procesory Skylake, neboť některé z nich toto rozhraní využijí. Oba najdeme mezi zadními porty základní desky.

Mohly by být ale také v jednotce Gaming Commander, což je modul pro 5,25" pozici, s jehož designem by si tedy v Biostaru mohli dát více práce. Uvnitř modulu se ukrývá USB DAC, který je tak malou alternativou pro integrované audio na desce, ovšem z nej můžeme využít pouze výstup na sluchátka a vstup pro mikrofon. Pak tu jsou také nějaké tlačítka pro ovládání zvuku a kontrolky s označením CPU, VGA a DDR jsou prý nějakým způsobem spojeny s teplotami těchto komponent.

Deska Gaming Z97X jinak nabídne tři sloty PCI Express x16, rozhraní M.2 i SATA Express. Slot pro karty M.2 je skryt pod plastovým "brněním" desky, což je nápad, který si Biostar vypůjčil od firmy Asus a jejích herních desek.

Zdroj: Techreport.com
reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář